دولت قانونی یمن از بیانیه سعودی درباره تحولات عدن استقبال کرد

15/06/1398 11:12 ق.ظ

دولت قانونی یمن بامداد جمعه 6 سپتامبر 2019 ضمن استقبال از بیانیه پادشاهی عربی سعودی درباره تحولات

دولت قانونی یمن بامداد جمعه 6 سپتامبر 2019 ضمن استقبال از بیانیه پادشاهی عربی سعودی درباره تحولات به گزارش العربیه دولت قانونی یمن موضع سعودی در مخالفت با تنش‌های اخیر در استان‌های جنوبی یمن و همچنین تاکید آن بر ضرورت بازگرداندن موسسات و پادگان‌های دولتی را بار ارزش خواند.

دولت قانونی یمن همچنین تلاش‌های سعودی در تصحیح مسیر و تضمین عدم خروج از چارچوب اهداف ائتلاف را تحسین کرد.

سعودی پیش از این ضمن دنبال کردن تحولات اخیر عدن و ابراز تاسف نسبت به شعله‌ور شدن فتنه میان برادران در جنوب یمن تاکید کرده بود هر گونه تلاشی برای برهم زدن ثبات در یمن تهدیدی برای امنیت و ثبات سعودی و منطقه به شمار می‌رود.

سعودی همچنین مخالفت کامل خود را با تنش‌های اخیر و روندی که منجر به حوادث جنوب یمن و عدم پاسخگویی به فراخوان‌های سابقش برای توقف تنش‌ها و انجام گفتگو شده است، ابراز داشت. سعودی ضمن انتقاد از عدم پاسخ مثبت به فراخوان سابقش برای توقف تنش‌ها و انجام گفتکو، مجددا بر مفاد بیانیه‌های سابق خود که همزمان با آغاز بحران صادر شده و خواهان عقب‌نشینی طرف‌های درگیر از پادگان‌ها، مقرهای موسسات نظامی و غیر نظامی متعلق به دولت قانونی شده بود، تاکید کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اعلام حمایت سازمان ملل از گفت وگوهای دولت قانونی و شورای انتقالی یمن در سعودیمارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد پنجشنبه 5 سپتامبر 2019 از گفتگوهای دولت قانونی یمن و

پرزیدنت ترامپ از کنار رفتن «جیسون گرین‌بلات» از دولت خبر دادپرزیدنت ترامپ از کنار رفتن «جیسون گرین‌بلات» از دولت خبر داد دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده، در پیامی در توئیتر از کناره‌گیری جیسون گرین‌بلات نماینده ویژه ایالات متحده در امور خاورمیانه، از سمت خود خبر داد و برای آقای گرین‌بلات آرزوی موفقیت کرد.

رویترز: دولت و جدایی‌طلبان جنوب یمن مذاکرات غیرمستقیمی را با میانجیگری عربستان آغاز کرده‌اندرویترز: دولت و جدایی‌طلبان جنوب یمن مذاکرات غیرمستقیمی را با میانجیگری عربستان آغاز کرده‌اند مقام‌های دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، مذاکرات غیرمستقیمی را با جدایی‌طلبان جنوب این کشور که از حمایت امارات متحده عربی برخوردار هستند، آغاز کرده‌اند.

تشکیل دولت سودان پس از عمر البشیر؛ برای نخستین بار یک زن وزیر خارجه شدنخست وزیر سودان روز پنجشنبه از تشکیل نخستین دولت پس از سرنگونی حکومت عمر البشیر خبر داد.

نگرانی دولت افغانستان از «تبعات خطرناک» توافق صلح آمریکا با طالبانسخنگوی اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان روز چهارشنبه با انتشار توییتی ضمن اشاره به نگرانی های موجود نسبت به پیامدهای توافق صلح با طالبان خواستار توضیات و شفافیت بیشتر برای پیشگیری از تبعات ناگوار و خطرهای احتمالی ناشی از آن شد.

سوءاستفاده برخی سودجو از خلاءهای قانونی برای دپوی کالاهای اساسی/ پیشنهاد حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دولتی به دلیل خیانت برخی به مردممعاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران گفت: وقتی افرادی هستند که به مردم خیانت می‌کنند، معتقدم تنها راه چاره، حذف ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی است.