دور دوم مذاکرات ایران و عربستان 'تا پایان آوریل برگزار می‌شود' | DW | 21.04.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

چند منبع مطلع و مقام خاورمیانه به رویترز گفته‌اند که دور دوم مذاکرات مستقیم میان ایران و عربستان تا پایان ماه جاری میلادی برگزار می شود. عربستان همچنین خواهان شرکت فعالانه ایران در مذاکرات برجام شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه اول اردیبهشت (۲۱ آوریل) به نقل از چند منبع و مقام خاورمیانه گزارش کرد که دور دوم مذاکرات ایران و عربستان"تا چند روز آینده" برگزار خواهد شد. به گفته این منابع، این مذاکرات تا پایان ماه جاری میلادی (آوریل) برپا می‌شود اما تاریخ دقیق آن هنوز روشن نشده است.رویترز به نقل از یکی از این مقام‌ها نوشته است که دور اول مذاکرات"بسیار سازنده" و محور این مذاکرات بیش‌تر از برجام بر بحران یمن متمرکز بوده است.

دولت عربستان گفته است که جامعه بین‌المللی نیازمند توافق‌های قوی‌تر و ماندگارتری با جمهوری اسلامی است که با آنها بتوان بر فعالیت هسته‌ای ایران نظارت کرد و جلوی رسیدن این کشور به سلاح هسته‌ای را گرفت. روزنامه فایننشال تایمز در ۱۸ آوریل خبر از مذاکره مستقیم بین نمایندگان ارشد دو کشور در نهم آوریل داده بود. این روزنامه همچنین در گزارش خود نوشته بود که یکی از مقام‌های ارشد عربستان خبر هر گونه گفت‌وگو و مذاکره‌ای با نمایندگان سیاسی ایران را تکذیب کرده است.

مناسبات دیپلماتیک ایران و عربستان در سایه جنگ یمن، از چهار سال پیش قطع شده است. مذاکرات نمایندگان دو کشور در شرایطی صورت می‌گیرد که دولت آمریکا رسما خواستار پایان جنگ یمن شده است. از سوی دیگر، آغاز گفت‌وگوهای کمیسیون مشترک برجام برای رفع تحریم‌ها و همچنین بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای نیز از جمله مسائلی است که برای مقامات عربستان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

با این تصویر از پرچم ایران چی رو میخواید به مخاطب برسونید؟؟ الان یعنی عربستان کودک کش داعش پرور اوضاعش خیلی خوبه؟ رو پرچمش اثری نذاشته؟!!! ما که میدونیم واقعیت ها رو شما می دونید و رسانه ای سعودی هم به حساب میایید!

خود اروپا هم‌اضافیه ، عربستان دیگه چی میگه ؟ 😂😂 ژاپن رو راه نمیدن، المانی به زور قاچاقی هستش، حالا یه کشور جنگزده بیاد تو مذاکرات که چی ؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رویترز: دومین دور مذاکرات ایران و عربستان ماه جاری برگزار می‌شودخبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع مدعی شد که دور دوم مذاکرات تهران- ریاض در این ماه برگزار خواهد شد. کاش یه روزی بیاد تو این کشور تصمیم گیری ها و روابط با جهان خارج بر اساس منافع_ملی کشور باشه نه بر اساس اهداف ایدئولوژی و دین
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دور چهارم مذاکرات وین؛ تشکیل سه کمیته برای حل اختلافات ایران و آمریکاکمیته اول تحریم‌هایی که باید از سوی آمریکا لغو شود را تعیین خواهد کرد در صورتی که کمیته دوم مساله بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای را بررسی خواهد کرد. کمیته سوم مسئولیت هماهنگی گام‌های دو طرف را بر عهده خواهد داشت. العربیه_فارسی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نشست دوم مقامات ایران و عربستان طی روزهای آینده برگزار خواهد شدیکی از سفرای سابق منطقه‌ای ایران در همین رابطه و نشست اخیر میان مقامات تهران و ریاض در بغداد به «اعتمادآنلاین» می‌گوید: «پکن ابتکار عملی در انجام دیدار مقامات تهران و ریاض نداشته است و این دیدار با خواست و پیگیری‌های نخست‌وزیر فعلی عراق به ثمر رسیده است.» مذاکره کننده‌ها باید اختلافات رو از آتش زدن سفارت عربستان به این طرف حل کنن، اما آمرین و عاملین حمله برای ابقای تحریم ها ممکنه باز هم دست به این کار بزنن
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ آغاز فاز دوم واکسیناسیون، سالمندان در صف‌های طولانی دریافت واکسنکرونا در ایران؛ آغاز فاز دوم واکسیناسیون، سالمندان در صف‌های طولانی دریافت واکسن در حالی که فاز دوم واکسیناسیون در ایران آغاز شده است، هنوز ابهاماتی در مورد شیوه ثبت‌نام و دریافت واکسن وجود دارد نام تمام سالمندان در مراکز بهداشت محلی ثبت شده است و مرتبا پیگیری می شوند. در این مورد هم به نوبت فراخوان خواهند شد . شما نگران نباشید هیچ ابهامی وجود ندارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دور سوم مذاکرات وین بدون پیشرفت چشمگیردور سوم گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی، روز شنبه 11 اردیبهشت، با اصرار دو طرف مذاکره بر مواضع پیشین خود در گراند هتل وین ادامه یافت. خبرنگار
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »