مینیاپولیس, جورج فلوید, اعتراض به کشتن جورج فلوید, اشتفان زایبرت

مینیاپولیس, جورج فلوید

دولت آلمان کشتن جورج فلوید را «تکان‌دهنده» خواند | DW | 03.06.2020

حرکت‌های اعتراضی که در واکنش به کشتن جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست یک مامور پلیس سفیدپوست در ده‌ها شهر ایالات متحده به‌راه افتاده، به اروپا هم کشیده شد.

03/06/2020 09:24:00 ب.ظ

حرکت‌های اعتراضی که در واکنش به کشتن جورج فلوید ، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست یک مامور پلیس سفیدپوست در ده‌ها شهر ایالات متحده به‌راه افتاده، به اروپا هم کشیده شد.

در شماری از شهرهای اروپایی تظاهرات‌های اعتراضی در رابطه با کشتن جورج فلوید و در مخالفت با نژادپرستی برگزار شد. سران آلمان و بریتانیا و پاپ فرانسیس هم در این باره موضع‌گیری کردند.

روز چهارشنبه، ۱۴ خرداد (سوم ژوئن) شهرهای گوناگون اروپایی، از جمله برلین شاهد تظاهرات علیه نژادپرستی و تبعیض بودند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدتظاهرات در پاریس در سطح گسترده‌ای برگزار شد و به گفته برگزارکنندگان، با وجود ممنوعیت تظاهرات و محدودیت‌های کرونایی، حدود ۲۰ هزار نفر در آن شرکت کردند. این تظاهرات به خشونت کشیده شد و پلیس تلاش کرد با پرتاب گاز اشک‌آور معترضان را متفرق کند.  

مختل شدن حمایت ایران از شبه‌نظامیان شیعه عراق به‌خاطر کرونا و تحریم‌ها نخست وزیر فرانسه استعفا کرد آیا آمریکا می‌تواند «مکانیسم ماشه» را فعال کند؟

موضع‌گیری دولت آلمانهم زمان با برگزاری تظاهرات در برلین، اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان در جمع خبرنگاران گفت: «مرگ تکان‌دهنده فلوید اجتناب‌پذیر بود.»زایبرت ضمن تاکید بر روابط دوستانه آلمان و آمریکا اظهار داشت که دولت فدرال «با دقت» و «با حس همدردی»، آنچه را که در ایالات متحده اتفاق می‌افتد رصد می‌کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدسخنگوی دولت آلمان ابراز امیدواری کرد که خشونت‌ها به‌زودی فروکش کنند و «عاقلانی» که برای زندگی مسالمت‌آمیز آمریکایی‌ها و پایان‌دادن به نژادپرستی در این کشور تلاش می‌کنند، پیروز شوند.زایبرت در ادامه سخنانش تصریح کرد که در آلمان هم انسان‌هایی که رنگ پوستشان تیره‌تر است یا نام خانواد‌گی غیرآلمانی دارند، مورد تبعیض قرار می‌گیرند.

او در پاسخ به این پرسش که دولت آلمان در رابطه با استقرار نیروهای ارتش آمریکا برای مقابله با معترضان چه فكر می‌كند، گفت: «آمریكا دموكراسی قدرتمندی است كه در آن بحث پرشوری در مورد آنچه كه الان اتفاق می‌افتد وجود دارد. در آنجا نیازی به توصیه ما نیست».

تظاهرات ضد نژادپرستی در پاریس، دوم ژوئن ۲۰۲۰موضع بوریس جانسوننخست‌وزیر بریتانیا هم در پارلمان کشورش از اتفاقی که در آمریکا افتاده است"با بیزاری" یاد کرد و گفت: «کشتن فلوید به هیچ وجه قابل توجیه نیست.»  او تصریح کرد که با اعتراضاتی که در این رابطه صورت می‌گیرد تفاهم دارد.

بوریس جانسون با وجود این از تظاهرکنندگان خواست، قانونی و منطقی رفتار کنند. او پرسش‌های نمایندگان در این مورد را که آیا با رئیس‌جمهور ترامپ در باره حوادث اخیر صحبت کرده است یا خیر، بی‌پاسخ گذاشت.فرماندهان پلیس در بریتانیا هم در رابطه با مرگ فلوید موضع گرفتند. در بیانیه مشترک چندین ارگان صنفی پلیس بریتانیا آمده است: «ما با كسانی كه در سرتاسر جهان از شیوه کشتن جورج فلوید منزجر هستند اعلام همبستگی می‌کنیم».

آنها تاکید کرده‌اند که اکنون باید عدالت اجرا شود و عاملان این واقعه به سزای اعمال خود برسند.موضع‌گیری رهبر کاتولیک‌های جهانپاپ فرانسیس در یک سخنرانی در واتیکان بیگانه‌ستیزی و نژادپرستی را محکوم کرد. رهبر کاتولیک‌های جهان گفت: «ما نمی‌توانیم هیچ گونه نژادپرستی یا تبعیض را تحمل کنیم و در برابر آن چشم ببندیم».

ابی در حمایت از کارزار یونیسف ریش خود را پس از ۵۰ سال تراشید نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه: انفجار تاسیسات نطنز احتمالا ناشی از خرابکاری است اپوزیسیون ونزوئلا در مورد احتمال وقوع تقلب به نفع مادورو در انتخابات پارلمانی دسامبر هشدار داد

 او در پیامی به زبان انگلیسی و خطاب به شهروندان ایالات متحده، در رابطه با ناآرامی‌های اخیر در این کشور ابراز نگرانی کرد.پاپ اعظم ضمن انتقاد از اعمال خشونت از سوی معترضان تاکید کرد: «انسان نمی‌تواند با خشونت چیزی به‌دست آورد اما این امکان وجود دارد که خیلی چیزها را از دست بدهد».

ادامه مطلب: DW فارسی »

Ja. Men att sälja tortyr apparaten till Iran och mullor i regimen i Iran är helt okej. I Iran man dödar mer än 4500 människor i november det är helt okej. Ingenstans i Europa har man ens pratat om det. همش بخاطر اقتصاد و این بهونه است ... کرونا !! فقط ملت خوشحال بی غم ایران پلاس تو جاده ها .... 😂😂😂 در آمریکا به یک سیاهپوست بیکار و بدر نخور مردم قیام میکنند و دولت جوابگو است ولی در مملکت من ۲۳۰ جوان سرمایه مملکت را میکشند دولت طلبگار هم است .

اکثر کسانی که میرن به این تجمعات اعتراضی خودشون نژادپرست هستن چشم نخوری تکان دهنده فقط همین ودیگرهیچ دولت المان همراه با چین و دموکراتها جنگ سرد را علیه آمریکا و ترامپ راه انداختن. وقتی که تو ایران ۱۵۰۰ نفر کشته شدن دولت المان چه واکنشی نشان داد عجب🤔 اگر یکنفر تکانشان داد، ۱۵۰۰ نفر تکانشان نداد؟ خیلی پوفیوز است آلمان‼️🤨😪

چرا دولت آلمان پفیوز که حرف از دفاع از حقوق بشر میزنه، زمان کشته شدن ۱۵۰۰ نفر تو ایران هیچ گهی نخورد؟؟؟؟ این است قدرت رسانه ! چند سال پیش همین اتفاق در ریاست جمهوری اباما افتاد سه سوت جمع شد خیلی منده به شما برسن اتاق‌های گاز و کوره‌های آدم سوزی تو ارودگاه آشویتس هیچ وقت فراموش نمیشه دولت آلمان کشتن ۲۴۰نفر لااقل طبق آمار خود ج ا رو تکان دهنده نخواند؟چقدر دورویی

دولت المان ابان ۹۸ کجا بود و چه گوهی میخورد؟ تازه پیام تبریک برای ۲۲ بهمن هم فرستاد هشت روز بعد از اتفاق: که ۶ام ژوئن همه‌ی شهرهای آلمان برنامه‌ی راهپیمایی بزرگ به راه‌انداختن: با یه واکنش سوپر محافظه‌کارانه: تکان‌دهنده! امان از این رئیس شما هایکو ماس! GermAmbTehran

نقش جورج فلوید بر دیواره ویرانه‌ای در ادلب سوریهدو هنرمند به نام‌های عزیز اسمر و انیس حمدون در شهر «بنش» واقع در استان ادلب سوریه در گرامیداشت یاد جورج فلوید ، سیاهپوستی که بدست مامور پلیس آمریکا کشته شد، چهره او را بر روی دیواره ویرانه‌ای نقاشی کردند. در ایران روزانه تعداد غیر قابل باوری از مردم ایران میمیرند و یا توسط نیروی های اطلاعاتی و سپاه پاسداران ایران دستگیر شکنجه میبینند و به آنها تجاوز میشود برخی زندانیان تصمیم به خودکشی میگیرند برخی از زجر میمیرند پیام گروه ناشناسان ایران به مردم آمریکا تمام مردم دنیا باید با هم یکی شوند ما به شدت از مرگ دوست سیاه پوستی که اخیرا در آمریکا جان خودش را از دست داد ناراحت و عصبانی هستیم ولی بگذارید رو راست باشیم مردم آمریکا این را فراموش نکنید مرگ دوست سیاه پوست برای ما هم ناراحت کننده بود اما اجازه ندهید مسلمانان دین شما افکار شما عقاید شما دیدگاه شما و هر آنچه که داشتید را تخریب کنند اخیر آنها تلاش در ترویج نماز میکنند به خدا قسم من از ایرانی با شما صحبت میکنم که مردمش

علت شش حریق اخیر در جنگل‌ها، روشن کردن آتش در طبیعت بوده استعلت شش حریق اخیر در جنگل‌ها، روشن کردن آتش در طبیعت بوده است رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به دخالت عوامل انسانی در آتش‌سوزی جنگل‌ها گفت: حداقل شش مورد آتش‌سوزهای اخیر به دلیل روشن کردن آتش توسط افراد بوده است پلیس آمریکا جلوی مردم زانو زده، نمیخواهند درگیر شوند... هرجور حساب میکنم میبینم اونا از رژیم ملاها و یگان ویژه ایران خیلی ادمترن تف تو صورتت رحمانی فضلی وحشی کثافت

هفتمین شب ناآرامی‌ها در ایالات متحده؛ اعلام ممنوعیت تردد در نیویورک\u067e\u06cc\u0634 \u0627\u0632 \u0627\u06cc\u0646 \u0628\u06cc\u0634 \u0627\u0632 \u06f4\u06f0 \u0634\u0647\u0631 \u062f\u06cc\u06af\u0631 \u062f\u0631 \u0645\u0646\u0627\u0637\u0642 \u0645\u062e\u062a\u0644\u0641 \u0627\u06cc\u0627\u0644\u0627\u062a \u0645\u062a\u062d\u062f\u0647 \u0645\u0642\u0631\u0631\u0627\u062a \u0645\u0646\u0639 \u0622\u0645\u062f \u0648 \u0634\u062f \u0634\u0628\u0627\u0646\u0647 \u0631\u0627 \u0628\u0647 \u0627\u062c\u0631\u0627 \u06af\u0630\u0627\u0634\u062a\u0647 \u0628\u0648\u062f\u0646\u062f.\n قیام و شورش مردمی آمریکا ریشه در ناکارآمدی نظام سیاسی و لیبرالیسم غرب دارد. و با نابودی نظام سلطه و استبداد غرب پایان می یابد. فعلا همین کاری رو که شروع کردید ، ادامه بدید تا ببینیم چی میشه ... یعنی زانو زدن در مقابل آفریقایی تبارها .. 🙂 دوران خشونت و ایجاد رعب ، سالهاست که به پایان رسیده !

دو خبرنگار «تی‌آر‌تی ورلد» در جریان پوشش اعتراضات در آمریکا مجروح شدنددو تن از خبرنگاران شبکه تلویزیونی «تی‌آر‌تی ورلد» ترکیه هنگام پوشش اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا مورد اصابت گلوله‌های پلاستیکی پلیس قرار گرفته و مجروح شدند. - خبرگزاری آناتولی

تمامی زندانیان ایران و آمریکا در هر دو کشور در یک نگاهدرحالی سیروس عسگری، شهروند ایرانی زندانی در آمریکا در حال بازگشت به تهران است که همچنان در زندان‌های ایران و ایالات متحده شهروندان این دو کشور در حبس هستند. اما کدام ایرانی‌ها در آمریکا در بازداشت هستند؟ و اسامی آمریکایی‌های زندانی در ایران کدام است؟

«بدون عدالت صلحی در کار نیست»؛ بازداشت معترضان به نژادپرستی در واشنگتنگروهی از مأموران شعار راهپیمایان را به خودشان برگردانده و به آنها می‌گفتند: «برو عقب». مگه نمیگفتن ما طرفدار آزادی بیان هستیم پس کجا شد اون آزادی اقا یه سوال این یورونیوز فارسی را چین اداره میکنه یا اروپا؟؟؟؟؟؟؟؟ درست برعکس ایران ؟! با توجه به فیلم زیر ،چه برخوردی با این جماعت باید کرد؟ اگر در ایران بود که رگبار و گلوله و چماق و تجاوز و کهریزک بود