دولت نتانیاهو برای مدیریت کرونا اختیارات خاص گرفت | DW | 23.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

پارلمان اسرائیل لایحه‌ای را تصویب کرد که دست دولت را برای اعمال مقررات و محدودیت‌های تازه در رابطه با کرونا و تصمیم‌گیری مستقل از کنست باز می‌گذارد. نتانیاهو به این ترتیب می‌تواند پارلمان را برای تدابیر ویژه دور بزند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پارلمان اسرائیل لایحه‌ای تصویب کرده که به دولت حق تصمیم‌گیری عاجل در مقابله با بحران کرونا را می‌دهد. این قانون دست دولت را برای اعمال محدودیت‌های تازه باز می‌گذارد و به نمایندگان برای موافقت یا مخالفت با تصمیم‌های کابینه فقط ۲۴ ساعت وقت می‌دهد.

ریولین از طرفین خواست که بحث انتخابات پیش از موعد را که"گزینه‌ای وحشتناک" در شرایط کنونی است، پایان دهند. او نوشت که دولت اسرائیل نباید بازیچه دعواها و کشمکش‌های این و آن باشد: «انتظار شهروندان این است که شما با تمرکز روی محورهای مهم، راه حلی برای بحران پیدا کنید.» انتخابات پارلمانی اسرائیل اوایل مارس سال جاری برگزار شد. نتانیاهو علاوه بر آن که به خاطر بحران کرونا تحت فشار است، سه پرونده مرتبط با اتهامات فساد مالی نیز دارد و تشکیل دادگاه می‌تواند برایش به قیمت از دست دادن پست نخست‌وزیری تمام شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از مشکلات دولت برای تأمین بودجه باخبریم/ به دنبال مسیرهای مختلفی برای تامین ارز هستیمنائیب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درخصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور، گفت: یکی از مسائلی که کمیسیون برنامه و بودجه به دنبال آن است بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط صادر کنندگان است که در این خصوص بانک مرکزی هم راه‌های مختلفی را تعریف کرده است..
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واعظی: دیپلمات‌های ایران و عربستان تجربه لازم برای خروج از شرایط کنونی را دارندتهران -ایرنا- رییس دفتر رییس جمهوری گفت:‌ما علاقمند هستیم روابطمان با همه همسایه ها روابط خوبی باشد و هر زمان عربستان آمادگی داشته باشد دیپلمات‌های ایران و عربستان تجربه لازم را برای خروج روابط تهران-ریاض از شرایط کنونی دارند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آسوشیتدپرس: اسرائیل برای مقابله با تهدیدهای حزب‌الله مرزهای شمالی خود را تقویت می‌کندآسوشیتدپرس: اسرائیل برای مقابله با تهدیدهای حزب‌الله مرزهای شمالی خود را تقویت می‌کند اسرائیل هنوز درباره حملات منتسب به خود در هفته اخیر اظهارنظری نکرده است. در واقع این کشور درباره فعالیت‌‌های خود در کشور همسایه‌اش، سوریه، خودداری می‌کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران انتظار دارد تصمیم دولت، ملت و مجلس عراق برای اخراج آمریکایی‌ها پیگیری شودرهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه شنبه) در دیدار آقای مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق، روابط ایران و عراق را به پشتوانه اشتراکات فراوان تاریخی، مذهبی، فرهنگی و عادات و سنن به معنی واقعی کلمه برادرانه خواندند و تأکید کردند: آنچه در روابط دو جانبه برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است منافع، مصالح، امنیت، عزت، اقتدار منطقه‌ای و بهبود شرایط در عراق است. رهبر انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر عراق: ایران قطعاً با هر آنچه موجب تضعیف دولت عراق شود، مخالف است، البته دیدگاه آمریکایی‌ها درباره عراق درست در نقطه مقابل ما است زیرا آمریکا به معنی واقعی کلمه دشمن است و موافق عراق مستقل، قوی و دارای حکومتی با رأی اکثریت نیست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتظار داریم دولت عراق موضوع ترور شهید سردار سلیمانی را با جدیت پیگیری کندمعاون اول رییس جمهور با اشاره به هدف گذاری دو کشور ایران و عراق برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری به میزان ۲۰ میلیارد دلار در سال گفت: در راستای تحقق این هدف گذاری، آمادگی تنظیم سند جامع همکاری اقتصادی و تجاری دو کشور در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق وجود دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قطر اتهامات دولت یمن مبنی بر حمایت دوحه از حوثی‌ها را 'مضحک' خواندوزارت امور خارجه قطر اتهامات معین عبدالملک، نخست‌وزیر یمن مبنی بر حمایت دوحه از حوثی‌ها را 'مضحک' خوانده و آن رد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »