دولت ائتلافی بلژیک بر سر طرح چهار روز کار در هفته به توافق رسید

26/11/1400 08:54 ب.ظ

در طرح اصلاحات مورد نظر دولت بلژیک ایجاد توازن بین زندگی حرفه‌ای و زندگی شخصی کارگران مدنظر قرار گرفته است.

دولت بلژیک روز سه‌شنبه اصلاحات مورد نظر خود در قانون کار را که به کارگران اجازه می‌دهد گزینه چهار روز کار در هفته را انتخاب کنند اعلام کرد.اصلاحات مورد نظر دولت ائتلافی بلژیک همچنین به کارگران و کارمندان امکان می‌دهد که دستگاه‌های الکترونیکی مرتبط با کار را در خارج از ساعت کار خاموش کنند و پیام‌های کاری را نیز در این مدت نادیده بگیرند.

اصلاحات مورد نظر دولت ائتلافی بلژیک همچنین به کارگران و کارمندان امکان می‌دهد که دستگاه‌های الکترونیکی مرتبط با کار را در خارج از ساعت کار خاموش کنند و پیام‌های کاری را نیز در این مدت نادیده بگیرند. الکساندر دو کرو، نخست‌وزیر بلژیک در نشستی خبری گفت: «دو سال دشوار را پشت سر گذاشتیم. با این توافق ما تبدیل به الگویی برای اقتصادی مبتکرانه‌تر، پایدارتر و دیجیتال می‌شویم. هدف این است که مردم و کسب و کارها قوی‌تر بشوند.»اصلاحات مورد نظر دولت بلژیک هم حمایت‌های حقوقی از کارگران را افزایش می‌دهد و هم آن دسته از افراد که به صورت تمام وقت کار می‌کنند امکان می‌دهد که با ارائه درخواست برنامه کاری منعطفی داشته باشند.

دولت بلژیک به زودی طرح «چهار روز کار در هفته» را نهایی خواهد کرد تصویب و اجرای طرح دولت ائتلافی بلژیک برای اصلاح قانون کار ممکن است چند ماه طول بکشد. در این طرح ایجاد توازن بین زندگی حرفه‌ای و زندگی شخصی کارگران مدنظر قرار گرفته است. کارگران در همین راستا می‌توانند درخواست کار در چهار روز هفته را ارائه کنند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دادگاه عالی عراق: نفت کردستان باید در اختیار دولت مرکزی باشددادگاه عالی عراق در حکمی از مقامات منطقه خودگردان کردستان خواست تا نفت این منطقه را به طور کامل در اختیار دولت بغداد بگذارد. کاملا درسته عجب بخور بخوری اونجا !! افتضاح مسعود بارزانی

وزیر دفاع آمریکا به منظور رایزنی با متحدان به بلژیک، لهستان، و لیتوانی می‌رودسخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده در مورد تغییر در وضعیت حضور نظامی نیروهای روسیه در مرز اوکراین و بلاروس گفت که ولادیمیر پوتین در ۲۴ تا ۴۸ ساعت گذشته نیروهای نظامی را افزایش داده و میزان آمادگی را، هم در منطقه و هم در دریای سیاه، بالا برده است. امیدوارم خار روسیه گاییده بشه

کمپین «نجات جمشید شارمهد» خواستار اقدام جدی و فوری دولت آلمان برای نجات او شد🔺کمپین «نجات جمشید_شارمهد » خواستار اقدام جدی و فوری دولت آلمان برای نجات او شد کمپین «نجات جمشید شارمهد» در نامه‌ای به وزیر خارجه جدید آلمان خواستار اقدام جدی، فوری و مستقیم دولت آلمان برای نجات جان این شهروند ۶۶ ساله آلمانی زندانی در ایران شد. amirpersia جمشید_شارمهد_گوه_خورد JamshidSharmahdIsCharlatan behnoodmokri جمشید_شارمهد_گوه_خورد JamshidSharmahdIsCharlatan

فتحی باشاغا: برای تشکیل دولت جدید لیبی با همه طرف‌های سیاسی گفت‌وگو خواهم کردفتحی باشاغا، نخست‌وزیر منتخب پارلمان لیبی، دوشنبه 14 فوریه از رایزنی‌ با طرف‌های سیاسی در لیبی برای تشکیل دولت جدید در این کشور خبر داد.این در حالی است که

لایحه‌ همسان‌سازی از ابتدا برای بازنشستگان تامین اجتماعی قابل دفاع نبود/ پس گرفتن لایحه تعجب‌آور نبود/ دولت فقط بدهی ۴۵۰ هزار میلیارد تومانی را بپردازدحسن صادقی تاکید می‌کند: لایحه‌ای که دولت پس گرفت، مزیت چندانی برای بازنشستگان کارگری نداشت؛ آن لایحه برای بازنشستگان کشوری و لشگری جامع بود و همه‌ی مولفه‌های تعریف شده و استاندارد لازم را دربرداشت. اما برای بازنشستگان تامین اجتماعی چیز قابل دفاعی نداشت.

روز جهانی رادیو همراه با رادیوفردادر روز جهانی رادیو به مهمانی کوچک‌ ما رادیو فردایی‌ها بپیوندید.

دولت بلژیک روز سه‌شنبه اصلاحات مورد نظر خود در قانون کار را که به کارگران اجازه می‌دهد گزینه چهار روز کار در هفته را انتخاب کنند اعلام کرد.

اصلاحات مورد نظر دولت ائتلافی بلژیک همچنین به کارگران و کارمندان امکان می‌دهد که دستگاه‌های الکترونیکی مرتبط با کار را در خارج از ساعت کار خاموش کنند و پیام‌های کاری را نیز در این مدت نادیده بگیرند.

الکساندر دو کرو، نخست‌وزیر بلژیک در نشستی خبری گفت: «دو سال دشوار را پشت سر گذاشتیم. با این توافق ما تبدیل به الگویی برای اقتصادی مبتکرانه‌تر، پایدارتر و دیجیتال می‌شویم. هدف این است که مردم و کسب و کارها قوی‌تر بشوند.»اصلاحات مورد نظر دولت بلژیک هم حمایت‌های حقوقی از کارگران را افزایش می‌دهد و هم آن دسته از افراد که به صورت تمام وقت کار می‌کنند امکان می‌دهد که با ارائه درخواست برنامه کاری منعطفی داشته باشند.

دولت بلژیک به زودی طرح «چهار روز کار در هفته» را نهایی خواهد کرد

تصویب و اجرای طرح دولت ائتلافی بلژیک برای اصلاح قانون کار ممکن است چند ماه طول بکشد. در این طرح ایجاد توازن بین زندگی حرفه‌ای و زندگی شخصی کارگران مدنظر قرار گرفته است. کارگران در همین راستا می‌توانند درخواست کار در چهار روز هفته را ارائه کنند.

کارفرما تنها با ارائه «دلیل قانع‌کننده» می‌تواند با درخواست کارگران برای چهار روز کار در هفته مخالفت کند. در صورت پذیرش درخواست کارگران برای چهار روز کار در هفته آنها همچنان طبق قانون کار بلژیک ۳۸ ساعت در هفته کار خواهند کرد.

اصلاحات مورد نظر دولت بلژیک همچنین در عمل باعث خواهد شد تا کارگران شرکت‌هایی همچون اوبر (Uber)، جاست‌ایت (Just Eat) و دلیورو (Deliveroo) در برابر حوادث حین کار بیمه شوند. مقررات واضح‌تری نیز برای تعیین اینکه چی کسانی خویش‌فرما محسوب می‌شوند تعیین شده است.