دولت دستور بازشدن مدارس را هم بدهد، نمی‌گذاریم فرزندان‌مان به مدرسه بروند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

بر اساس مصوبه جلسه «ستاد ملی مقابله با کرونا»، تمامی مراکز آموزش عالی تا ۱۶ اسفند تعطیل خواهند شد. پدر و مادرها اما میگویند تا ریشه‌کن شدن این ویروس کشنده، از رفتن فرزندان‌شان به مدرسه جلوگیری می‌کنند. گزارش ماهرخ غلامحسین پورMahrokhbanoo 👇 اخبار_ایران

ایران اخبار, ایران سرفصلها

با این که «حسن روحانی»، رییس جمهوری ایران روز ششم اسفند ۱۳۹۸ بر لزوم عادی شدن شرایط و برگشتن مردم به روال زندگی عادی تاکید کرده و گفته بود که خواست دشمن، منزوی کردن آن‌ها است اما با واکنش اعتراضی اولیا دانش‌آموزان، سرانجام روز هشتم اسفند اعلام کرد بر اساس مصوبه جلسه «ستاد ملی مقابله با کرونا»، تمامی مراکز آموزش عالی تا روز شانزدهم اسفند تعطیل خواهند شد.

در نقطه مقابل آن، والدین دانش‌آموزان بر تعطیلی مدارس اصرار دارند. آن‌ها می‌گویند کودکان‌ خود را برای اظهار قدرت دولت، تبدیل به گوشت قربانی نمی‌کنند و به هیچ قیمتی آن‌ها را به مدرسه نمی‌فرستند تا زمانی که نسبت به کنترل ویروس کرونا اطمینان کافی حاصل شده باشد. معصومه خرمیان می‌گوید: «دستش درد نکند اما کاش شرایطی فراهم می‌شد که بچه‌های سیستان و بلوچستان و حاشیه شهرها را هم فرزندان عزیزشان فرض می‌کردند. چون آن‌ها به امکانات آموزش آنلاین دسترسی ندارند.»

از سوی دیگر، برخی والدین بر این باورند که این کلاس‌ها چندان جدی نیستند و البته علتش می‌تواند بی‌تجربگی سیستم آموزشی در مورد آموزش آنلاین باشد. «فاطمه علی اکرمی» به عنوان مادر سه دانش‌آموزی که این روزها در خانه به سر می‌برند، از عملکرد صداوسیما در مورد بی‌برنامگی‌هایش در این روزهای بحرانی گلایه می‌کند: «می‌خواهم مثبت باشم و مدام غر نزنم اما باور کنید نگه‌داری سه کودک بین ۹ تا ۱۷ سال در یک آپارتمان کوچک کار سختی است. حوصله بچه‌ها به شدت سر می‌رود. تلویزیون هم هیچ ایده ابتکاری یا برنامه قابل تامل و جذابی برای بچه‌ها ندارد. تمام روز در یک چهاردیواری محدود، بی‌هیچ برنامه تفریحی مشخص می‌مانند. این برای بچه‌ها آسان نیست.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض افغان‌ها علیه مداخله دولت ایران در امور افغانستانبیش از 200 نفر از باشندگان ولایت هرات به تازگی در یک تجمع اعتراضی از مداخله دولت ایران در امور 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 اخ اخ اخ فقط بخوانید نوشته اعتراض افغان ها علیه مداخله ایران .... من وقتی خوندم فقط صدای امریکا تو گوشم شنیدم اعتراض امریکایی ها علیه مداخله ایران در مداخله امریکا در امور افغانستان !!!! 👎 عاققققا . نظام ما تو شستن گوه کونش مونده ، میاد تو مملکت شما دخالت میکنه ؟؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نقش دولت عثمانی‌ ‌در نجات مردم آذربایجان از ظلم ارامنه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تست کرونای سخنگوی دولت منفی اعلام شدتست کرونای سخنگوی دولت منفی اعلام شد دفتر سخنگویان دولت اعلام کرد که جواب آزمایش کرونای علی ربیعی که ۴۸ ساعت پیش انجام شد، منفی است و ربیعی در سلامت کامل است مریضن کیت ها رو هی مصرف میکنن برا مردم نمیمونه آغا بازم بگیرین تست سومش م شاید یه گوشه ای قایم شده خيلى بد شد متاسفم! 😡
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دولت هلند باید در مورد سیاست سختگیرانه پناهندگی اقلیت‌های جنسی تجدید نظر کندMahrokhbanoo کشورهای اروپایی واقعا در مورد ایرانی ها دیوانه شده اند و به سیم آخر زده اند!! این سومین مورد رد درخواست پناهندگی ایرانیان در دو ماه اخیره که خوانده ام! بعد از رد درخواست ایرانیان در سوئد و المان ، حالا در هلند! اگر واقعا توافقی با ج. ا. در کاره ، بگید ما بفهمیم! Mahrokhbanoo در ضمن این اسمش قاچاق انسان نیست که هشتگ زدی!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دلایل جاسوسی‌ نتانیاهو از رقیب انتخاباتی‌‌‌‌اش/ ساز و کار تشکیل دولت آینده در تل‌آویوکارشناس مسائل منطقه گفت: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از هر ابزاری استفاده می‌کند تا بتواند در انتخابات آتی پیروز شود اما مساله اینجاست که دولت بعدی این رژیم بسیار شکننده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پیامدهای تشکیل دولت موازی در افغانستاندو تحلیلگر مسائل سیاسی در مصاحبه با «آناتولی» تصمیم برخی سیاستمداران افغانستان برای تشکیل دولت موازی را موجب گسترش جنگ و بروز بحران جدید در این کشور دانستند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »