دولت در سیبل

18/01/1401 05:54:00 ب.ظ

«دولت در سیبل» موسوی لارگانی وزرای دولت را به تطمیع و تهدید منتقدان متهم کرد، بررسی و ورود دستگاه قضا حداقل خواسته افکار عمومــی خواهد بود.

شرق: موسوی‌لارگانی، نماینده فلاورجان، در نطقی جنجالی برای چندمین بار در انتقاد از عبدالملکی و فاطمی‌امین، دو وزیر دولت رئیسی، گفت: پست‌فروشی به‌عنوان حق‌السکوت و تقسیم غنائم برای تأمین هزینه‌های مادی و معنوی نامزدی وزیر در انتخابات آینده، دو راهبرد اصلی آقای عبدالملکی است که حجت را بر جمعی از نمایندگان تمام کرده که ایشان شایستگی حضور در دولت مردمی را ندارند. لارگانی همچنین گفت که «حضور دو، سه نفوذی در کابینه رئیسی لکه سیاهی در اقدامات اوست. استمرار وزارت فاطمی‌امین و عبدالملکی به‌تنهایی برای زمین‌زدن دولت کافی است». این جملات تند موسوی‌لارگانی مسبوق به سابقه است و دی‌ماه سال گذشته بود که با انتشار فایل صوتی و متن جلسه کمیسیون اجتماعی با وزیر تعاون، کار و رفاه اتهامات متعدد لارگانی به وزیر کار درباره تخلفات آشکار در انتصابات منتشر شد و هم‌زمان این فایل صوتی از پادرمیانی نمایندگانی خبر می‌داد که از او خواسته بودند ماجرا را جمع کند و ادامه ندهد. او در همان جلسه در برابر اعضای کمیسیون و وزیر و همراهان وزیر گفته بود که «برخی از افرادی که از سوی عبدالملکی پست گرفتند، از سوی سازمان‌های امنیتی رد شده بودند و نهادهای امنیتی وزیر را از انتصاب آنها منع کرده بودند؛ اما چون وزیر نمی‌توانسته برای‌شان پست بزند، آنها را به‌عنوان سرپرست منصوب کرده است». دفاعیات وزیر هم در آن جلسه حداقل نمایندگان منتقد و حتی بخشی از افکار عمومی را قانع نکرده است و ازاین‌رو اصطلاح «رفاه گیت» بارها درباره اتهامات او بازنشر شده است. به‌خصوص که عبدالملکی در تلاش برای کادرسازی در وزارتخانه و نهادهای زیر‌مجموعه‌اش به پاک‌سازی نیروها اقدام کرده و ادعای او مبنی بر قصد اخراج هزار مدیر فعال در دولت قبل، از او چهره‌ای نه‌چندان محبوب ساخته است. هرچند عبدالملکی در دفاع از ادعای خود گفته بود که با معرفی هزار مدیر فاسد برای اخراج، 120 پرونده از این مدیران را نیز به قوه‌ قضائیه ارسال کرده است که ادعای ارسال پرونده مستدل به ادله و مدارک وقوع فساد با تردید جدی مواجه شد؛ زیرا حداقل در بخش قوه قضائیه، اواخر اسفند ماه بود که صالحی، دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به انتشار خبری از ناحیه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اعلام جرم علیه تعدادی از مدیران سابق آن وزارتخانه، اظهار کرد: «طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده تا شرق: موسوی‌لارگانی، نماینده فلاورجان، در نطقی جنجالی برای چندمین بار در انتقاد از عبدالملکی و...

شرق: موسوی‌لارگانی، نماینده فلاورجان، در نطقی جنجالی برای چندمین بار در انتقاد از عبدالملکی و فاطمی‌امین، دو وزیر دولت رئیسی، گفت: پست‌فروشی به‌عنوان حق‌السکوت و تقسیم غنائم برای تأمین هزینه‌های مادی و معنوی نامزدی وزیر در انتخابات آینده، دو راهبرد اصلی آقای عبدالملکی است که حجت را بر جمعی از نمایندگان تمام کرده که ایشان شایستگی حضور در دولت مردمی را ندارند. لارگانی همچنین گفت که «حضور دو، سه نفوذی در کابینه رئیسی لکه سیاهی در اقدامات اوست. استمرار وزارت فاطمی‌امین و عبدالملکی به‌تنهایی برای زمین‌زدن دولت کافی است».

ادامه مطلب:
شرق »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جنگ در اوکراین؛ کی‌یف از انهدام یک انبار نفت از سوی ارتش روسیه خبر دادزلنسکی: روسیه از گرسنگی مردم به عنوان ابزاری در جنگ استفاده می‌کند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: *Iran Ukraine درتجاوزی که حیوانات امنیت ندارند ،آنهارابه اروپا ببرند

اخراج بیش از ۳۳۰ دیپلمات روس از اروپا از ابتدای حمله روسیه به اوکرایناخراج بخش بزرگی از دیپلمات‌های روس پس از انتشار تصاویر کشتار دسته‌جمعی ساکنان شهر بوچا اتفاق افتاده است.

امدادگرانی که عاشق شدند؛ تصاویر ازدواج زوج اوکراینی در خرابه‌های شهر خارکیفیک زوج اوکراینی که در جریان ارائه کمک‌ داوطلبانه به جنگ‌زدگانِ حمله نظامی روسیه عاشق یکدیگر شده بودند، یکشنبه در یک ایستگاه مترو که به عنوان پناهگاه در خارکیف مورد استفاده قرار می‌گیرد، ازدواج کردند.

شولتز: هدف ما باید این باشد که روسیه در جنگ پیروز نشودشولتز: هدف ما باید این باشد که روسیه در جنگ پیروز نشود اولاف شولتز، صدراعظم آلمان طی سخنانی در مجلس فدرال اعلام کرد که بسته پنجم تحریم‌ها علیه روسیه به پایان رسیده است. روسیه کثیف با دست خودش شرش داره از سر ما کم میشه انشالله سه چهار ماه هم جنگ طول بکشه دیگه از مرز چین تا آلمان تنها قدرت مطلق ترکیه کبیر خواهد بود.ما قفقاز را می‌خواهیم و ترکیه باید خنجر از قلب روس بزند هنوز خون سربازان ما در ساری قمیش گرفته نشده .

مرگ راننده‌ای که در بخارست خودرویش را به ورودی سفارت روسیه «کوبید»پلیس رومانی روز چهارشنبه خبر داد راننده خودرویی که با در ورودی سفارت روسیه در بخارست برخورد کرده و آتش گرفته بود جان خود را از دست داده است.

آژانس تایید کرده که انحرافی در برنامه هسته‌ای نداریم/ الزامات قانون اقدام راهبردی کاملا اجرا شدرئیس سازمان انرژی اتمی: *آژانس تایید کرده که انحرافی در برنامه هسته‌ای نداریم *آژانس در هیچ کشوری به اندازه ایران نظارت ندارد *غرب برای نابودی صنعت هسته‌ای ایران اراده مصمم دارد *الزامات قانون اقدام راهبردی کاملا اجرا شد