دولت یمن: نفتکش‌ها وارد بندر حدیده شدند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت یمن: نفتکش‌ها وارد بندر حدیده شدند العربية

وزارت امور خارجه یمن، روز چهارشنبه 24 مارس 2021، در توییتی تأکید کرد که «علی‌رغم نقض توافق استکهلم از سوی حوثی‌ها و چپاول 50 میلیارد ریال یمن از درآمد نفتی ویژه حقوق کارمندان دولتی، دولت سه شنبه 23 مارس اجازه ورود شماری از کشتی‌های حامل مشتقات نفتی به بندر حدیده برای کاستن از شرایط نابهنجار کنونی انسانی را صادر کرد.

وزارت خارجه یمن تاکید کرد که دولت، شرایط انسانی و نیازهای اساسی بخش خصوصی را زیر نظر داشته و وظیفه خود را برای جلوگیری از هرگونه تأثیر نامطلوب بر شهروندان در مناطق تحت كنترل شبه‌نظامیان، انجام می‌دهد.شایان توجه است که معین عبدالملک، نخست وزیر یمن، روز سه شنبه 23 مارس 2021، تأکید کرد که ابتکار عمل سعودی، شبه‌نظامیان حوثی و حامیان آنها در تهران را در رویارویی واقعی با مردم یمن و جامعه جهانی قرار می‌دهد.

وزارت خارجه یمن عنوان کرد که این ابتکار عمل روشن می‌سازد که کدام طرف، تلاش‌های صلح‌طلبانه را رد کرده و بر ادامه جنگ إصرار دارد.این وزارت خارجه تاکید کرد که دولت نسبت به برخورد مثبت با تلاش‌ها و ابتکارعمل‌های صلح، متعهد بوده و بر اساس مسئولیت اخلاقی و ملی خود در قبال مردم یمن، امتیازاتی خواهد داد، در حالی که شبه‌نظامیان به دستور حامیان خود در تهران به تنش‌آفرینی ادامه می‌دهند.

این موضع وزارت خارجه یمن پس از آن بود که فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر خارجه سعودی دوشنبه گذشته از ابتکار جدید صلح برای پایان دادن به جنگ یمن خبر داد. او در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ابتکار سعودی شامل برقراری آتش‌بس در سراسر کشور، به نظارت سازمان ملل است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سفیر سعودی در یمن: درباره ابتکار صلح یمن نشانه‌های مثبتی از سوی حوثی‌ها می‌بینیممحمد الجابر سفیر عربستان در یمن روز پنج‌شنبه 25 مارس 2021 در مصاحبه‌ای با روزنامه الشرق الاوسط گفت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

استقبال یمن از تلاش‌های ترکیه برای برقراری صلح در یمنوزیر امور خارجه یمن از تلاش‌های ترکیه برای حمایت از برقراری صلح کشورش استقبال کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گزارش تحلیلی رویترز: تلاش حوثی‌ها برای امتیازگیری از سعودی؛ خروج از بحران یمن راه‌حلی میانه می‌طلبدگزارش تحلیلی رویترز: تلاش حوثی‌ها برای امتیازگیری از سعودی؛ خروج از بحران یمن راه‌حلی میانه می‌طلبد ائتلاف تحت رهبری سعودی، مرزهای هوایی و آبی یمن، از جمله بندر حدیده تحت کنترل حوثی‌ها را، که محل ورود بیش از ٧٠ درصد واردات به یمن است، در اختیار دارد واقعا بیشرمانه ترین ادعاست... عربستان_سعودی بعد ۷ سال کشتار نردم یمن و شکیگست در نبرد با نیروی مقاومت حوثی، به دست و ما افتاده و مزخرف میگه... تا جبران کامل خسارتها، نبرد ادامه دارد تا فتح ریاض... زنده باد یمن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چین: از دولت بایدن اخطاری درباره خرید نفت از ایران نگرفتیم - BBC News فارسیچین می‌گوید درباره خرید نفت از ایران از دولت جو بایدن اخطاری مبنی بر تحریم نگرفته است. چندی پیش گزارش شد ایران حجم زیادی نفت به چین فرستاده است. میخواستن کاخ سفید حسینه درست کند اما خلیج فارس شدا معبد شائولین😀😜
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ابتکار سعودی برای پایان‌دادن به بحران یمن از طریق توافق سیاسیپادشاهی عربی سعودی ابتکار عمل جدیدی برای پایان یافتن بحران یمن و رسیدن به توافق سیاسی فراگیر در این ابتکار؟ :)))))))))) مرگ بر اسلام دروغین مرگ بر قرآن جرقی های. یخشی و امیدوار لیک سوز.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »