ده‌ها تابوت باستانی با قدمت ۲۶۰۰ ساله در نزدیکی اهرام مصر کشف شد

04/10/2020 10:34:00 ق.ظ

ده‌ها تابوت باستانی با قدمت ۲۶۰۰ ساله در نزدیکی اهرام مصر کشف شد

مصر, باستان شناسی

ده‌ها تابوت باستانی با قدمت ۲۶۰۰ ساله در نزدیکی اهرام مصر کشف شد

دبیرکل شورای عالی آثار باستانی مصر می‌گوید تابوت‌دان‌های کشف شده متعلق به موبدان، مقامات ارشد و نخبگان در دوره ۶۶۴ تا ۵۲۵ سال پیش از میلاد مسیح است.

وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر روز شنبه اعلام کرد که کارشناسان ده‌ها تابوت باستانی را در نزدیکی اهرام سقاره از زیر خاک بیرون کشیده اند.به گفته مقامات مصر ۵۹ تابوت دان باستانی که درون اغلب آنها اجساد مومیایی شده وجود دارد در داخل سه حفره کشف شد. بنا به اعلام باستان شناسان این تابوت دان های باستانی از بیش از ۲۶۰۰ سال پیش به جای مانده اند.

کارشناسان باستان شناسی بر این باور هستند که کشف این تابوت دان ها سرآغاز روند اکتشافات بیشتری در نزدیکی اهرام سقاره خواهد بود.به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدمصطفی وزیری، دبیرکل شورای عالی آثار باستانی مصر گفته است که بنا به بررسی های اولیه تابوت دان های کشف شده متعلق به موبدان، مقامات ارشد و نخبگان در دوره ۶۶۴ تا ۵۲۵ سال پیش از میلاد مسیح است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

عکس کودکی جنتی رو هم پیدا کردند BehnamAmoushahi فکر کنم این مصریا اونجا کِشت و‌ پرورش تابوت داشتن

کشف مهمات متعلق به تروریست‌های پ.ک.ک در شمال عراق توسط ارتش ترکیه

نرخ بیکاری در آمریکا در ماه سپتامبر به 7.9 درصد کاهش یافت

کرونا در افغانستان؛ شناسایی 5 مورد مثبت در شبانه‌روز گذشتهسلام پیرو هدایتگرترین پرچم به سوی امام مهدی ع باشیم. امام باقرع فرمودند: در میان پرچم ها، پرچمی هدایتگر تر از یمانی نیست... احمد_الحسن_فرستاده_امام_مهدی آمده ما را به‌سوی صاحبمان فرامی‌خواند وظیفه ماست دعوتش را لبیک بگوییم. تحقیق 👇 ایران

اتحادیه اروپا در مورد فعالیت‌های ترکیه در مدیترانه هشدار داد - BBC News فارسیاتحادیه اروپا تهدید کرده اگر ترکیه از رفتار تحریک آمیزش در دریای مدیترانه دست برندارد، این کشور را تحریم می‌کند. وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش گفته 'تهدید مداوم به تحریم' غیرسازنده است.

ممنوعیت هرگونه پیاده‌روی و برپایی ایستگاه صلواتی در دهه پایانی صفر در مشهد

اجرای ترانه حماسی در وصف رشادت‌ تُرک‌ها در آنکاراجوانان و شهردار منطقه گولباشی آنکارا پایتخت ترکیه حمایت خود از جمهوری آذربایجان در بازپس گیری اراضی اشغالی‌اش را اعلام کردند و ترانه حماسی نیز اجرا شد. - خبرگزاری آناتولی

Aa وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر روز شنبه اعلام کرد که کارشناسان ده‌ها تابوت باستانی را در نزدیکی اهرام سقاره از زیر خاک بیرون کشیده اند.نیروهای مسلح ترکیه در ادامه عملیات خود علیه عناصر تروریستی پ.میزان بیکاری طی ماه سپتامبر در آمریکا نسبت به ماه پیش از آن کاهش یافت.آمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با شناسایی 5 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 39 هزار و 290 نفر افزایش یافت.

به گفته مقامات مصر ۵۹ تابوت دان باستانی که درون اغلب آنها اجساد مومیایی شده وجود دارد در داخل سه حفره کشف شد. بنا به اعلام باستان شناسان این تابوت دان های باستانی از بیش از ۲۶۰۰ سال پیش به جای مانده اند.ک در شمال عراق مقادیر زیادی سلاح، مهمات، مواد منفجره را در پناهگاه‎های این گروه کشف و ضبط کردند. کارشناسان باستان شناسی بر این باور هستند که کشف این تابوت دان ها سرآغاز روند اکتشافات بیشتری در نزدیکی اهرام سقاره خواهد بود.2020 واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی بر اساس داده‌های وزارت کار آمریکا، نرخ بیکاری در بخش‌های غیرکشاورزی طی ماه سپتامبر در این کشور با کاهش نسبت به ماه پیش از آن به 7. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید مصطفی وزیری، دبیرکل شورای عالی آثار باستانی مصر گفته است که بنا به بررسی های اولیه تابوت دان های کشف شده متعلق به موبدان، مقامات ارشد و نخبگان در دوره ۶۶۴ تا ۵۲۵ سال پیش از میلاد مسیح است.10. به گفته وی باستان شناسان همچنین ۲۸ مجسمه پتاح-سوکر از خدایان مصر باستان را نیز کشف کرده اند. بر اساس آمار وزارت‌خانه مذکور٬ تاکنون 111 هزار و 521 تن غربالگری شدند.

تابوت‌دان‌های کشف‌شده در مصر AP Photo اهرام سقاره در حدود ۳۰ کیلومتری جنوب قاهره، پایتخت مصر قرار دارد.ک. پیشتر پیش‌بینی می‌شد استخدام در بخش‌های غیرکشاورزی آمریکا در ماه سپتامبر 850 مورد افزایش یابد. هرم جوزر یا هرم پلکانی در گورستان سقاره از ۴۷۰۰ سال پیش به جای مانده است. دولت مصر امیدوار است که اکتشافات باستانی جدید بتواند به صنعت گردشگری این کشور جان دوباره ای ببخشد. در این بیانیه همچنین آمده است که سربازان قهرمان کشور به فعالیت‌های کشف و شناسایی خود در منطقه عملیات پنجه-ببر ادامه می‌دهند. بخش گردشگری مصر از انقلاب سال ۲۰۱۱، ناآرامی های سیاسی پس از آن و همچنین شیوع ویروس کرونا طی ماههای اخیر آسیب زیادی دیده است.. هم‌رسانی این مطلب: . طی این عملیات چندین مین و بمب دست ساز نیز خنثی شده است.