دوره قرنطینه امیکرون در کودکان ۷ تا ۱۰ روز است

20/11/1400 05:38:00 ب.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: دوره قرنطینه امیکرون در کودکان ۷ تا ۱۰ روز است

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی اطفال بیمارستان مفید گفت: اینکه گفته شده است پنج روز برای قرنطینه درگیری با اومیکرن کافی است، یک زمان حداقلی است و امکان دارد دوره بروز علایم تا ۱۰ روز نیز ادامه پیدا کند. او در ادامه با اشاره به اینکه علایم هشداردهنده بیماری در کودکان معمولا مانند سویه‌های قبلی است، گفت: اگر تب کودک قطع نمی‌شود و بیش از سه روز درگیر تب است، حتما باید به مراکز درمانی مراجعه شود.

کودکی که دچار تب ثانویه است یعنی دوباره تب می‌کند هم باید حتما به مراکز درمانی آورده شود، زیرا ممکن است عفونت افزایش یافته باشد. مشکلات تنفسی نیز بسیار مهم است، زیرا در این سویه، درگیری تنفسی به صورت فوقانی و به صورت گرفتگی صدا و خفگی در کودکان دست می‌دهد که در این صورت حتما باید مراجعه کنند. ضعف و بی‌حالی جدی نیز از دیگر علایم هشداردهنده مربوط به کودکان است. در این سویه علایم اسهال و استفراغ و مشکلات گوارشی بیشتر دیده می‌شود و گاهی استفراغ بسیار شدید می‌شود و باعث کم آبی در کودکان خواهد شد که از دیگر علایم هشداردهنده جهت مراجعه به مراکز درمانی است.

فهیم‌زاد با اشاره به وضعیت امکانات بیمارستانی طی موج اخیر کرونا گفت: از آنجا که میزان موارد بستری کم است و کودکانی که بستری می‌شوند سریع مرخص می‌شوند، در حال حاضر با مشکل در مدیریت موارد بستری مواجه نشده‌ایم، اما با وجود اینکه هنوز به شرایط بحرانی برخورد نکرده‌ایم، به هرحال امکاناتمان محدود است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

وزارت خارجه آمریکا:‌ توافق با ایران امکان‌پذیر است | DW | 08.02.2022سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن تاکید بر چشم‌انداز امیدوارکننده مذاکرات هسته‌ای خواستار سرعت‌بخشیدن به روند مذاکرات شد. تیم مذاکره‌کننده ایران برای ادامه مذاکرات به وین رفت. اگه روس وچین واسرائیل بگذاره بله مرگ بر بایدن محمد قاسم الرجل ذو الأحلام المباركة للإسلام وباكستان. يقدمه أتباعه على أنه الإمام المهدي. ما هي الرسالة في أحلامه؟ لقد أثرت الأحلام الحقيقية في الإسلام على مجرى التاريخ.

سازمان جهانی بهداشت: ویروس کرونا همچنان خطرناک است | DW | 09.02.2022اومیکرون بسیار سرایت‌پذیر اما خفیف‌تر از سویه‌های قبلی کروناست. اما سازمان جهانی بهداشت می‌گوید، از زمانی که این گونه 'نگران‌کننده' رده‌بندی شد تا کنون نیم میلیون نفر در سراسر جهان جان باخته‌اند.

آیا «هورمون عشق»، مقصر اعتیاد به سکس است؟ | DW | 09.02.2022تازه‌های پزشکی هفته: آیا «هورمون عشق»، مقصر اعتیاد به سکس است؟ پاپ‌اسمیر؛ امیدی برای تشخیص سرطان پستان و تخمدان. پنج رژیم غذایی برای سلامت قلب. هر شب یک ساعت بیشتر بخوابید تا لاغرتر شوید.

ماکرون در کی‌یف: پیشبرد مذاکرات صلح روسیه و اوکراین امکان‌پذیر استرئیس جمهوری فرانسه مدعی است که روسیه تحت ریاست ولادیمیر پوتین بار دیگر متعهد شده تا به توافقنامه‌های مینسک احترام بگذارد.

اندریک؛ برزیلی ۱۵ ساله‌ای که چشم غول‌های اروپا را گرفته است - BBC News فارسیسه هفته پیش که تیم‌های پالمیراس و اوئسته مشغول گرم کردن خود پیش از مسابقه بودند، استعدادیاب‌های بارسلونا، آرسنال، لیورپول، منچستر سیتی، ساوتهمپتون، آژاکس و بنفیکا در صندلی‌های خود نشسته بودند و آماده دیدن مسابقه یک‌چهارم نهایی کوپا سائوپائولو (دسته اول جوانان برزیل) بودند. برنامه 10 سالِ آیندتون جور شد! در حالِ حاضر که تمامِ صحبتهایِ 10 سال پیشِ جناب حسینی رو دارید تکرار میکنید!!!!!!!!! این برنامه هارو هم ببینید واسه آیندتون خوبه!!!! آفرین عالیست

چین: مذاکرات وین وارد مرحله سرنوشت‌ساز شده استسخنگوی وزارت خارجه چین خواستار بازبینی در سیاست «فشار حداکثری» آمریکا علیه ایران و رفع تحریم‌های غیرقانونی علیه جمهوری اسلامی شد.