دوباره بیمارستان‌ها شلوغ شد

06/12/1399 03:20:00 ب.ظ

بیمارستان‌ها دوباره شلوغ شد کادر درمان بیمارستان‌های دولتی تهران می‌گویند در روزهای گذشته با افزایش قابل توجه میزان مراجعه بیماران سرپایی و بستری کرونا مواجه بوده‌اند./ همشهری

کادر درمان بیمارستان‌های دولتی تهران می‌گویند در روزهای گذشته با افزایش قابل توجه میزان مراجعه بیماران سرپایی و بستری کرونا مواجه بوده‌اند. در همین روزها گزارش‌های رسیده از بیمارستان‌ها نشان از وخیم شدن شرایط دارد.

از اوایل اسفند بار دیگر روند مراجعه به بیمارستان‌ها، صعودی شده است، میزان مراجعه‌های سرپایی و بستری‌ها، برای کادر درمان برخی از مراکز درمانی، خاطره تلخ شیوع در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ را تداعی کرده است. یکی از آنها، پرستار بیمارستان حضرت رسول است که به همشهری می‌گوید: «تعداد مراجعه‌های سرپایی زیاد شده، درست شبیه وضعیت اسفند ۹۸ و فروردین امسال که بیماری در اوجش بود. در روزهای گذشته دوباره تخت‌های آی‌سی‌یو و داخلی کرونا پر شده و بیمارستان دیگر ظرفیت پذیرش بیمار جدید را ندارد.»

او می‌گوید، مردم همچنان دیر برای درمان اقدام می‌کنند و زمانی که به بیمارستان می‌رسند نیاز به بستری در بخش آی‌سی‌یو دارند: «با کاهش تعداد مبتلایان در ماه‌های گذشته، تعدادی از بخش‌ها به شرایط عادی بازگشته بود اما حالا با افزایش مراجعه‌ها بار دیگر بخش‌ها برای بیماران کرونایی در حال خالی شدن است.»

این پرستار به فاصله چند ساعت جابه‌جایی شیفت، متوجه اضافه‌شدن تعداد زیادی از بیماران در ۲ روز گذشته شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.