دور تازه اعتراض سراسری معلمان: چرا به مطالبات ما رسیدگی نمی‌شود؟

29/11/1400 09:32:00 ب.ظ

شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ قرار است در ادامه مسیر اعتراضی معلمان ایران یک اعتراض سراسری دیگر برگزار شود. معلمان سه خواسته اصلی دارند: «اجرای دقیق لایحه رتبه‌بندی»، «هم‌سان سازی حقوق بازنشستگان» و «آزادی معلمان زندانی» اطلاع_رسانی گزارش جواد متولی javadroshana 👇

هم‌زمان با معلمان معترض، قبول‌ شدگان آزمون استخدامی سال ۱۳۹۹ آموزش و‌ پرورش که «کارنامه سبز»...

هم‌زمان با معلمان معترض، قبول‌ شدگان آزمون استخدامی سال ۱۳۹۹ آموزش و‌ پرورش که «کارنامه سبز» نامیده می‌شوند هم اعلام کرده‌اند در تجمع ۳۰ بهمن‌ شرکت خواهند کرد. *** خواسته معلمان ، استخدام در آموزش‌وپرورش و رسیدگی به مطالبات دیگرشان است. آن‌ها نفرات اول تا سوم پذیرفته شده آزمون استخدامی ماده ۲۸ هستند.

ماده ۲۸ شامل همه افرادی می‌شود که از سایر دانشگاه‌های کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند. افرادی که دو پودمان را با موفقیت طی کنند، به حوزه معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت برای آزمون اصلح معرفی می‌شوند. در نهایت به کسانی که حد نصاب نمره را کسب کنند، گواهی صلاحیت حرفه معلمی داده خواهد شد. در صورتی که شخص این گواهی را کسب کند، می‌تواند به عنوان نیروی آموزش و پرورش و در جایگاه معلم وارد سیستم آموزشی کشور شود.

اعتراض کارنامه سبزها به چیست؟ یکی از معلمان کارنامه سبز به «ایران‌وایر» می‌گوید: «ما کارنامه سبزهای سال ۱۳۹۹ مشمول ماده ۲۸ هستیم. با اختلاف کمتر از دو درصد، با وجود تمام سختی‌هایی که در انجام مصاحبه متحمل شدیم، علی‌رغم گذشت یک سال انتظار، هنوز پذیرفته نشده‌ایم.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نخستین مورد از درمان یک زن مبتلا به «اچ‌آی‌وی» با کمک پیوند سلول بنیادی گزارش شدبه گفته پژوهشگران، با گذشت حدود ۱۴ ماه از انجام عمل پیوند، در بدن این زن که به بیماری شدید سرطان خون مبتلا بود هیچ نشانه‌ای از وجود ویروس اچ‌آی‌وی دیده نمی‌شود.

شکایت علیه ایران در دیوان بین‌المللی به اتهام «ارتکاب جنایات جنگی» در سوریهشماری از وکلای مدافع حقوق بشر با طرح شکایتی در دیوان کیفری بین‌المللی خواستار رسیدگی به نقش جمهوری اسلامی و نیروهای وابسته‌ آن در جریان جنگ سوریه شدند.به جاکشا نگین ایران بگین جمهوری عسلامی

گزارشگران بدون مرز خواستار رسیدگی فوریِ جهانی به وضعیت زندان قرچک شدسازمان گزارش‌گران بدون مرز خواستار رسیدگی «فوری» نهادها و مقامات حقوق بشری بین‌المللی به وضعیت «فاجعه‌بار» زندان زنان قرچک شد.

کمیته نجات: قربانیان گرسنگی در افغانستان بیشتر از 20 سال جنگ خواهد بودکمیته‌ بین‌المللی نجات International Rescue Committee هشدار داد، اگر به بحران گرسنگی افغانستان رسیدگی نشود، قربانیان گرسنگی در این کشور بیشتر از تلفات 20 افغانستانی ها اشق اسلام‌ هستند ۲۰ سال سربازان خارجی را کشتند که طالبان این دین ناب محمدی را به قدرت برسانند تازه گرسنگی در راه خدا و اسلام صواب دارد.

آمریکا از اعزام ۷ هزار نیروی نظامی تازه‌ نفس روس به مرز اوکراین خبر دادیکی از مقامات ارشد کاخ سفید بدون ارائه مدرکی، روز چهارشنبه ادعا کرد که روسیه حدود ۷ هزار نیروی دیگر خود را به نقاط مرزی با اوکراین اعزام کرده است. همزمان، نیروهای اطلاعاتی استونی ادعا کرده‌اند که از پیشروی ۱۰ گردان روسیه به سمت مرزهای اوکراین مطلع شده‌اند.

یک بند از لایحه بودجه به ضررِ «کارگران دولت» / چرا فقط ۱۰ درصد افزایش دستمزد؟همین سال گذشته، در میانه سال، حقوق کارمندان دولت را در دو مرحله ۵۰ درصد به اسم مزایای انگیزشی و رفاهی زیاد کردند اما ما کارگران دولت، هیچ سهمی از این افزایش حقوق نداشتیم؛ سال آینده نیز مطمئنیم به هزار ترفند، حقوق کارمندان دولت را به نام تطبیق و رفاهیات بالا خواهند برد اما باز ما را با این استدلال که «شما کارگرید» خط خواهند زد؛ اگر ما کارگریم، چرا نمی‌گذارید مزدمان را شورایعالی کار تعیین کند؟