دولت مقدمات پیش‌نویس لایحه «برپایی تجمعات» را فراهم کرد

24/11/2019 08:53:00 ق.ظ

معاون پژوهش قانون اساسی: دولت مقدمات پیش‌نویس لایحه «برپایی تجمعات» را فراهم کرده است

معاون پژوهش قانون اساسی: دولت مقدمات پیش‌نویس لایحه «برپایی تجمعات» را فراهم کرده است

تهران- ایرنا- معاون پژوهش قانون اساسی در معاونت حقوقی ریاست جمهوری گفت: دولت مقدمات تدوین پیش نویس لایحه «برپایی تجمعات و راهپیمایی ها» را فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای اصل ٢٧ قانون اساسی، قانون عادی که حدود و ثغور برپایی تجمعات و راهپیمایی ها را مشخص کرده باشد، نداریم.این حقوقدان اظهار داشت: طبق اصل بیست و هفتم قانون اساسی، تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها به شرطی که مسلحانه و مخل مبانی اسلام نباشد، آزاد است.

عباسی ادامه داد: درباره بسیاری از اصول قانون اساسی و اجرایی شدن آنها قانون عادی وضع شده است اما درباره برپایی اجتماعات و راهپیمایی ها قانونی وجود ندارد؛ فقط آیین نامه ای با عنوان «چگونگی تأمین امنیت اجتماعات قانونی» در سال ١٣٨١ مصوب و در این آیین نامه شرایطی به طور اجمالی مشخص شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

از آنجایی که در فتنه های مختلف؛ نفوذ عوامل خرابکار و اغتشاش طلب وابسته به غرب و... نیز دخالت اوباش داخلی بجهت چپاول اموال عمومی و دولتی در صفوف معترضان کاملا اثبات شده است می توان ضمن اقناع عمومی و نخبگانی، مفاد «پیش نویس لایحه برپایی تجمعات» را در فاز شور و تصویب نهایی قرار داد. نابود باد کلیت جمهوری اسلامی

یه چیزی Rouhani_ir از خودش در کرده بود، قانون حقوق شهروندی با اون خانم مولانا . این یه هفته با همون قانون نمی خونه. مشکل مملکت کم قانونی نیست. مشکل اینه که هر کی دوست داره قانون رو هر جور دوست داره اجرا میکنه. احتیاج ایران به پیش نویس یک قانون اساسی جدید هست که مذهب رو از دولت جدا کنه. ج.ا. باید بره.

خودتی! اخوندیسم مرتجع و خامنه ای قاتل دیگر در ایران جایگاهی ندارند .به خون تمام جان باختگان راه ازادی .تا نابودی رژیم سفاک خامنه ای از پا نخواهیم نشست . پیش نویس رو منتشر کنید مردم بخوانند... چه جالب. خوبه با گچ یه مربع بکشند بعد هر کی میخواد اعتراض کنه بره درون اون مربع بایسته زیر دوربین های مدار بسته اعتراضشو بکنه و ....

بیت رهبری یا آستان قدس رضوی؛دولت چه منابع مالی دیگری غیر از بنزین داردمجید گلپور: ما هولدینگهای زیادی در ایران داریم که در تمام این چهل سال تنها کار خودش را کرده‌اند بویژه در دوره سی سالۀ مدیریت علی خامنه‌ای. در دوران او انباشت مداوم و پی در پی سرمایه در این هولدینگها کار را به آنجا کشانده که امروز بنا بر گزارش‌های مختلف ۶۰ درصد از کل ثروت ایران در دست این نهادها است.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پادچرا مدیران رانت خوار صنعت خودرو سازی فکری برای ارتقاءساخت موتور‌های اتومبیل داخلی نمیکنند در خارج اون عرق خورهای بی دین نامسلمون تمام سعیشون را میکنند موتورهایی بسازند که کمترین مصرف و بالاترین راندمان را داشته باشند تا حالا نشنیدم کسی در این خصوص معترض خودرو ساز داخلی شده باشه اگر نوبخت شعور داشت از اصلاح مصرف سوخت ماشینهای داخلی می گفت یا از تخته کردن سایپا و ایران_خودرو برای حفظ منافع مردم واردات به خودی خود ، چیز بدی نیست و همه کشورها انجام می دن

انتقاد شدید دولت آلمان از محکومیت فعالان محیط زیستی در ایران | DW | 22.11.2019نماینده ویژه حقوق بشر دولت آلمان از احکام زندان برای فعالان محیط زیستی ایران به شدت انتقاد کرد. بربل کوفلر خواستار آزادی فوری آنها شد و از دولت ایران خواست، به وظایف خود در قبال حقوق شهروندان کشورش عمل کند. ولی با رژیم تو یه تختخواب میخوابند! این قصه ها کهنه شده دیگه!😊 Das ist die Scheinheiligkeit der deutsche Staat. Wer soll es glauben? این خانم هیچ خجالت نمی کشد، انگار از یک هفته اخیر در کوچه و خیابانهای_ایران از طرف آخوندهای_قاتل، فاسد و تروریست علف و حیوان تلف میشوند. زهی بیشرمی! این همه انسان بیگناه که بخاطر دفاع از حقوق اولیه انسانی‌شان بدستور خامنه‌ای و روحانی مورد قتل و کشتار قرار گرفته و میگیرند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پادفاک آف تو آدم نیستی. نجاست

رویکرد جدید بسیج، تشکیل دولت انقلابی و تمدن جدید اسلامی استتهران- ایرنا- رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی، رویکرد جدید بسیج را تشکیل دولت انقلابی و تمدن جدید اسلامی دانست. با قدیمی زیاد ... جدیده تمدن شیری داره سردار .....

گزارش بانک جهانی از رتبه 131 دولت ایران در کارآمدی- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimگزارش بانک جهانی| دولت ایران ناکارآمدتر از ۱۳۰ دولت جهان شد بانک جهانی با بررسی ۲۰۹ دولت جهان به لحاظ کارآمدی، دولت ایران را در رده ۱۳۱ و پایین تر از دولت هایی مثل سنگاپور، سوئیس، آندورا، امارات، تایوان، قطر، هند و اردن قرار داد

بیژن عباسی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا افزود: در معاونت حقوقی به دنبال این هستیم که پیش نویس لایحه ای برای برپایی تجمعات و راهپیمایی ها تهیه و به دولت ارسال شود تا علاوه بر احزاب، سندیکاها، انجمن های صنفی، کارگری و کارفرمایی، سازمان های مردم نهاد و حتی افراد عادی هم بتوانند در چارچوب مشخص و شرایط معین قانونی اقدام به برپایی تجمعات و راهپیمایی ها داشته باشند.Aa یک هفته از آغاز درگیری‌های خونین در سراسر ایران در واکنش به افزایش بهای حامل‌های انرژی می‌گذرد..بربل کوفلر، نماینده ویژه حقوق بشر دولت آلمان روز جمعه، یکم آذر (۲۲ نوامبر) بربل کوفلر، نماینده ویژه حقوق بشر دولت آلمان، ضمن ابراز انتقاد نسبت به محکومیت فعالان محیط زیستی ایران گفت که این اقدام قوه قضائیه ایران او را به‌شدت ناراحت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای اصل ٢٧ قانون اساسی، قانون عادی که حدود و ثغور برپایی تجمعات و راهپیمایی ها را مشخص کرده باشد، نداریم. این حقوقدان اظهار داشت: طبق اصل بیست و هفتم قانون اساسی، تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها به شرطی که مسلحانه و مخل مبانی اسلام نباشد، آزاد است. محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران در آغازین ساعات اجرایی شدن این تصمیم اعلام کرد که «به نظر کارشناسان» با توجه به افزایش قابل توجه میزان مصرف بنزین در کشور «اگر بنزین سهمیه‌بندی و قیمت آن نیز اصلاح شود، می‌تواند باعث کنترل مصرف شود». عباسی ادامه داد: درباره بسیاری از اصول قانون اساسی و اجرایی شدن آنها قانون عادی وضع شده است اما درباره برپایی اجتماعات و راهپیمایی ها قانونی وجود ندارد؛ فقط آیین نامه ای با عنوان «چگونگی تأمین امنیت اجتماعات قانونی» در سال ١٣٨١ مصوب و در این آیین نامه شرایطی به طور اجمالی مشخص شده است. وی با اشاره به ماده ١٠ قانون احزاب افزود: درباره برپایی تجمعات و راهپیمایی احزاب، کمیسیون ماده ١٠، تصمیم گیری می کند و برخی معتقدند که این ماده مربوط به همه است درحالی که چنین نیست. در همان روز حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز با اعلام اینکه دولت «به دلیل کمبود منابع درآمدی و بودجه» توان حمایت از اقشار ضعیف جامعه را ندارد، تاکید کرد که افزایش ۵۰ درصدی بهای بنزین سهمیه‌ای و سه برابر شدن بهای بنزین آزاد «به نفع مردم و اقشار تحت فشار جامعه» است. عباسی گفت: در چارچوب قانون، برپایی تجمعات و راهپیمایی توسط احزاب، نیازمند مجوز است و  غیر از احزاب اگر افرادی بخواهند تجمع و راهپیمایی داشته باشند در چارچوب آیین نامه چگونگی تأمین امنیت اجتماعات و راهپیمایی ها باید از فرمانداری و استانداری مجوز بگیرند. کاووس سیدامامی، یکی از بازداشت شدگان این پرونده دو هفته پس از دستگیری گروه، به شکل مشکوکی در زندان درگذشت و علت مرگش"خودکشی" اعلام شد.

این حقوقدان یادآور شد: دولت برای اجرایی شدن برپایی تجمعات و راهپیمایی ها آیین نامه ای در سال ٩٧ وضع کرد که در آن مکان هایی برای برگزاری تجمعات در تهران و شهرهای مختلف تعیین شده بود اما متاسفانه در دیوان عدالت اداری این تصویب نامه هیات وزیران ابطال شد. هرگز اینطور نیست. این مقام مسئول در معاونت حقوقی اضافه کرد: البته دولت، مکاتباتی با دیوان عدالت اداری داشته است تا این مسأله مجدد بررسی شود؛ نامه اعتراض دولت آماده شده است و به زودی به دیوان ارسال می شود. . یکی از این کارشناسان، مجید گلپور، مشاور اتحادیه اروپا و استاد دانشگاه‌های پاریس و بروکسل است.