دولت افغانستان 500 زندانی دیگر طالبان را آزاد می‌کند

10/05/1399 11:21 ق.ظ

رئیس جمهور افغانستان از آزادی 500 عضو دیگر گروه طالبان از زندان‌های ولایات این کشور تا پایان عید قربان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور افغانستان از آزادی 500 عضو دیگر گروه طالبان از زندان‌های ولایات این کشور تا پایان عید قربان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان امروز پس از اقامه نماز عید قربان در کاخ ریاست جمهوری در کابل اعلام کرد که تا روز چهارم عید 500 زندانی دیگر گروه طالبان از ولایت‌های مختلف این کشور از زندان آزاد خواهند شد.

وی تاکید کرد: این افراد شامل فهرست 5 هزار نفری که از سوی طالبان به دولت افغانستان ارائه شده است٬ نمی‌شود. غنی همچنین تصریح کرد: تاکنون 4600 عضو گروه طالبان را براساس توافق‌نامه میان این گروه و آمریکا آزاد کرده‌ایم. برای مشخص کردن سرنوشت 400 زندانی باقی‌مانده به زودی لویه‌جرگه (گردهمایی بزرگ سران قبایل افغانستان) تشکیل می‌شود تا مردم در این مورد تصمیم بگیرند.

از سوی دیگر٬ سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر روز گذشته اعلام کرد که براساس توافق‌نامه صلح دوحه، یک هزار زندانی دولت افغانستان از زندان‌های این گروه رها شده‌اند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

احتکار 500 واحد مسکونی توسط 8 بانک/ مالیات خانه‌های خالی دستگاه‌ها و نهادها 2 برابر افراد حقیقی است- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimنایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که 8 بانک بیش از 500 واحد مسکونی در اختیار دارند گفت: اگر احتکار واحد‌های مسکونی به وسیله بانک‌ها یا دستگاه‌های دولتی و نهاد‌ها انجام شود دو برابر مالیات محتکران مسکن حقیقی از آن‌ها مالیات گرفته می‌شود. نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:اگر احتکار واحد‌های مسکونی به وسیله بانک‌ها یا دستگاه‌های دولتی و نهاد‌ها انجام شود دو برابر مالیات محتکران مسکن حقیقی از آن‌ها مالیات گرفته می‌شود ۸ بانک بیش از ۵۰۰ واحد مسکونی در اختیار دارند

سود 3 هزار و 500 میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان/ اختصاص سهام ترجیحی شرکت‌های صندوق به فرهنگیان- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimسود ۳۵۰۰ میلیارد تومانی صندوق_ذخیره_فرهنگیان مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان: در سال مالی منتهی به شهریور ۹۹ سود صندوق به ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید برای اینکه سود را به فرهنگیان منتقل کنیم، سهام‌های قدیمی که حاشیه سود آنها بالاست را می‌فروشیم

طالبان می‌گوید با آزادی ۷۹ زندانی دیگر توافق بر سر زندانی‌ها با آمریکا را تکمیل می‌کند - BBC News فارسیگروه طالبان می‌گوید بر اساس توافقنامه صلح این گروه با آمریکا امروز با رهایی ۷۹ زندانی دولت، رهایی هزار زندانی را کامل می‌کند. این گروه از دولت افغانستان خواسته روند رهایی پنج هزار زندانی این گروه را تکمیل و گفت‌وگوهای بین‌الافغانی را آغاز کند.

گفتگوی اختصاصی| سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر: اگر زندانیان ما آزاد نشوند مذاکره نمی‌کنیم- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimگفتگوی اختصاصی تسنیم با سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر: اگر زندانیان ما آزاد نشوند مذاکره نمی‌کنیم اگر دولت افغانستان می‌خواهد بحران این کشور حل شود، باید زندانیان باقیمانده طالبان را هرچه زودتر آزاد کند

غنی: در مورد آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان لویه‌جرگه تصمیم بگیرد - BBC News فارسیمحمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان فرمان آزادی ۵۰۰ زندانی دیگر گروه طالبان که جدا از فهرست ارائه شده از سوی این گروه هستند را صادر کرد. آقای غنی می‌گوید این زندانیان تا روز چهارم عید قربان آزاد می‌شوند. رئیس جمهوری در ادامه افزود تاکنون از میان فهرست ۵ هزار نفره طالبان ۴۶۰۰ نفر آنان آزاد شده‌اند اما در مورد آزادی ۴۰۰ نفر دیگر آنان لویه جرگه باید تصمیم بگیرد.

گزارشگران بدون مرز: مصر و عربستان روزنامه‌نگاران زندانی را فورا آزاد کنندسازمان گزارشگران بدون مرز خواستار آزادی فوری روزنامه‌نگاران زندانی در مصر و عربستان سعودی شد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور افغانستان از آزادی 500 عضو دیگر گروه طالبان از زندان‌های ولایات این کشور تا پایان عید قربان خبر داد.استانبول/ خبرگزاری آناتولی

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان امروز پس از اقامه نماز عید قربان در کاخ ریاست جمهوری در کابل اعلام کرد که تا روز چهارم عید 500 زندانی دیگر گروه طالبان از ولایت‌های مختلف این کشور از زندان آزاد خواهند شد.

وی تاکید کرد: این افراد شامل فهرست 5 هزار نفری که از سوی طالبان به دولت افغانستان ارائه شده است٬ نمی‌شود.

غنی همچنین تصریح کرد: تاکنون 4600 عضو گروه طالبان را براساس توافق‌نامه میان این گروه و آمریکا آزاد کرده‌ایم. برای مشخص کردن سرنوشت 400 زندانی باقی‌مانده به زودی لویه‌جرگه (گردهمایی بزرگ سران قبایل افغانستان) تشکیل می‌شود تا مردم در این مورد تصمیم بگیرند.

از سوی دیگر٬ سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر روز گذشته اعلام کرد که براساس توافق‌نامه صلح دوحه، یک هزار زندانی دولت افغانستان از زندان‌های این گروه رها شده‌اند.

گفتنی است٬‌ زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه ایالات متحده برای صلح افغانستان و ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان 29 فوریه امسال طی مراسمی در دوحه، پایتخت قطر «توافق‌نامه صلح در افغانستان» میان آمریکا و طالبان را امضا کردند که بر اساس این توافق‌نامه 5 هزار زندانی طالبان از زندان‌های دولت افغانستان و یک هزار گروگان و اسیر در دست طالبان آزاد شده و باید گفت‌وگوهای بین‌الافغانی نیز آغاز شود.