دولت و مجلس باید راجع به تاخیر چهارساله اجرای مصوبه افزایش قیمت بنزین توضیح دهند/ در خصوص اصلاح قیمت بنزین اقناع ملی و اجماع نخبگانی صورت نگرفت

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری: دولت و مجلس باید راجع به تاخیر چهارساله اجرای مصوبه افزایش قیمت بنزین توضیح دهند/ در خصوص اصلاح قیمت بنزین اقناع ملی و اجماع نخبگانی صورت نگرفت

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌‌الاسلام محمدجواد حاج‌‌علی‌‌اکبری در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران گفت: خدواند از ما توقع دارد سخن ما حسن و نیکو باشد، همچنین در بین سخنان خوب و شایسته بهترین را انتخاب کنیم. سخن ما به وصف احسن ارائه شود. خداوند از ما توقع دارد سخن‌مان برای مخاطب قابل فهم باشد. پیشنهاد خدای متعال برای سخن آن است که سخن شما کریمانه باشد، مخصوصا وقتی با پدر و مادر سخن می‌گویید که احترام حفظ شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تصریح کرد: در این خطبه مناسب است که یک جمع‌بندی راجع به حوادث اخیر صورت بگیرد. عرایضم را در چهار فصل تقدیم می‌کنم. مطلب یا فصل اول موضوع سوخت و انرژی و بنزین و مسائل این عرصه است که مدیریت مصرف انرژی و به طور خاص بنزین برای ان اجماع وجود دارد که ما یکی از کشورهای پرمصرف هستیم. واقعا متعارف نیست سبکی که ما در مصرف انرژی و بنزین داریم شاید در صدر جدول جهانی هستیم.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران گفت: آنچه به عنوان یارانه بنزین به عنوان کمک تقدیم می‌شود باید به خوبی اجرا شود و باید سایر مشمولان را در بر بگیرد. امیدواریم با عمل به این وعده‌ها وضعیت مناسبتری داشته باشیم و این طرح در مراحل بعدی به خوبی انجام شود که اقدامات تکمیلی هم دارد. ماجرای بنزین در شیوه اجرا یک ناراحتی عمومی پیش آورد و اعتراضاتی در پی داشت. این اعتراضات که به صورت شوک بود به تدریج در گوشه و کنار کشور التهاب‌هایی را به وجود آورد و این بهانه‌ای شد برای مطالب بعدی شد که می‌خواهم بگویم.

وی افزود: ماجرای اول یک بهانه بود؛ این جریان چه با و چه بی بهانه اتفاق می‌افتاد. دشمن طراحی کرده بود در زمستان اتفاق بیافتد. در این ماجرا دشمن اوج کینه خودش را به جبهه مقاومت نشان داد. قاطعیت و فداکاری و جوانمردی در رهبری نظام را همه عالم مشاهده کردند. ایشان به میدان آمدند، یک تصمیم تاریخی و پنج دقیقه صحبت کرد و وفاق اجتماعی را صیانت کردند و هم از امنیت ملی با کمال عزت و عطوفت نسبت به امتداد این دشواری‌های اخیر صیانت کردند. ایشان فرموده‌ بودند که در سال نود و هشت فتنه در راه است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مگر مردم محرمند که‌ مشکلات باهاشون درمیان بگذارند ۰ فقط موقع رای دادن ملت ۰شریفی هستیم ۰ سایر مواقع نه۰

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کارشناس دینی در تلویزیون ایران: دستگیرشدگان اخیر را طبق قرآن باید در ملاعام 'زجرکش' کردیک کارشناس دینی و مفسر قرآن در شبکه اول تلویزیون دولتی ایران در مورد اعتراضات آبان ۹۸ و نحوه برخورد با معترضان گفت 'طبق آیات قرآن دستگیرشدگان اخیر باید در همان نقطه جنایت در جلوی چشم مردم زجرکش شوند'. تفسیر آقای بهرام‌پور و توصیه‌ به روش‌های نامتعارف مجازات معترضان در شبکه‌های اجتماعی واکنش بسیاری از کاربران را برانگیخت. تلویزیون جمهوری اسلامی را بکوب این ولد الزنا که انگلی بیش نیست فکر کنم دو روز دیگه داعش و طالبان و القاعده بیان حرکات ج.ا رو شدیدا محکوم کنند و ایران رو به نقض بارز حقوق_بشر محکوم کنند سیصد گل سرخ یک گل نصرانی، ما را ز سر بریده میترسانید،ما گر ز سر بریده میترسیدیم،در محفل عاشقان نمیرقصیدیم...
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه: متحدان ناتو باید تهدیدات علیه ترکیه را جدی بگیرندابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه تاکید کرد که متحدان ناتو باید تهدیدات علیه ترکیه را جدی بگیرند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو: رفتار ناتو باید متناسب با نگرانی‌های کشورهای عضو باشدوزیر امور خارجه ترکیه بر لزوم رفتار متناسب ناتو با نگرانی‌های کشورهای عضو تاکید کرده و گفت هر آنچه که برای منطقه دریای بالتیک مدنظر است باید برای ما نیز در نظر گرفته شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ماکرون: اروپا باید در معاهده جدید هسته‌ای روسیه و آمریکا مشارکت کندامانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه خواستار مشارکت اروپا در معاهده جدید منع موشک‌های هسته‌ای میان روسیه و آمریکا شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پلاسکو باید «پروانه ساخت» بگیردعضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه نمی‌خواهیم پلاسکویی دیگر که ناایمن بود در شهر ساخته شود، گفت: شهر تهران دارای ضوابطی مشخص برای ساخت و ساز است و همه ساختمان‌ها از جمله پلاسکو باید به آن احترام بگذارند. پلاسکو «نا ایمن» نبود؛‌ 40 سال مرمت نشده بود،‌چون، مشتی تروریست می‌خواستند نخستین نماد معماری مدرن در ایران را تخریب کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اثر هنری باید کارکرد انسانی و اجتماعی داشته باشد/ تعطیلی تئاترها زخمی بود که بر تن همه ما نشستکوروش سلیمانی با تاکید بر اینکه به اعتقاد او اثر هنری باید کارکرد انسانی و اجتماعی داشته باشد، گفت: چون هنر بدون مخاطب، ‌تولیدی است که در خلاء رها می‌شود؛ یعنی صرفا تولید می‌شود بدون آنکه عرضه شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »