دوترته، رئیس‌جمهور فیلیپین از دنیای سیاست کناره‌گیری می‌کند

10/07/1400 02:08 ب.ظ

رودریگو دوترته، رئیس‌ جمهور فیلیپین، روز شنبه ۲ اکتبر (۱۰ مهر) اعلام کرد که پس از پایان دوره‌ فعلی ریاست‌جمهوری‌اش قصد دارد از دنیای سیاست کناره‌گیری می‌کند.

رودریگو دوترته، رئیس‌ جمهور فیلیپین، روز شنبه ۲ اکتبر (۱۰ مهر) اعلام کرد که پس از پایان دوره‌ فعلی ریاست‌جمهوری‌اش قصد دارد از دنیای سیاست کناره‌گیری می‌کند. بنابر قانون اساسی فیلیپین روسای جمهور این کشور تنها برای یک دوره شش ساله می‌توانند بر سر کار باشند و مخالفان گفته بودند که تایید نامزدی آقای دوترته از سوی دیوان عالی این کشور، صلاحیت این نهاد را زیر سوال خواهد برد.

منتقدان می‌گویند آقای دوترته با اقدام جدید خود قصد دارد مسیر ریاست‌جمهوری را برای دخترش هموار کند. این در حالی است که «سارا دوترته» اخیرا به خبرگزاری رویترز گفته است وارد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده نخواهد شد وآقای دوترته هم پیشتر به صورت علنی اعلام کرده است که دخترش نباید وارد رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری شود.

قرار است انتخابات سال ۲۰۲۲ با حضور نامزدهایی همچون فردیناند بونگ-بونگ مارکوس جونیور، متحد رئیس‌جمهور فعلی و پسر دیکتاتور سابق فیلیپین، و مانی پکیائو، فوق ستاره بوکس فیلیپین که به تازگی بازنشسته شده است، برگزار شود. headtopics.com

دختر دوترته محبوب‌ترین در نظرسنجی اما تمایلی به رئیس جمهور شدن ندارد انتظار می‌رود در انتخابات ماه مه بیش از ۶۰ میلیون نفر شرکت کنند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند آقای دوترته همچنان از محبوبیت قابل توجهی در کشورش برخوردار است. این در حالی است که دختر آقای دوترته نیز در آخرین نظرسنجی‌های نامزدهای انتخابات در صدر قرار دارد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

یونان: اجازه ورود «کنترل‌نشده» مهاجران از افغانستان را نخواهیم دادکیریاکوس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان روز جمعه ۱ اکتبر (۹ مهر) پس از بازدید از اردوگاه جدید مهاجران در جزیره ساموس در نزدیکی ترکیه گفت اجازه نخواهد داد بحران مهاجرت سال ۲۰۱۵ مجددا در مرزهای این کشور تکرار شود. چخبر از نرخ سوخت در اتحادیه سوسیالی اروپا ! 😏 افزایش نرخ سوخت و کمبود آن در اثر تولید و نتیجه پیمان پاریس(کاهش سوخت های فسیلی) میشود این وضع. بایدن و ماکرون با تولید سوخت فسیلی مخالف هستند و حالا برای مردم اروپا زَحمت دُرست کردا اند و اقتصاد هایی نامعلوم. 😂

رهبر انقلاب 'گل رز' گرجستان پس از بازگشت به کشور دستگیر شد | DW | 02.10.2021میخائيل ساکاشویلی، رییس جمهوری سابق گرجستان چند ساعت پس از بازگشت به کشور دستگیر شد. او اعلام کرده بود که برای حفاظت از آرای انتخابات شهرداری‌ها پس از سال‌ها اقامت در اوکراین به گرجستان باز می‌گردد.

کلاه‌برداری نایب‌رییس فدراسیون فوتبال از شهروندان ایران و افغانستان؛ بوست کارت چیست؟

از دستگاه پردازشگر داده در شرکت بورس به عنوان ماینر استفاده شد!از دستگاه پردازشگر داده در شرکت بورس به عنوان ماینر استفاده شد! یک عضو هیات مدیره شرکت بورس درمورد کشف چند دستگاه ماینر در این شرکت اعلام کرد که از دستگاه پردازشگر داده در شرکت بورس به عنوان دستگاه ماین استفاده شد!

تزریق بیش از 110 میلیون دوز واکسن کرونا در ترکیهوزارت بهداشت ترکیه اعلام کرد مجموع واکسن کرونای تزریق شده در سراسر کشور از 110 میلیون دوز گذشت. - خبرگزاری آناتولی

رئیس‌جمهوری فیلیپین خود را از صحنه سیاسی کنار می‌کشد | DW | 02.10.2021رودریگو دوترته، رئیس‌جمهوری بحث‌برانگیز فیلیپین به‌طور غیرمنتظره اعلام کرد که قصد دارد از صحنه سیاسی کناره‌گیری کند. او ییشتر گفته بود که می‌خواهد به عنوان نامزد معاونت ریاست‌جمهوری در انتخابات ۲۰۲۲ شرکت کند.