دولت افغانستان طالبان را به آتش بس دعوت کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت در صورتی که طالبان پیشنهاد آمریکا درباره آتش‌بس را بپذیرد، گفت‌وگوهای مستقیم با این گروه آغاز خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت در صورتی که طالبان پیشنهاد آمریکا درباره آتش‌بس را بپذیرد، گفت‌وگوهای مستقیم با این گروه آغاز خواهد شد.صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان طی کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: اگر طالبان پیشنهاد آمریکا درباره آتش‌بس را بپذیرد، گفت‌وگوهای مستقیم میان دولت و گروه مذکور آغاز خواهد شد.

صدیقی افزود: امیدواری ما این است که طالبان در صورت اجرای وعهده های خود برای دست کشیدن از جنگ با پذیرش آتش‌بس موافقت کند، زیرا ما بر این باوریم که در حال حاضر بهترین فرصت برای پایان جنگ و آتش بس در کشور وجود دارد. رئیس جمهور آمریکا در سفر غیرمنتظره‌ به افغانستان، از تمایل طالبان برای برقراری آتش‌بس سخن گفت اما برخلاف سخنان ترامپ شماری از اعضای پیشین طالبان در کابل می‌گویند تا هنگامی ‌که توافق صلح میان ایالات متحده و طالبان امضاء نشود و گفت‌وگو میان گروهای افغانی آغاز نشود، این گروه به آتش‌بس تن نخواهد داد.

پیش از این ترامپ روز 5 سپتامبر گفت که به دلیل حمله تروریستی در کابل که منجر به مرگ 12 تن از جمله یک سرباز آمریکایی شد، مذاکرات با طالبان را متوقف کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بزرگترین فابریکه تولید مواد مخدر طالبان در لوگر افغانستان منهدم شدوزارت دفاع ملی افغانستان یکشنبه 1 دسامبر از بین بردن بزرگترین فابریکه تولید مواد مخدر و ماین سازی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شهرستان مارجه افغانستان از دست طالبان آزاد شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تیموتی ویکس پس از آزادی از دست طالبان: تنها با امید زنده ماندمتیموتی ویکس، استاد استرالیایی دانشگاه کابل که پس از سه سال اسارت از دست نیروهای طالبان آزاد شد، روز یکشنبه برای نخستین بار پس از آزادی، با خبرنگاران در سیدنی صحبت کرد. بیشتر بخوانید 🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دولت سنگاپور فیسبوک را مجبور به انتشار یک اصلاحیه کردشرکت فیسبوک روز شنبه اعلام کرد که به این درخواست پاسخ داده و اصلاحیه‌ای را در پست فیسبوکی «الکس تان» منتشر کرده است؛ با این وجود سخنگوی فیسبوک خواستار یک رویکرد سنجیده از سوی دولت سنگاپور در موضوع اجرای قانون جدید «اخبار جعلی» در سطح این دولت‌-شهر شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کمک‌های جهانی به افغانستان 46 درصد کاهش یافتوزارت دارایی افغانستان اعلام کرد که میزان کمک‌های جهانی به این کشور طی 9 سال گذشته 46 درصد کاهش یافته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

معترضان عراقی بار دیگر کنسولگری ایران در نجف را به آتش کشیدند | DW | 02.12.2019حمله معترضان درعراق به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نجف برای دومین بار ظرف هفته گذشته روی می‌دهد. معترضان در این حمله ساختمان کنسولگری ایران را مجددا به آتش کشیدند. ظرف سه روز گذشته ۲۰ نفر در نجف کشته‌شده‌اند. دستشون درد نکنه معترضان چند تا سفارت آمریکا را به آتش کشیدند ؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »