دور هشتم مذاکرات وین؛ حاشیه‌هایی فراتر از متن/ از بازی روسیه با کارت ایران تا مواضع نسنجیده آقای مشاور!

11/10/1400 09:24:00 ق.ظ

ایلنا بررسی می‌کند؛ دور هشتم مذاکرات وین؛ حاشیه‌هایی فراتر از متن/ از بازی روسیه با کارت ایران تا مواضع نسنجیده آقای مشاور!

دور هشتم مذاکرات وین از ششم تا نهم دیماه برگزار و پس از وقفه‌ای سه روزه از روز دوشنبه سیزدهم دیماه از سر گرفته خواهد شد. براساس آنچه از سوی تیم مذاکره‌کننده ایرانی مطرح شده، در چهار روز نخست گفت‌وگوها، طرفین توانستند در هر چهار حوزه لغو تحریم، تعهدات هسته‌ای، تضمین‌ها و راستی‌آزمایی وارد بحث‌های محتوایی شوند.

همچنین در دو حوزه تضمین و راستی‌آزمایی هیأت ایرانی ایده‌ها، ابتکارات و پیشنهادات عملی خود را ارائه کرده و در انتظار نظرات و ایده‌های طرف‌های دیگر است.

این دور از مذاکرات وین نیز مانند دور هفتم حاشیه‌های فراوانی را به همراه داشت که بخش قابل توجهی از آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی نیز واکنش برانگیز شد. جایگاه نخست حاشیه‌های دور هشتم مذاکرات به میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات احیای برجام تعلق می‌گیرد که از آغاز دور نخست مذاکرات با توئیت‌هایش به منبعی برای اخبار وین تبدیل شده و در دو دور اخیر نیز با توجه به عدم اطلاع‌رسانی تیم ایرانی و همچنین تکثر روایت‌ها خود را بیش از پیش در رسانه‌های داخل کشور مطرح کرده است.

این دیپلمات روس روز جمعه سوم دیماه و سه روز پیش از آغاز مذاکرات وین در توئیتی نوشت: «..... در دور قبلی گفت‌وگوها، مذاکره‌کنندگان به دنبال پیشرفت سریع مذاکرات بودند. ما باید تلاش خود در جهت تکمیل موفقیت‌آمیز مذاکرات در اسرع وقت، ترجیحاً تا اوایل فوریه هدایت کنیم. پیشرفت در مذاکرات به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و از پیش نمی‌توان آن را به صورت دقیق اعلام کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

توقف موقت مذاکرات وین و اعلام رضایت ایران؛ دور هشتم دوشنبه آینده از سر گرفته می‌شود▪️در آستانه سال میلادی جدید جلسات رسمی مذاکرات_هسته‌ای در وین برای احیای برجام، با «پیشرفت نسبی» از دید ایران، متوقف شد. با این وجود، به گفته میخائیل_اولیانف، نماینده روسیه در این مذاکرات، جلسات غیررسمی ادامه خواهند داشت. meri help kar do mujhe kuchh paise chahie R's. 500 Jazz cash Account 03085295823 🙏 میلیاردها دلار در گُذشته صَرف چ شُد! اهداف اتمی موشکی منطقه ای رژیم یاغی شیعه آخوندی سَپاهی شُد. دولت های غربی و شَرقی مُقصر اَصلی بَقای این رژیم و عَواقب آن را خواهند دید بایدن اَلتماس رژیم شیعه آیت الله ها را میکند بایدن سَخت بدنبال اَحیای برجام ننگین اوبامایی علت؟ بخاطر وعده انتخاباتی و قولی ک ب اوباما و حزب خودش داده بخصوص ب اَسلام گراها و شیعه های اَنگل در آمریکا👎🏻

تنها 17 درصد از جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان ثبت می‌شودتنها 17 درصد از جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان ثبت می‌شود در گزارش «اسلام‌هراسی اروپا در سال 2020» تاکید شد که تنها 17 درصد از جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان ثبت و مستند شده است.

لاپید: اسرائیل برای دفاع از امنیت خود از کسی اجازه نمی‌گیردیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل گفته است کشورش هر اقدامی که لازم باشد برای حفظ امنیت خود انجام خواهد داد و برای این کار به «اجازه» کسی «نیاز ندارد».لاپید،

تعویق سه روزه مذاکرات احیای برجام و خوشبینی ایران و روسیه از ادامه گفت‌وگوها | DW | 30.12.2021خبرگزاری آلمان به نقل از شرکت‌کنندگان در مذاکرات احیای برجام در وین گزارش داد روند این مذاکرات 'سازنده و مثبت' بوده است. قرار است مذاکرات برجام پس از یک توقف سه روزه ادامه یابد.

نیروی دریایی آمریکا از توقیف یک کشتی «احتمالا ایرانی» حامل هروئین خبر دادنیروی دریایی ایالات متحده گفته است یک کشتی ماهیگیری حامل هروئین که «احتمالا از ایران آمده‌» را در دریای عرب کشف و ضبط کرده است.به گزارش خبرگزاری آخوند های شیعه صادر کننده اصلی تروریسم و مواد مخدر در جهان هستند بازهم رسانه گاو_شیرده و جفتک پراکنی علیه ایران... باشه شماها راست میگید... جهت اطلاع فقط: عربستان_سعودی پایتخت مواد مخدر غرب_آسيا بن_سلمان حرامزاده معتاد با کوکائین...

امید نوری پور: به سختی می‌توان از نورد استریم ۲ جلوگیری کرد | DW | 30.12.2021امید نوری پور، نامزد ریاست حزب سبزهای آلمان می‌گوید پروژه نورد استریم ۲ اشتباه بوده اما گزینه‌ دیگری برای توقف این خط لوله نمی‌بیند. هابک، وزیر اقتصاد هم گفته است باید از گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر در اوکراین حمایت کرد.