دولت ترامپ ۸۸۰۰ کودک مهاجر را از آمریکا اخراج کرد

22/06/1399 12:28:00 ب.ظ

چگونه مدارس اروپا با کووید-۱۹ کنار می‌آیند؟ | دانش‌آموزان پس از ماه‌ها تدریس غیرحضوری به دلیل همه‌گیری کرونا، اکنون به زمان بازگشایی مدارس رسیده‌اند و دولت‌ها در کشورهای مختلف تلاش دارند که دانش‌آموزان به کلاس‌های درس بازگردند

تهران-ایرنا- آمریکا از فروردین ماه امسال تاکنون حدود ۸۸۰۰ کودک مهاجر بدون همراه را در مرز این کشور با مکزیک اخراج کرده است. این آمار در حالی اعلام شده است که دولت واشنگتن پیشتر از افشای شمار این کودک مهاجران اخراجی امتناع کرده بود. پیشتر در ماه ژوئن (خرداد- تیر) شمار این کودک مهاجران حدود دو هزار نفر اعلام شده بود.

دولت ترامپ از اول فروردین قوانین مرزی جدیدی را اعمال کرد و دولت ترامپ مدعی شده بود که این قوانین اضطراری جدید با هدف مقابله با گسترش شیوع کرونا بوده است. از آن تاریخ به امروز نیروهای مرزی آمریکایی به استناد قوانین جدید، این کودک مهاجران بدون همراه را از مرز آمریکا- مکزیک اخراج و به کشورهایشان بازگردانده اند.

ترامپ از زمان تصدی سمت ریاست جمهوری رویکرد خصمانه و افراطی را در قبال مهاجران قانونی و غیرقانونی در پیش گرفته که انتقادهای جهانی گسترده‌ای را به دنبال داشته است. کارشناسان امور مهاجرت معتقدند که قوانین مهاجرتی جدید دولت آمریکا مهاجران به ویژه کودکان را در خطر جدی قرار می دهد. گزارش شده که تحت این قوانین، کودکان برای روزها و یا برخی هفته ها در هتل‌هایی نگه داری می شوند تا روند اخراج آنها انجام شود.

پیشتر در فروردین ماه اتحادیه آزادی‌های مدنی در آمریکا، دولت ترامپ را به دلیل این قوانین مهاجرتی و مرزی تحت پیگرد قرار داده بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

وجود بیش از ۷۰ هزار کودک کار در کشورمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره آمار کودکان کار ضمن تصریح بر اینکه مسئله کودکان کار جزو مسائل اجتماعی پنهان محسوب می‌شوند، گفت: طی مطالعاتی که با دانشگاه علوم بهزیستی انجام شد، حدوداً ۷۰ هزار کودک خیابانی در کشور داریم.

نتانیاهو از ترامپ تشکر کردبنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بابت حمایت وی از توافق کشورش با بحرین تشکر کرد. - خبرگزاری آناتولی

رسانه‌های اسرائیل: ترامپ امروز عادی‌سازی روابط بحرین و اسرائیل را اعلام می‌کندبه گزارش رسانه‌های اسرائیلی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز توافق بحرین و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط دوجانبه را اعلام خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

آتش‌سوزی‌های مهیب بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان اورگن را فراری داد - BBC News فارسیبه گفته مقامات رسمی بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان ایالت اورگن در آمریکا در حال فرار از آتش‌سوزی مهلکی هستند که سراسر شمال غربی اقیانوس آرام را فرا گرفته است.

ایران گزارش مایکروسافت مبنی بر تلاش هکرهای ایرانی برای مداخله در انتخابات آمریکا را رد کرد - BBC News فارسیسعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گزارش شرکت مایکروسافت مبنی بر تلاش هکرهای مرتبط با روسیه، چین و ایران برای تاثیرگذاری بر انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا را رد کرد.

کتاب وودوارد؛ ترامپ می‌گوید در مورد خطر کرونا دروغ نگفته - BBC News فارسیدونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از تصمیم خود برای کمرنگ جلوه دادن خطرات کووید-۱۹ دفاع کرده و گفته است که پاسخ او به باب وودوارد خبرنگار کهنه کار آمریکایی 'مناسب' بود.