ده‌نمکی: سینمای دفاع مقدس احتیاجی به تخیل ندارد/ سینمای جنگ کار بخش خصوصی نیست- اخبار سینما و تئاتر - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ده‌نمکی: سینمای دفاع_مقدس احتیاجی به تخیل ندارد نه تنها در سینمای دفاع مقدس بلکه در سایر بخش‌های تاریخ دفاع مقدس کم‌کاری صورت گرفته است سینمای جنگ کار بخش خصوصی نیست و چون من در بخش خصوصی کار می‌کنم کار در این بخش به لحاظ هزینه‌ها و... سخت است

هر ساله فیلم‌هایی با موضوع دفاع مقدس ساخته و در سینماها اکران می‌شود. یکی از فیلم‌هایی که در حال اکران

به منظور بررسی موضوع نگاه متفاوت در فیلم‌های دفاع مقدس به گفت‌وگو با مسعود ده‌نمکی کارگردان سینما پرداخته‌ایم که با رویکردی ویژه به موضوع جنگ و دفاع مقدس در مجموعه فیلم‌های «اخراجی‌ها» توانست یکی از ماندگارترین و پرفروش‌ترین آثار این حوزه را خلق کند و مورد توجه مخاطبان قرار گیرد. این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

من معتقدم باید کار متفاوت ساخت و تکرار ایده‌های دیگران هنر نیست. درباره فیلم‌های خودم به این صورت است که برگرفته از خاطرات و تجربه‌های خودم در جنگ است و شاید بتوان گفت یکی از دلایل استقبال مردم از این فیلم‌ها به این برمی‌گردد که به نوعی به ابعاد دیگری از زندگی در جنگ پرداخته است، مانند روحیات افراد و شاید بتوان گفت به بخشی از افراد دیده نشده در جنگ و یا قصه‌های گفته نشده در جنگ پرداخته است.

اینکه خاصیت فیلم‌های من چه بود که نگاه جامعه را تغییر داد، دلایل متفاوتی دارد؛ غیر از روایت و قصه فیلم، سوژه متفاوت و استفاده از افرادی که در سینمای جنگ به کارگرفته نشده بودند که در حقیقت ترکیبی متفاوت از هنرپیشه‌های اینگونه فیلم‌ها بود، از دلایل آن است. همچنین نوع نگاه رئالیسی، واقع‌بینانه و واقع‌گرایانه باعث شد که مخاطب با قصه و شخصیت‌های آن همذات‌پنداری کند. بسیاری از فیلم‌ها آمدند و رفتند و شاید حتی در مقطعی هم مورد استقبال واقع شدند اما در حافظه تاریخی مردم نماندند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جکی ولکات: دادن دسترسی به بازرسان آژانس، نگرانی‌ها نسبت به فعالیت‌های رژیم ایران را برطرف نمی‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 9259 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حملات گروه‌های مسلح وابسته به ایران به منافع آمریکا در عراق ادامه دارد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار روزانه موارد ابتلا به کرونا در بلژیک به 1000 نفر نزدیک شدشمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در بلژیک به 978 مورد افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مقتدی صدر خطاب به نتانیاهو: به افتتاح سفارت در بغداد فکر هم نکنرهبر جریان صدر عراق به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هشدار داد که به افتتاح سفارت در بغداد فکر نکند، چراکه این اقدام پایان کار رژیم اشغالگر را رقم خواهد زد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چین با رزمایش نظامی به سفر نماینده آمریکا به تایوان پاسخ دادسخنگوی وزارت امور خارجه چین با محکوم کردن رویکرد آمریکا برای آنچه «بازی با کارت تایوان جهت مهار پکن» عنوان شده، تاکید کرد «آنها که با آتش بازی می‌کنند تنها خودشان را می‌سوزانند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »