دولت سیزدهم کلیات طرح پیشنهادی «واردات خودرو» را تصویب کرد

21/02/1401 11:47:00 ب.ظ

🔺دولت سیزدهم کلیات طرح پیشنهادی «واردات خودرو» را تصویب کرد ▪️وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت رئیسی اعلام کرد که کلیات طرح پیشنهادی واردات خودرو در هیئت وزیران به تصویب رسیده است و جزئیات آن از جمله چگونگی و روش‌های واردات خودرو در آیین‌نامه‌ای مشخص شده

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت ابراهیم رئیسی اعلام کرد که کلیات طرح پیشنهادی واردات خودرو در هیئت وزیران به تصویب رسیده است و جزئیات آن از جمله چگونگی و روش‌های واردات خودرو در آیین‌نامه‌ای مشخص شده که اکنون در حال طی مراحل تصویب است. چاپ وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت رئیسی اعلام کرد که کلیات طرح پیشنهادی واردات خودرو در هیئت وزیران به تصویب رسیده است و جزئیات آن از جمله چگونگی و روش‌های واردات خودرو در آیین‌نامه‌ای مشخص شده که اکنون در حال طی مراحل تصویب است.

به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران، رضا فاطمی امین روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت عنوان کرد: «در شرایط کنونی با توجه به این‌که تولید خودرو بسیار کمتر از تقاضای بازار است، واردات برای تنظیم و کنترل بازار آزاد خودرو ضروری است.»

به گزارش ایرنا، آمارهای انتشار یافته در سامانه کدال نشان می‌دهد ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در فروردین ۱۴۰۱، «۴۵ هزار و ۳۹۶ دستگاه خودرو» تولید کرده‌اند، در حالی که این رقم در مدت مشابه در سال گذشته «۶۴ هزار و ۲۷۹» بوده است. headtopics.com

واردات خودرو در ماه‌های گذشته مورد مناقشه فراوانی میانی اعضای قوه مقننه، قوه مجریه و مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته بود. هم‌زمان، وب‌سایت «اقتصادآنلاین» از افزایش قیمت برخی از خودروها خبر داده و نوشته است، «قیمت پراید صفر امروز (۱۱۱‌ SE مدل ۹۹) به حوالی ۲۰۶ میلیون تومان رسید که نسبت به دو روز گذشته ۳ میلیون (تومان) گران شده است.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

برقراری منع آمد و شد در سری‌لانکا در پی مرگ پنج نفر در تظاهراتدر پی هفته‌ها اعتراض و مرگ دست‌کم پنج نفر در روز دوشنبه، دولت سری‌لانکا روز سه‌شنبه حکم منع آمد و شد اعلام کرد و هزاران نیروی پلیس را برای اجرای این قانون به خیابان‌ها فرستاد.

ماکارونی؛ محل اختلاف مجلس با دولت/ شرایط اختصاص کوپن نان در سال آیندهعضو کمیسیون تلفیق بودجه اظهار داشت: تغییر قیمت نان در سال آینده و اختصاص کوپن نان به عوامل مختلفی ارتباط دارد باید دید سال آینده ترسالی یا خشکسالی داریم و قیمت جهانی گندم تغییر می‌کند یا نه.

افزایش ۳۰۰ درصدی اجاره در برخی از مناطق تهران/ دولت عامل گرانی بازار اجاره شدعضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشت: دولت سه سال است که سقف افزایش اجاره‌بها را به 25 درصد رسانده که در مجموع سه سال این میزان افزایش اجاره‌بها به طور رسمی به 75 درصد رسیده‌است که به این نرخ رسمی، نرخ تورم و انتظارات تورمی هم اضافه شده به‌طوری نرخ اجاره در برخی از مناطق تهران تا 300 درصد هم افزایش پیدا کرده‌است.

مردم در جریان الزامات دولت برای اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها قرار گیرندرئیس جمهور، عادلانه‌سازی نظام توزیع یارانه‌ها را تصمیمی ملی و ضرورتی برای اقتصاد کشور دانست و با تاکید بر لزوم همدلی و همصدایی همه بخش‌های دولت در اجرای این طرح، اظهار کرد: همه مردم باید در جریان الزامات قانونی برای اصلاح نظام توزیع یارانه‌ها و نحوه اجرای آن قرار گیرند.

هشدار وکیل فرهاد میثمی: جان موکلم در زندان در خطر استفرهاد میثمی با ارسال نامه‌ای از زندان رجایی‌شهر اعلام کرده است تا زمانی اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی، پژوهشگر دوتابعیتی زندانی لغو نشود، دست به اعتصاب غذا خواهد زد. هرجای دنیا رزومه 'فرهاد میثمی' رو تو حوزه 'فرهنگ سازی آموزشی' ببری، بعد بگی این آدم الان توی زندان بهت پناهندگی با حقوق میدن. این نظام پَخمه ها هم دیگه نیست نظام 'رو هوایی ها' ست. به 🥚چپم💩💩 آقای جنتی هم قول داده تا زمان اجرای حکم زنده بماند.

رگبار و رعد و برق در نیمه شمالی کشور/خیزش گرد و خاک در غرب ایرانرئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا: *برای امروز رگبار و رعد و برق در نیمه شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود *برای استان‌های غربی و جنوب غرب کشور در این دو روز پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست