دوراهی خاموشی یا آلودگی ناشی از مازوت/ چرا کمبود گاز داریم؟

30/10/1400 08:58:00 ب.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: دوراهی خاموشی یا آلودگی ناشی از مازوت/ چرا کمبود گاز داریم؟

عضو کارگروه سوخت سندیکا گفت: چنانچه نرخ گاز صنایع و نیروگاه‌ها را افزایش دهند و از سوی دیگر امکان اجازه صادرات را به صنایع و نیروگاه‌ها بدهند و یا نرخ خرید محصولات صنایع و نیروگاه‌ها را اصلاح کنند تا با این موازنه، هزینه‌های صنایع و نیروگاه‌ها جبران شود، می‌تواند بسیار راهگشا باشد. گاز چگونه مصرف می‌شود؟ وی با بیان اینکه نارسایی‌های شبکه انتقال گاز و دیگر عواملی که نیروگاه‌ها در بروز آن‌ها نقشی نداشته‌اند، کشور را در دوراهی خاموشی یا آلودگی ناشی از مازوت قرار داده است، افزود: در طول یک سال به میزان حدود 210 میلیارد متر مکعب...

گاز چگونه مصرف می‌شود؟ وی با بیان اینکه نارسایی‌های شبکه انتقال گاز و دیگر عواملی که نیروگاه‌ها در بروز آن‌ها نقشی نداشته‌اند، کشور را در دوراهی خاموشی یا آلودگی ناشی از مازوت قرار داده است، افزود: در طول یک سال به میزان حدود 210 میلیارد متر مکعب گاز در کل کشور مصرف می‌شود که از این میزان نزدیک به 105 میلیارد متر مکعب آن مصرف خانگی و تجاری، نزدیک به 60 میلیارد متر مکعب مصرف نیروگاهی و حدود 40 میلیارد متر مکعب آن هم مصرف سایر صنایع مثل سیمان، فولاد، پالایشگاه‌ها و... است. به تعبیری 30 درصد مصرف سالانه گاز در کل کشور در نیروگاه‌ها مصرف می‌شود.

گاز نیروگاه‌ها در زمستان نصف می‌شود عضو کارگروه سوخت سندیکای صنعت برق تصریح کرد: اگر نیروگاه‌ها بخواهند فقط با سوخت گاز اقدام به تولید برق کنند، باید روزانه چیزی در حدود 200 تا 220 میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه‌ها تحویل دهند که در ایام سرد سال به دلیل محدودیت گازی که وجود دارد کمتر از 100 میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه‌ها اختصاص داده می‌شود. در نتیجه تعدادی از نیروگاه‌ها سوخت گاز ندارند و به ناچار از سوخت دوم و جایگزین استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

میراسماعیلی: چرا باید هم از خارج سیلی بخوریم، هم از داخل؟رییس فدراسیون جودو گفت: چرا کمیته ملی المپیک ۵۰ درصد بودجه ما را کاهش داده است؟ چرا باید هم از بیگانگان سیلی بخوریم، هم از داخلی‌ها؟

توقف 10 روزه صادرات گاز از ایران به ترکیهشرکت ملی گاز ایران انتقال گاز به ترکیه را به دلیل نقص فنی برای 10 روز متوقف کرد. - خبرگزاری آناتولی

صف‌های طولانی نانوایی‌ و جیره‌بندی نان در سنندج؛ کمبود آرد نانوایی‌ها را تعطیل کردبر اساس گزارش‌ها در پی بحران کمبود و نبود آرد در سنندج، برخی از نانوایی‌های این شهر در روزهای گذشته مجبور به تعطیلی موقت شده‌اند. فرشید زن تو خر بگاد😂کچل🍆

معافیت بسیج و پایگاه‌های مقاومت از هزینه آب، برق و گاز

«پادتن ایجاد شده بر اثر ابتلا به سویه دلتا بیشتر از پادتن واکسن است»با این وجود طبق نتایج یک تحقیق که به تایید مراکز پزشکی آمریکا نیز رسیده افرادی که واکسن نمی‌زنند و به کووید مبتلا می‌شوند بیش از سایرین در خطر بستری، مرگ و حتی عوارض و عواقب پس از بهبود از بیماری کووید-۱۹ قرار دارند.

دولت به جای حذف ارز ترجیحی با فساد آن برخورد کند/ یارانه نقدی جبران‌کننده تورم ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نخواهد بودعضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان داشت: با تورمی که داریم و تاثیری که حذف ارز ترجیحی بر روی سایر قیمت‌ها خواهد داشت پرداخت یارانه با این مبلغ چندان موثر و کمک‌کننده نیست.