دوست همه و دشمن هیچ‌کس؛ سیاست خارجه ایران در دوره محمدرضا پهلوی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چهل سال از مرگ محمدرضا_پهلوی، گذشت. برخلاف اشکالات جدی که به سیاست داخلی او وارد است، عملکرد او در سیاست خارجی، حاکی از شناخت عمیق نظام بین‌الملل و توان بازیگری ایران در جهان به فراخور قدرت پیوسته در حال تحول ایران است. گزارش فرامرز داور👇 اخبار_ایران

که شرکای برنامه اتمی ایران در زمان شاه بودند، در سال‌های بعد از انقلاب ۱۳۵۷ جزو کشورهای نگران از برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی بودند.

به گفته زاهدی «روزی سر دنیس رایت سفیر انگلیس با من قرار ملاقات داشت و دیر کرد. وعده دیدارش لغو شد و به سفارتخانه‌اش برگشت. دستور دادم تا سه هفته به او وقت ملاقات ندهند.» چند سالی پیش از آن، سفیر آمریکا بدون تعیین وقت قبلی به دیدار «انوشیروان سپهبدی» وزیر خارجه رفته بود و وقتی دیده بود او در وزارتخانه نیست از شاه خواسته بود او را توبیخ کند. وضعیت حالا تغییر کرده بود.

وزیر خارجه وقت ایران عقیده داشت که شاه باید سفر را در اعتراض به اشغال چکسلواکی لغو کند یا به تاریخ نامعلومی بیندازد: «شوروی‌ها به دست‌وپا افتادند زیرا از نظر حیثیت برایشان خیلی گران تمام می‌شد. بالاخره بنای کار بر آن شد که مسافرت انجام شود.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا دوباره در ایران؛ وخامت وضع در همه استان‌ها، تهران در وضعیت هشدار - BBC News فارسیمعاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید تهران منبع پخش ویروس کرونا به بقیه کشور است و تقریباً کل کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

قول وزیر تحقیقات آلمان: واکسن کرونا در اختیار همه قرار می‌گیرد | DW | 26.07.2020وزیر تحقیقات آلمان وعده داده است که به محض تهیه واکسن کرونا، همه به یکسان از آن بهره‌مند خواهند شد. به گفته آنیا کارلیچک، انتظار می‌رود که واکسن کرونا تا اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی برای مصرف همگان آماده شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرونا؛ هشدار درباره بروز موج دوم همه گیری در اسپانیاافزایش تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در اسپانیا نگرانی درباره بروز موج دوم شیوع ویروس کرونا در این کشور را افزایش داده است. اسپانیا یک ماه پیش به محدودیت های قرنطینه پایان داد ولی گزارش ها بیانگر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در بارسلون، زاراگوزا و مادرید است. دولت اسپانیا درباره احتمال بروز موج دوم همه گیری هشدار داده و در منطقه خودمختار کاتالونیا، برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا باشگاه های شبانه برای دو هفته تعطیل شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمار همه گیری کرونا / ابتلای نزدیک به ۱۶ میلیون نفر در جهانآمار همه گیری کرونا ابتلای نزدیک به ۱۶ میلیون نفر در جهان تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۵ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۲۹۱ نفر رسیده و مرگ ۶۴۲ هزار و ۸۱۴ نفر در اثر این بیماری نیز تأیید شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

‏⁧هشدار کریمی قدوسی درباره نفوذ دشمن به مراکز هسته ای⁧هشدار کریمی قدوسی درباره نفوذ دشمن به مراکز هسته‌ای: حراست⁩ مراکز هسته‌ای موظف می‌باشند، کلیه تجهیزات و ماشینآلات جدید را قبل از ورود به سایت‌های ⁧هسته‌ای⁩ اسکن، آزمایش و بررسی کامل نماید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا دوباره در ایران؛ وخامت وضع در همه استان‌ها، تهران در وضعیت هشدار - BBC News فارسیمعاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید تهران منبع پخش ویروس کرونا به بقیه کشور است و تقریباً کل کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »