دور دوم دفاعیات حمید نوری و تایید اظهارات ابراهیم رئیسی درباره کشتار ۶۷

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حمید_نوری هفتادمین جلسه بررسی اتهامات خود گفت: « تمام اظهارنظر‌های ابراهیم رئیسی درباره اعدام‌های تابستان سال ۱۳۶۷ را صد در صد تایید می‌کنم.» اخبار_ایران

، دادیار سابق قوه قضاییه و متهم به مشارکت در کشتار زندانیان سیاسی در تابستاندر این جلسه دادگاه صدایی از ابراهیم رئیسی یکی از اعضای کمیته مرگ که در حال حاضر رییس جمهور ایران است پخش شد که در آندر ادامه این جلسه همچنین صدایی منتسب به قاضی محمد مقیسه مشهور به ناصریان که در دوران اعدام‌های دسته‌جمعی زندان گوهردشت رییس این زندان بود پخش شد.

حمید نوری در دور اول دفاعیات خود گفته بود در اصالت این فرمان تردید وجود دارد. او در پاسخ به این سوال که این سند در کتاب خاطرات آیت‌الله حسینعلی منتظری نیز منتشر شده او را فردی که «با حکومت و آیت‌الله خمینی به مخالف برخواسته بود» خواند. ابراهیم رییسی که نامش بعنوان یکی از اعضای هیات مرگ در جریان کشتار ۶۷ بارها از سوی جان‌به‌دربردگان و شاهدان دادگاه برده شده است اما در این فایل صوتی می‌گوید «نه نام و نه سمت» او در این حکم قید نشده بود.

حمید نوری پیشتر گفته بود این صدا به صدای محمد مقیسه «شبیه» است اما حالا یقین دارد که «صدای خود اوست.»پیش از سفر به سوئد با محمد مقیسه مشورت کرده و قاضی مقیسه در این مورد به او هشدار داده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

به این بیشرف خبر رسوندن که تو کاریت نباشه هر حکمی بهت دادن ما توی مذاکرات , برت میگردونیم ایران . خوب اونم شیر شده حالا تبلیغ رژیم رو هم میکنه.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها