دولت بلغارستان به صدور گذرنامه‌های طلایی پایان می‌دهد

23/10/1400 01:13:00 ب.ظ

دولت جدید بلغارستان روز چهارشنبه لایحه‌ای را با هدف خلاص شدن از شر طرح «گذرنامه‌های طلایی» تصویب کرد، طرحی که به افراد اجازه می‌داد در ازای سرمایه‌گذاری‌های کلان، شهروندیِ این کشور را دریافت کنند.

دولت جدید بلغارستان روز چهارشنبه لایحه‌ای را با هدف خلاص شدن از شر طرح «گذرنامه‌های طلایی» تصویب کرد، طرحی که به افراد اجازه می‌داد در ازای سرمایه‌گذاری‌های کلان، شهروندیِ این کشور را دریافت کنند. پرونده‌هایی را علیه کشورهای مالت و قبرس گشوده بود. این نهاد اروپایی بر این نظر است که صدور گذرنامه‌های طلایی توسط کشورهای عضو، خطراتی را برای اتحادیه اروپا در حوزه‌های امنیت، پولشویی و فرار مالیاتی ایجاد می‌کند.

بروکسل در ژوئن ۲۰۲۱ در نامه‌ای به مقامات بلغارستان، از آنها خواسته بود تا در اسرع وقت صدور چنین گذرنامه‌هایی را لغو کنند. تبهکاران بلغارستان به نام سیلوستر استالونه گذرنامه جعل کردند پیشتر بلغارستان به شهروندان کشورهای خارجی‌ که حداقل یک میلیون لوا (۵۰۰ هزار یورو) در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کردند، اقامت دائم می‌داد. شهروندان خارجی همچنین با پرداخت دو برابر چنین مبلغی می‌توانستند بدون گذراندن مراحل خسته کننده‌تر روش سنتی، تابعیت بلغارستان را دریافت کنند.

دولت بلغارستان در مسیر اعطای اقامت دائم یا تابعیت به خارجی‌ها مواردی از تخلفات را شناسایی کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

نخستین تحریم‌های دولت بایدن علیه کره‌شمالی در پی آزمایش‌های موشکیدولت بایدن روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه نخستین تحریم‌های خود علیه برنامه موشکی کره شمالی را اعمال کرد. چیزی نمونده کد خدا خودشم تحریم کنه الان کشورهای که میتونن امریکا رو از نقشه جهان حذف کنن به ۳ کشور افزایش یافته روسیه و چین و کره شمالی انشالله به زودی ایران هم به این کشورها اضافه میشه بمب_اتمی_حق_مسلم_ماست

دولت فرارهای مالیاتی را جمع کند، بسته مالیاتی تامین می‌شودروح‌الله متفکرآزاد، عضو هیات‌رئیسه مجلس در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین: دولت فرارهای مالیاتی را جمع کند، بسته مالیاتی تامین می‌شود/مالیات در بودجه، روی پایه مالیاتی اعمال می‌شود، نه مالیات‌دهندگان /تامین بودجه از طریق فروش دارایی دولت بهتر از خلق پول است

طرح جدید دولت: توزیع نان با کارت مخصوص | DW | 12.01.2022رئیس سازمان برنامه و بودجه از بررسی طرحی برای خرید نان با کارت‌های مخصوص خبر داده است. اقدام دولت ایران به حذف ارز ترجیحی به نگرانی‌ها درباره افزایش تورم و کاهش توان مردم برای خرید کالاهای اساسی دامن زده است. پیش به سوی کره شمالی شدن.

بازگشت «اقتصاد کوپنی»؛ طرح جدید دولت برای «فروش نان با کارت»مسعود میرکاظمی، رئیس‌سازمان برنامه و بودجه ایران با اشاره به حذف ارز ترجیحی 4200 تومانی گفت، طرحی در دست دولت ابراهیم رئیسی است که بر اساس آن عرضه نان در

مخالفان دولت پس از عذرخواهی جانسون در مجلس عوام: کناره‌گیری کنکیر استارمر، رهبر حزب کارگر در واکنش به عذرخواهی نخست‌وزیر بریتانیا گفت که توجیهات بوریس جانسون «به حدی مسخره» است که «توهین» به شهروندان بریتانیایی محسوب می‌شود. وی خطاب به همکارانش گفت: «آیا او این قدر وقار دارد که از سمتش استعفاء دهد؟»

چرا دولت رئیسی در پی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است؟ | DW | 12.01.2022بحث و حدیث درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ همچنان ادامه دارد. یکی از موضوعات محوری آن، سرنوشت ارز ترجیحی است. دولت رئیسی بر آن است تا آن را از اقتصاد حذف کند. حال آنکه برنامه‌ای برای مقابله با پیامدهای آن ارائه نکرده است.