ده‌ها هزار هنگ‌کنگی هوادار دموکراسی در یازدهمین هفته متوالی دست به اعتراض زدند

27/05/1398 06:43:00 ب.ظ

دهها هزار هوادار دموکراسی در هنگ‌کنگ در یازدهمین هفته متوالی دست به اعتراضات گسترده زده‌اند. تجمع امروز در پارک ویکتوریا با مجوز پلیس صورت گرفته، اما گزارش ها حاکی که از برگزاری تجمعاتی دیگر در خارج از این محل هم هست. میلیون‌ها هنگ‌کنگی در بیش از دو ماه گذشته در تظاهرات ضد دولتی شرکت کرده‌اند.

دهها هزار هوادار دموکراسی در هنگ‌کنگ در یازدهمین هفته متوالی دست به اعتراضات گسترده زده‌اند. تجمع امروز در پارک ویکتوریا با مجوز پلیس صورت گرفته، اما گزارش ها حاکی که از برگزاری تجمعاتی دیگر در خارج از این محل هم هست. میلیون‌ها هنگ‌کنگی در بیش از دو ماه گذشته در تظاهرات ضد دولتی شرکت کرده‌اند. پنجره همرسانی را ببندید Getty Images ده‌ها هزار تن از هواداران دموکراسی در پارک ویکتوریای هنگ‌کنگ دست به تظاهرات زدند. این تظاهرات با مجوز پلیس برگزار شده. اما در عین حال معترضین اجازه ندارند که از پارک خارج شوند.

بارش باران موجب شده تا بسیاری از معترضین از چتر استفاده کنند که نماد این اعتراض‌ها نیز هست. با وجود ممنوعیت برگزاری اعتراضات در نقاط مختلف هنگ‌کنگ، گزارش‌ها حاکی است که تجمعاتی در خارج از پارک ویکتوریا هم برگزار شده است.

روز گذشته هزاران معلم در همبستگی با طرفداران دموکراسی دست به اعتراض زدند. چند روز پیش سفیر چین در بریتانیا از احتمال دخالت کشورش در صورت ادامه بحران فعلی در هنگ‌کنگ صحبت کرد. به گفته سفیر چین در بریتانیا، هنگ‌کنگ با شدید ترین بحران از زمان بازگشت به چین در دو دهه گذشته مواجه است. headtopics.com

در یازده هفته گذشته هنگ‌کنگ صحنه اعتراضات گسترده هواداران دموکراسی بوده که در مواردی این اعتراضات به درگیری بین پلیس و معترضان منجر شده است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

جزئیاتی از دومین گزارش «جاوید رحمان» گزارشگر سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران♦️ جزئیاتی از دومین گزارش جاوید_رحمان گزارشگر سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق_بشر در ایران ⚡️ ایران در ده سال گذشته به هیچکدام از سه گزارشگر ویژه ای که برای گزارش به سازمان ملل انتخاب شدند، اجازه نداد برای بررسی وضعیت حقوق بشر، به ایران سفر کنند.

فساد در ایران| این‌بار یک نماینده مجلس از وجود «فساد کلان» در صنعت خودروسازی گفتپس از انتشار اخباری درباره بازداشت تعدادی از مدیران شرکت سایپا و ممنوع الخروجی مدیرعامل این شرکت این بار سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از وجود «فساد کلان» در صنعت خودروسازی خبرداده است.\r\n خبرگزاری ایسنا

راهپیمایی ضد دولتی ده‌ها هزار نفره در هنگ‌ کنگپلیس محلی با تجهیزات ضد شورش در سطح شهر حضور داشت و کارت‌های شناسایی برخی از تظاهرکنندگان را کنترل می‌کرد.

از تامین نشدن غذای 'زیارت اولی' ها تا صادر نشدن مجوز هنرستان موسیقی در مشهدمعاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش‌ و پرورش خراسان‌رضوی گفت: معاونت فرهنگی آموزش‌وپروش استان برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با شاهنامه برنامه‌هایی چون نقالی و مسابقات مربوط به آن را در مدارس برگزار می‌کند.

وزیر اطلاعات:باید از دو قطبی شدن دانشگاه ها در دوران انتخابات جلوگیری کردوزیر اطلاعات تاکید کرد که باید از دو قطبی شدن فضای دانشگاه ها در دوران انتخابات و موج سواری دشمنان جلوگیری کرد.

رئیسی اقدامات شجاعانه‌ای درمورد برخورد با فساد در داخل و خارج از قوه آغاز کرده استیک نماینده مجلس گفت: اخیرا آیت الله رئیسی اقدامات شجاعانه، مقتدرانه و عادلانه ای در خصوص برخورد با فساد در داخل و خارج از قوه آغاز کرده که منشأ امید آحاد ملت است.