دوراهی خاموشی یا آلودگی ناشی از مازوت/ چرا کمبود گاز داریم؟

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: دوراهی خاموشی یا آلودگی ناشی از مازوت/ چرا کمبود گاز داریم؟

محمدرضا زاهد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره استفاده از مازوت در نیروگاه‌ها و مشکلات ناشی از مصرف این سوخت اظهار داشت: تولیدکنندگان برق بارها اعلام کرده‌اند که مازوت‌سوزی برای آنها نه یک ترجیح یا حتی انتخاب، بلکه اجباری پرهزینه و مشکل‌ساز ‌است، تا جایی که شاید گزافه نباشد اگر قربانی اول استفاده از مازوت را به عنوان سوخت جایگزین نیروگاه‌ها‌‌ در فصول سرد سال، مالکان نیروگاه‌ها بدانیم که نه تنها باید به مشکلات فنی ناشی از سوزاندن این سوخت در تجهیزات نیروگاهی و همچنین کاهش درآمد ناشی از...

وی تاکید کرد: بنابراین عدم توسعه‌یافتگی در شبکه انتقال سوخت و احداث ایستگاه‌های تقویت فشار گاز و خط انتقال گاز از دلایل اصلی این موضوع است که به مراتب باعث مشکل می‌شود و سال به سال هم مصرف سوخت بیشتر می‌شود.

زاهد در ادامه با بیان اینکه از ابتدای خصوصی‌سازی نیروگاه‌ها، طوری درباره نیروگاه‌های دولتی اقدام می‌شود که عملا با هزینه‌های تعمیر و نگهداری کمتری مواجه باشند، افزود: یعنی اگر سوخت مایع باعث افزایش هزینه‌های تعمیرات و غیره می‌شود، بهره‌بردار شبکه تلاش می‌کند طوری رفتار کند که هزینه نیروگاه‌های دولتی کم شود و به نظر می‌رسد این گونه موارد به صورت غیر مستقیم در تصمیم‌گیری در خصوص تخصیص سوخت لحاظ می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

میراسماعیلی: چرا باید هم از خارج سیلی بخوریم، هم از داخل؟رییس فدراسیون جودو گفت: چرا کمیته ملی المپیک ۵۰ درصد بودجه ما را کاهش داده است؟ چرا باید هم از بیگانگان سیلی بخوریم، هم از داخلی‌ها؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توقف 10 روزه صادرات گاز از ایران به ترکیهشرکت ملی گاز ایران انتقال گاز به ترکیه را به دلیل نقص فنی برای 10 روز متوقف کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

صف‌های طولانی نانوایی‌ و جیره‌بندی نان در سنندج؛ کمبود آرد نانوایی‌ها را تعطیل کردبر اساس گزارش‌ها در پی بحران کمبود و نبود آرد در سنندج، برخی از نانوایی‌های این شهر در روزهای گذشته مجبور به تعطیلی موقت شده‌اند. فرشید زن تو خر بگاد😂کچل🍆
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

معافیت بسیج و پایگاه‌های مقاومت از هزینه آب، برق و گاز
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

«پادتن ایجاد شده بر اثر ابتلا به سویه دلتا بیشتر از پادتن واکسن است»با این وجود طبق نتایج یک تحقیق که به تایید مراکز پزشکی آمریکا نیز رسیده افرادی که واکسن نمی‌زنند و به کووید مبتلا می‌شوند بیش از سایرین در خطر بستری، مرگ و حتی عوارض و عواقب پس از بهبود از بیماری کووید-۱۹ قرار دارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دولت به جای حذف ارز ترجیحی با فساد آن برخورد کند/ یارانه نقدی جبران‌کننده تورم ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نخواهد بودعضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان داشت: با تورمی که داریم و تاثیری که حذف ارز ترجیحی بر روی سایر قیمت‌ها خواهد داشت پرداخت یارانه با این مبلغ چندان موثر و کمک‌کننده نیست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »