دور دوم انتخابات منطقه‌ای فرانسه؛ وزن‌کشی جریان‌های سیاسی در رقابتی کم‌فروغ

06/04/1400 05:13:00 ب.ظ

یک هفته پس از ثبت پایین‌ترین رکورد مشارکت در تاریخ انتخابات جمهوری پنجم فرانسه، دور دوم انتخابات منطقه‌ای هم دست‌کم تا ظهر یکشنبه، با استقبال مواجه نشده است. اجتماع ملی (جبهه ملی سابق) که تاکنون پیروز نرخ پایین مشارکت یا آرای پراکنده رقیبان بود، امیدوار است در منطقه ساحلی آلپ-کوت د َزور پیروز شود.

یک هفته پس از ثبت پایین‌ترین رکورد مشارکت در تاریخ انتخابات جمهوری پنجم فرانسه، دور دوم انتخابات منطقه‌ای هم دست‌کم تا ظهر یکشنبه، با استقبال مواجه نشده است. اجتماع ملی (جبهه ملی سابق) که تاکنون پیروز نرخ پایین مشارکت یا آرای پراکنده رقیبان بود، امیدوار است در منطقه ساحلی آلپ-کوت د َزور پیروز شود. یک هفته پس از ثبت پایین‌ترین رکورد مشارکت در تاریخ انتخابات جمهوری پنجم فرانسه، دور دوم انتخابات منطقه‌ای هم دست‌کم تا ظهر یکشنبه، با استقبال مواجه نشد.

اجتماع ملی (جبهه ملی سابق) که تاکنون پیروز نرخ پایین مشارکت یا آرای پراکنده رقیبان بود، تنها امیدوار است در منطقه ساحلی آلپ-کوت د َزور پیروز شود.

نرخ مشارکت در دور دوم انتخابات منطقه‌ای فرانسه تا ظهر یکشنبه اندکی بیش از ۱۲ درصد بوده است؛ رقمی کمابیش مشابه دور نخست انتخابات در هفته قبل. صندوق‌های رای ساعت ۸ شب بسته می‌شوند. بسیاری از منتخبان فعلی نهادهای منطقه‌ای از احزاب راست و چپ میانه رو، یعنی جمهوریخواهان و سوسیالیست‌ها به لطف همین مشارکت پایین در دور نخست انتخابات پیروز شدند یا در اکثر موارد، با اختلاف‌های چشمگیر به دور دوم راه یافتند. شاید یادآوری این نکته لازم باشد که در انتخابات گوناگون فرانسه در مقیاس‌ ملی یا محلی، معمولا نامزدی در دور نخست حد نصاب ۵۰ درصد آرا را کسب نمی‌کند و تکلیف کاندیدای پیروز عمدتا در دور دوم روشن می‌شود.

اقبال به راست افراطی در آستانه انتخابات منطقه‌ای فرانسه؛ آردپاشی به صورت ملانشون صف‌بندی سیاسی و ائتلاف‌ها و اتحادها در هفته میان دور نخست و دوم انتخابات جالب توجه است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

بررسی طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» در مجلس ایرانطرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان‌ها در ایران امروز توسط نمایندگان مجلس این کشور در جلسه علنی بررسی شد. - خبرگزاری آناتولی

۱۲ سرباز آلمانی در یک حمله انتحاری در مالی زخمی شدند | DW | 25.06.2021در حمله به اردوگاه موقت نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در کشور مالی ۱۲ سرباز آلمانی زخمی شدند. انتقال مجروحان آغاز شده است. حدود ۹۰۰ سرباز آلمانی در ماموریت نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در مالی حضور دارند. درودها دوستان فردا شنبه 26.6.2021 بعدی بر ازدواج 15.11.1442 دیو بر عدالت 5.4.1400 پاپ اعظم بر سلطان آرزوی بهبودی و سلامتی برای سربازان حافظ صلح دارم اما فردا یک دیو در ماه قمری داریم که بدارآویخته همان شاهد سراسر ایثار و فداکار هست گفتار نیک رو رعایت کنیم و بهم محبت کنیم.

بازگشت ماسک‌ها در اسرائیل در پی شیوع موج جدید کروناوزارت بهداشت اسرائیل، از اجباری شدن مجدد استفاده از ماسک در فضاهای بسته، از امروز خبر داد.به گزارش روزنامه «جروزالم پست»، جمعه 25 ژوئن، «به‌دلیل ثبت 227

فرایند علمی، استاندارد و سختگیرانه در واکسن 'نورا'/دستاوردها را در اختیار دنیا می گذاریمرییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) از طی فرایند علمی، استاندارد و سختگیرانه در ساخت واکسن 'نورا' خبر داد و گفت: : ما برخلاف آمریکایی ها دستاوردهای خودمان را مخفی نمیکنیم و تمام اینها را منتشر کرده و در اختیار دنیا قرار می دهیم. نمیدونم چرا یاد اون دستگاه مضخرف کرونایاب مستعان میفتم که چشم دنیارو کور کرد 🤣🤣🤣🤣 امیدوارم واکسنتون مثل اون نباشه و به کار مردم بیاد.

ردپای شبه‌نظامیان وابسته به ایران در حمله پهپادی به کنسولگری آمریکا در اربیلاطلاعات جدیدی درباره پهپادهایی که روز شنبه 25 ژوئن به منطقه‌ای در نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل در اقلیم کردستان عراق حمله کردند به دست آمده و به وضوح

کرونا در ایران؛ افزایش روند بیماری کووید۱۹ در ۵ استان جنوبی