دولت بلژیک گذرنامه جدید با طرح تن‌تن منتشر می‌کند

10/11/1400 07:04 ب.ظ

گذرنامه های جدید در بلژیک با طرح تن‌تن منتشر می‌شود

وزیر امور خارجه بلژیک درباره گذرنامه‌های فعلی این کشور گفت: «گذرنامه بلژیک یکی از بهترین پاسپورت‌های جهان و برای ما مایه مباهات است، اما در عین حال مایه وسوسه جعل‌کنندگان است. به همین دلیل است که ما دائما در تلاش هستیم تا امنیت آن را بهبود ببخشیم.» را دارند، بلژیک به همراه چند کشور دیگر در رده ششم است. وزیر خارجه بلژیک هم‌چنین گفته است: «معرفی گذرنامه جدید همچنین فرصتی برای ماست تا هنر نهم یعنی کمیک استریپ را که عنصر مرکزی فرهنگ و نماینده تأثیر ما در خارج از کشور است، برجسته کنیم.

»

داستان‌های تن‌تن نوشته ژُرژ رمی، معروف به «ارژه» که در اواسط سده بیستم میلادی خلق شد و خیلی زود نسخه‌های کمیک و پویانمایی آن تولید گردید، اگر نه مهم‌ترین، یکی از مهم‌ترین نمادهای ملی بلژیک است. ماجراهای تن‌تن و سگش میلو پرفروش‌ترین کتاب داستان مصور یا کمیک استریپ در اروپاست و تا کنون بیش از ۲۳۰ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. این مجموعه تاکنون به ۱۰۰ زبان مختلف ترجمه شده و نخستین برگردان آن به فارسی نیز در سال ۱۳۵۰ منتشر شد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کار زیبا و باحالیه

سخنگوی دولت: برای احقاق حقوق مردم با کسی مماشات نمی‌کنیمسخنگوی دولت گفت: دولت مردمی برای احقاق حقوق مردم با هیچکس مماشات نمی‌کند؛ حتی خود دولت!

بایدن به شرق اروپا نیرو می‌فرستد/تلاش‌های دیپلماتیک انگلیس برای مهار 'حمام خون' در اوکراینبایدن به شرق اروپا نیرو می‌فرستد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که در بحبوحه تشدید تنش‌ها با مسکو بر سر اوکراین، 'به زودی' تعداد کمی از سربازان آمریکایی را به شرق اروپا اعزام می‌کند.

جوانان با حقوق ۴میلیون تومانی چگونه ازدواج کنند؟ / دولت به دنبال ایجاد نظام هماهنگ حقوق در کشور باشدیک فعال کارگری گفت: یکی از درخواستهای ما این است که در پرداخت حقوق یک نظام هماهنگ وجود داشته باشد. کف و سقفی برای حقوق تعیین شود و همه آن را بگیرند. اینگونه است که مسئولی که حقوق نجومی می‌گیرد درد حداقل‌بگیرها را متوجه نمی‌شود.

طرفداران تیم فوتبال پرسپولیس خواستار استیضاح وزیر وزرش ایران شدندطرفداران تیم پرسپولیس تهران امروز با تجمع مقابل مجلس این کشور خواستار استیضاح وزیرر ورزش و جوانان دولت رئیسی شدند. - خبرگزاری آناتولی

قرارداد ۳ میلیارد دلاری دولت رئیسی و سپاه پاسداران برای تولید برنجدر ادامه واگذاری پروژه‌های کلان به سپاه پاسداران، وزیر کشاورزی ایران از ورود قرارگاه عمرانی خاتم‌الانبیای سپاه پاسداران به حوزه تولید برنج خبر داده و گفته است دولت با این... شیر مرغ تا جون ادمی زاد را از سپاه بخواهید هنوزپولی ازادنشده پفیوزداره تقسیم میکنه حال نوبت برنجه که در کنترل سپاه پاسداران درآمده ، معلومه که از این راه پول خوبی گیرشون میاد،اینپاسداران بیناموس دست رو مه چیز که توش پوله گذاشتن حتی خانم فروشی .

شناسایی ۱۱۷۳۱ مبتلای جدید کرونا در کشور / ۲۴ تن دیگر جان باختند۲۴ فوتی ۱۱۷۳۱ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۱۷۳۱ *جانباختگان جدید: ۲۴ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۳۲۲۱۸۳ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۰۹۸۶۷۵ *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۲۳۸۰ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۳۱۰۴۴۴۷۷

معتبرترین گذرنامه‌های جهان

را دارند، بلژیک به همراه چند کشور دیگر در رده ششم است.

وزیر خارجه بلژیک هم‌چنین گفته است: «معرفی گذرنامه جدید همچنین فرصتی برای ماست تا هنر نهم یعنی کمیک استریپ را که عنصر مرکزی فرهنگ و نماینده تأثیر ما در خارج از کشور است، برجسته کنیم.»

داستان‌های تن‌تن نوشته ژُرژ رمی، معروف به «ارژه» که در اواسط سده بیستم میلادی خلق شد و خیلی زود نسخه‌های کمیک و پویانمایی آن تولید گردید، اگر نه مهم‌ترین، یکی از مهم‌ترین نمادهای ملی بلژیک است.

ماجراهای تن‌تن و سگش میلو پرفروش‌ترین کتاب داستان مصور یا کمیک استریپ در اروپاست و تا کنون بیش از ۲۳۰ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. این مجموعه تاکنون به ۱۰۰ زبان مختلف ترجمه شده و نخستین برگردان آن به فارسی نیز در سال ۱۳۵۰ منتشر شد.

کار توزیع گذرنامه‌های جدید بلژیک که ۷ سال اعتبار دارد، قرار است از روز ۷ فوریه (۱۸ بهمن) آغاز شود. با آن که گذرنامه‌های جدید دارای امکانات بیشتر و فناوری جدیدتری نسبت به گذرنامه‌های قدیمی هستند و حتی قابلیت شخصی‌سازی دارند، اما دولت بروکسل می‌گوید که هزینه صدور آنها را افزایش نداده است. این مبلغ برای گذرنامه بزرگسالان ۶۵ و برای افراد زیر سن قانونی ۳۵ یورو است.