ده‌ها تن زباله در منطقه جنگلی سراوان خبرساز شد

29/06/1398 03:04 ب.ظ

گروهی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در اعتراض به انباشت د‌ه‌ها تن زباله در منطقه جنگلی سراوان گیلان، نسبت به تخریب محیط_زیست هشدار دادند. طی ۲۴ساعت گذشته صد‌ها توییت درمورد وضعیت این منطقه جنگلی منتشرشده که نشان از وخیم بودن وضعیت زیستی آن دارد اخبار_ایران

طی ۲۴ ساعت گذشته صد‌ها توییت در مورد وضعیت این منطقه جنگلی منتشر شده که نشان از وخیم بودن وضعیت زیستی آن دارد.

ده‌ها فیلم و عکس به همراه توضیحاتی در خصوص وضعیت این منطقه منتشر شده و کاربران خواستار ورود مقام‌ها و نهاد‌های مسئول به این پرونده زیست محیطی هستند.

براساس اطلاعات منتشر شده طرحی که از سال ۶۳ تاکنون برای جمع‌آوری و دفن زباله‌های برخی از مناطق گیلان شروع شده، علاوه بر از بین‌ بردن منطقهٔ وسیعی از جنگل سراوان، خسارات جبران‌ناپذیری به منابع آبی و خاک منطقه وارد کرده است.

برخی کاربران نوشته‌اند که «تغذیه خرس‌های شهرستان رشت از زباله‌های جنگل سراوان تهدیدی جدی برای زندگی این گونه‌های ارزشمند جانوری است.» آنها همچنین نوشته‌اند که «شیرابه زباله‌های دفن شده در سراوان امروز به سمت زرجوب، گوهررود و تالاب و دریای خزر سرازیرشده و متاسفانه دفن در این منطقه در گذشته بدون هیچ مطالعه‌ای انجام شده است.» headtopics.com

کل مملکت شده زباله دونی😵😵😵

کاربر دیگری نوشته که «امروز بعد از سه دهه دفن زباله در سراوان، ارتفاع زباله در این منطقه به بیش از ۹۴ متر می‌رسد.»

ادامه مطلب:
iranwire »

عملیات اینترپل در مدیترانه؛ شناسایی ده‌ها مظنون به عملیات تروریستیدر پی انجام عملیاتی در دریای مدیترانه که با هماهنگی اینترپل انجام شد، ده‌ها خارجی مظنون به انجام عملیات تروریستی شناسایی شدند.

عفو بین الملل: صدها تن از کارگران خارجی در قطر دستمزد دریافت نکرده‌اندتخمین زده می شود که حدود دو میلیون کارگر مهاجر که اغلب آنها اهل کشورهای آسیایی نپال، هند و فیلیپین هستند در قطر مشغول به کار هستند. میخوای دقیقا چی بگی اروپای کثیف

حمله طالبان به زابل؛ دست‌کم ۱۳ 'غیرنظامی' و ۲ پلیس کشته و ده‌ها نفر زخمی شدندوزارت داخله/کشور افغانستان اعلام کرده که در نتیجه انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شهر قلات مرکز ولایت زابل در جنوب افغانستان دستکم ۱۵ نفر از جمله ۱۳ غیر نظامی و دو پلیس کشته و ۶۶ غیر نظامی دیگر زخمی شده‌اند. گروه طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

عملیات اینترپل در مدیترانه؛ شناسایی ده‌ها مظنون به عملیات تروریستیدر پی انجام عملیاتی در دریای مدیترانه که با هماهنگی اینترپل انجام شد، ده‌ها خارجی مظنون به انجام عملیات تروریستی شناسایی شدند.

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیهاین حادثه که روز چهارشنبه در منطقه توزلا در نزدیکی استانبول روی داد به دنبال حریق در ساختمان کارگاه آغاز شد.

الجزایر؛ ۲ کشته در درگیری بین پلیس و معترضان در منطقه «غلیزان»اعتراضان در این شهر پس از آن آغاز شد که یک نوجوان در جریان تعقیب و گریز یک خودرو از سوی پلیس کشته شد.