دور تازه اعتراض سراسری معلمان: چرا به مطالبات ما رسیدگی نمی‌شود؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ قرار است در ادامه مسیر اعتراضی معلمان ایران یک اعتراض سراسری دیگر برگزار شود. معلمان سه خواسته اصلی دارند: «اجرای دقیق لایحه رتبه‌بندی»، «هم‌سان سازی حقوق بازنشستگان» و «آزادی معلمان زندانی» اطلاع_رسانی گزارش جواد متولی javadroshana 👇

شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ قرار است در ادامه مسیر اعتراضی معلمان شاغل و بازنشسته ایران، یک اعتراض سراسری دیگر برگزار شود؛ اعتراضی که ماه‌ها است در اثر سال‌ها بی‌توجهی مقامات حکومت به وضعیت معیشتی و شغلی آن‌ها شکل گرفته و هر بار علی‌رغم همه تهدیدات و بازداشت فعالان صنفی و شرکت کنندگان در تجمعات ادامه یافته است. معلمان شاغل و بازنشسته سه خواسته اصلی دارند: «اجرای دقیق لایحه رتبه‌بندی»، «هم‌سان سازی حقوق بازنشستگان» و «آزادی معلمان زندانی».

کارنامه سبزها در اعتراض به عدم تحقق‌ مطالبات‌ خود، از سال گذشته تاکنون تجمع‌های اعتراضی متعددی را برگزار کرده‌اند اما تاکنون به مشکلات‌ آن‌ها رسیدگی نشده است. گزارش حاضر نگاهی به این مطالبات دارد.، استخدام در آموزش‌وپرورش و رسیدگی به مطالبات دیگرشان است. آن‌ها نفرات اول تا سوم پذیرفته شده آزمون استخدامی ماده ۲۸ هستند.

به گفته این گروه از متقاضیان استخدام، آموزش‌وپرورش علی‌رغم کمبود نیروی شدید، به جای جذب آن‌ها، کماکان از نیروهای بازنشسته استفاده می‌کند. یکی از اصلی‌ترین مطالبات بازنشستگان کشوری، اجرای کامل «قانون مدیریت خدمات کشوری» است. «ایران‌وایر» پیش‌تر در، به چرایی عدم اجرای این قانون از دهه ۸۰ تا امروز پرداخته است. قانون مدیریت خدمات کشوری قرار بود از سال ۱۳۸۷ اجرایی شود اما بر خلاف نظر قانون‌گذار برای برقراری عدالت در پرداخت‌ها، این مساله همواره برای کارکنان دولت با تبعیض‌های فراوان اجرا شده است.

اشاره این معلم اصفهانی به احضار و تهدید صدها معلم در سطح کشور هم‌زمان با تجمعات سراسری آن‌ها است. تازه‌ترین این اقدامات، اجرای حکم زندان «محمدتقی فلاحی»، عضو ارشد «کانون صنفی معلمان» و بازداشت «شعبان محمدی»، عضو هیات مدیره «انجمن صنفی معلمان مریوان» است که کماکان در بازداشت نیروهای امنیتی و ممنوع‌الملاقات قرار دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نخستین مورد از درمان یک زن مبتلا به «اچ‌آی‌وی» با کمک پیوند سلول بنیادی گزارش شدبه گفته پژوهشگران، با گذشت حدود ۱۴ ماه از انجام عمل پیوند، در بدن این زن که به بیماری شدید سرطان خون مبتلا بود هیچ نشانه‌ای از وجود ویروس اچ‌آی‌وی دیده نمی‌شود.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

شکایت علیه ایران در دیوان بین‌المللی به اتهام «ارتکاب جنایات جنگی» در سوریهشماری از وکلای مدافع حقوق بشر با طرح شکایتی در دیوان کیفری بین‌المللی خواستار رسیدگی به نقش جمهوری اسلامی و نیروهای وابسته‌ آن در جریان جنگ سوریه شدند.به جاکشا نگین ایران بگین جمهوری عسلامی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

گزارشگران بدون مرز خواستار رسیدگی فوریِ جهانی به وضعیت زندان قرچک شدسازمان گزارش‌گران بدون مرز خواستار رسیدگی «فوری» نهادها و مقامات حقوق بشری بین‌المللی به وضعیت «فاجعه‌بار» زندان زنان قرچک شد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

کمیته نجات: قربانیان گرسنگی در افغانستان بیشتر از 20 سال جنگ خواهد بودکمیته‌ بین‌المللی نجات International Rescue Committee هشدار داد، اگر به بحران گرسنگی افغانستان رسیدگی نشود، قربانیان گرسنگی در این کشور بیشتر از تلفات 20 افغانستانی ها اشق اسلام‌ هستند ۲۰ سال سربازان خارجی را کشتند که طالبان این دین ناب محمدی را به قدرت برسانند تازه گرسنگی در راه خدا و اسلام صواب دارد.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا از اعزام ۷ هزار نیروی نظامی تازه‌ نفس روس به مرز اوکراین خبر دادیکی از مقامات ارشد کاخ سفید بدون ارائه مدرکی، روز چهارشنبه ادعا کرد که روسیه حدود ۷ هزار نیروی دیگر خود را به نقاط مرزی با اوکراین اعزام کرده است. همزمان، نیروهای اطلاعاتی استونی ادعا کرده‌اند که از پیشروی ۱۰ گردان روسیه به سمت مرزهای اوکراین مطلع شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک بند از لایحه بودجه به ضررِ «کارگران دولت» / چرا فقط ۱۰ درصد افزایش دستمزد؟همین سال گذشته، در میانه سال، حقوق کارمندان دولت را در دو مرحله ۵۰ درصد به اسم مزایای انگیزشی و رفاهی زیاد کردند اما ما کارگران دولت، هیچ سهمی از این افزایش حقوق نداشتیم؛ سال آینده نیز مطمئنیم به هزار ترفند، حقوق کارمندان دولت را به نام تطبیق و رفاهیات بالا خواهند برد اما باز ما را با این استدلال که «شما کارگرید» خط خواهند زد؛ اگر ما کارگریم، چرا نمی‌گذارید مزدمان را شورایعالی کار تعیین کند؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »