دورخیز لوکاشنکو برای ۶امین ریاست جمهوری پیاپی؛ نخست‌وزیر بلاروس عوض شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

دورخیز لوکاشنکو برای ۶امین ریاست جمهوری پیاپی؛ نخست‌وزیر بلاروس عوض شد جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آقای لوکاشنکو که قصد دارد برای ششمین بار متوالی نامزد انتخابات ریاست جمهوری بلاروس شود، روز چهارشنبه دولت خود را منحل کرده بود. آقای گلوچنکو، نخست وزیر جدید بلاروس پیشتر به عنوان رئیس کمیته نظامی-صنعتی در دولت این کشور خدمت می‌کرده است.

الکساندر لوکاشنکو، از سال ۱۹۹۴ در قدرت بوده و منتقدان وی می‌گویند او در این ربع قرن صداهای مخالف دولت را خاموش و رسانه‌های مستقل را سرکوب کرده است.صدها تن از مخالفان آقای لوکاشنکو اخیرا با ترتیب دادن راهپیمایی اعتراض در مینسک، مخالفت خود را با ادامه ریاست جمهوری او اعلام کردند. با این حال آقای لوکاشنکو با تغییر دولت خود تلاش دارد تا از گسترش دامنه اعتراض‌های مردمی بکاهد. دولت او همچنین با خواست مخالفان مبنی بر به تعویق افتادن انتخابات ۹ اوت به دلیل شیوع ویروس کرونا مخالفت کرده است.

تاکنون بیش از ۴۵ هزار نفر در کشور ۹.۴ میلیون نفری بلاروس به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۲۴۸ تن از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ایشان بهتر است پادشاهی اعلام کنند چون فکر کناره گیری از قدرت را ندارند

این جناب چکمه دقیقاً دارد از پوتین تقلید میکند

یکی اینو جمع کنه

چه خبره

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

موسیقی برای قربانیان کرونا در روز ملی ایتالیادر این مراسم که بدون حضور مهمان و تماشاچی برگزار شد، سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری ایتالیا با پیامی را به مناسبت این روز که «روز جمهوری» نامیده می‌شود، قرائت کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر دفاع سابق ترامپ: او می‌خواهد بین ما شکاف بیاندازدجیمز متیس که در دو سال اول ریاست جمهوری دونالد ترامپ وزیر دفاع بود در بیانیه ای استفاده رئیس جمهور آمریکا از ارتش علیه تظاهرکنندگان مسالمت جو را محکوم کرده است. گربه دستش به گوشت نمی رسه... میگه؛ پیف پیف!!! 🔮🔮🔮ما که از اینطرف دنیا داریم فقط آتش زدن و تخریب و غارت میبینیم. تظاهرات صلح آمیز ندیدیم. آقای وزیر دفاع سابق چطوری به اینها میگن مسالمت آمیز؟ در ایران نامه مینویسن برای رهبری ۱۵ سال حبس محکوم میشن. دیگه از نامه مسالمت آمیزتر هم داریم؟ خیلی مواظب شکافت باش ترامپ دست به بینش نزنه:))
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ویروس کرونا| نخست‌وزیر ارمنستان هم کرونایی شدنیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان در یک لایو در صفحه شخصی‌اش در فیسبوک اعلام کرد آزمایش ویروس کرونای وی مثبت شده و او قطعا به این ویروس مبتلا شده است. هیچ نشانه‌هایی از این بیماری را در خود احساس نمی‌کرده اما تصمیم گرفته شد من تحت آزمایش قرار بگیریم.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

پکجان: گذرگاه‌های مرزی ترکیه با ایران و عراق برای حمل‌ونقل بین‌المللی بازگشایی شدپکجان: گذرگاه‌های مرزی ترکیه با ایران و عراق از جمله گوربولاق و هابور برای حمل‌ونقل بین‌المللی بازگشایی شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مجوز برگزاری دیدارهای تدارکاتی صادر شد/ تصمیم‌گیری درباره برگزاری لیگ تا ٢٥ خردادفدراسیون پزشکی ورزشی به ایسنا: مجوز برگزاری دیدارهای تدارکاتی صادر شده است تصمیم‌گیری درباره برگزاری لیگ تا ٢٥ خرداد انجام می‌شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فراخوان «هلی بری» ابرستاره هالیوود برای کمک به مهاجر ایرانی که فروشگاهش در خرابکاری‌های لس‌آنجلس تخریب شدفراخوان «هلی بری» ابرستاره هالیوود برای کمک به مهاجر ایرانی که فروشگاهش در خرابکاری‌های لس‌آنجلس تخریب شد خانم بری در توئیتر از هواداران خود خواست به صفحه درخواست کمک مالی خانواده «هارونیان» در سایت «گو فاند می» بروند و کمک‌های مالی خود را بفرستند اببببببببببببببببببر ستاره!!!!!!!!! اببببببببببببببببببببببببببببببر ستاره؟!!!!!!!! اببببببببببببببببببببببببببببببببببر ستاره کجا بود بابا، پِیک بعدی رو نزن عزیز، ظرفیتت تکمیل شده! اببببببببببببببر ستاره!!!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »