ده کشوری که بیشترین ضایعات پلاستیکی را به اقیانوس می‌ریزند

22/06/2021 09:46:00 ب.ظ

ده کشوری که بیشترین ضایعات پلاستیکی را به اقیانوس می‌ریزند

دریا, اقیانوس

ده کشوری که بیشترین ضایعات پلاستیکی را به اقیانوس می‌ریزند

زباله‌های پلاستیکی یکی از بزرگترین نگرانی‌های زیست‌محیطی است که انسان قرن ۲۱ با آن روبه روست. اما کدام کشورها بیشترین زباله‌ها را به اقیانوس می‌ریزند؟

اخیرا شرکت بسته‌بندی راجا (RAJA) گزارشی منتشر کرده است که عاملان اصلی آلودگی اقیانوس‌ها را در جهان نشان می‌دهد.کانوا/اسپلش۱. هند - ۱۲۶.۵ میلیون کیلوگرم۴. برزیل - ۳۸ میلیون کیلوگرم۷. مصر - ۲.۵ میلیون کیلوگرم۱۰. بریتانیا - ۷۰۳ هزار کیلوگرم

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اوضاع آرام بازار سنندج/ ‌مغازه‌ها باز و کسبه به فعالیت روزانه مشغول هستند + فیلم- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بهشون مدال بدین .... همشون خودین.... والسلام

عربستان سعودی: ابراهیم رئیسی را بر اساس وقایعی که روی می‌دهد قضاوت می‌کنیمعربستان_سعودی: ابراهیم رئیسی را بر اساس وقایعی که روی می‌دهد قضاوت می‌کنیم وزیر خارجه عربستان سعودی همچنین گفت از بابت پرسش‌های بدون پاسخ مانده آژانس بین‌المللی انرژی_اتمی در مورد پیدا شدن رد اورانیوم در برخی سایت‌های ایران «بسیار نگران» است رئیسی_جلاد۶۷ پروپکانی لوکوموتیررر نه_به_جمهوری_اسلامی مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی به اعتصابات_سراسری بپیوندید سیاست های عربستان رو با سیاست های ایران بسنجید .

مردم ایران به آبادانی کشور علاقمند هستند/ حالا که به صادر کننده ماسک و تولید کننده واکسن تبدیل شده‌ایم،‌تحریم را برداشته‌اند/ تا روز آخر دولت، افتتاح‌ها را ادامه خواهیم دادرئیس‌جمهور گفت: افتتاح‌های امروز و افتتاح‌های هفته‌های گذشته از آغاز سال ۹۹ که امروز ۷۴ امین افتتاح است یک علامت بسیار خوبی برای همه جهانیان است و اولین علامت این است که مردم ایران علاقمند به آبادانی کشور خودشان هستند و ببینید در مناطقه آزاد ۶۲۱ طرح درحال اجرا است که ۲۴۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و ۵۳ درصد اجرایی و عملیاتی شده است و همه اینها به افتتاح می‌رسد. روحانی تازه فهمیده در هر مورد که به غرب نیاز نداریم تحریم نمیشویم ، حسن جون خیلی دیر گرفتی

رویدادی تاریخی در فوتبال آمریکایی؛ بازیکن «لاس وگاس ریدرز» اعلام کرد که همجنسگرا است🔺رویدادی تاریخی در فوتبال آمریکایی؛ بازیکن «لاس وگاس ریدرز» اعلام کرد که همجنسگرا است کارل نسیب در بخشی از پیام خود گفت که امیدوار است که در آینده موضوع دگرباش جنسی بودن آن قدر عادی شود که نیازی به اعلام چنین خبری و یا انتشار ویدیوهای مشابهی نباشد.

اردوغان اعلام کرد که نام واکسن کرونای ملی ترکیه «تورکوواک» نام دارداردوغان اعلام کرد که نام واکسن کرونای ملی ترکیه «تورکوواک» نام دارد به به چه اسم عالی

به عهدی که با مردم بستیم، وفاداریم/ هرکسی دلش برای مردم بتپد، همکار ما خواهد بود/ دولتِ من متعلق به یک جریان و جناح خاص نخواهد بود/ سیاست خارجی دولت ما از برجام شروع نمی‌شود/ دولت، بورس را به عنوان قلک برای خود قرار نخواهد دادمنتخب مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: باید به عهدی که با مردم بستیم باید وفادار باشیم یعنی با همه وجود تلاش برای خدمتگزاری به مردم و رفع مشکلات پیش روی را داشته باشیم.

محاکمه زنی در فرانسه به اتهام قتل ناپدری متجاوزش که بعدها با او ازدواج کرد آغاز شدزنی در فرانسه در حالی روز دوشنبه در دادگاه حاضر شد که به قتل مردی که سال‌ها به‌عنوان ناپدری‌اش به او تجاوز کرده بود و سپس شوهرش شد و او را وادار به تن فروشی می‌کرد متهم شده است. حقوق بشر، پس چه می شود!

Aa زباله‌های پلاستیکی یکی از بزرگترین نگرانی‌های زیست‌محیطی است که انسان قرن ۲۱ با آن روبه روست.کنفرانس خبری وزيران خارجه اتریش و عربستان سعودی، روز سه‌شنبه در وین وزیر خارجه عربستان سعودی با تاکید بر این که ریاض، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری آینده ایران، را بر اساس عملکردش قضاوت خواهد کرد، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، را تصمیم گیرنده اصلی در ایران دانست.به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن روحانی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی سازمان منطقه آزاد و ویژه اقتصادی ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) گفت: مردم روز جمعه یک مسئولیت سیاسی بزرگ را انجام دادند و رئیس‌جمهور را برای دوره سیزدهم انتخاب کردند.کارل نسیب به گزارش رویترز، کارل نسیب بازیکن تیم فوتبال آمریکایی «لاس وگاس ریدرز»، دوشنبه اعلام کرد که همجنسگرا است.

بسیاری از سازمان‌های فعال در زمینه محیط زیست نسبت به فراگیری این پدیده و تاثیر منفی آن بر حیات گیاهی و جانوری اقیانوس‌ها هشدار داده‌اند. اما کدام کشورها بیشترین زباله‌ها را به اقیانوس می‌ریزند؟ اخیرا شرکت بسته‌بندی راجا (RAJA) گزارشی منتشر کرده است که عاملان اصلی آلودگی اقیانوس‌ها را در جهان نشان می‌دهد.» وزیر خارجه عربستان سعودی همچنین گفت از بابت پرسش‌های بدون پاسخ مانده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد پیدا شدن رد اورانیوم در برخی سایت‌های ایران «بسیار نگران» است. در این رده‌بندی بدترین کشور از حیث ایجاد آلودگی پلاستیکی، هند عنوان شده است. وی ادامه داد: ایستادگی و مقاومت باعث شد تا علی‌رغم رنج و مشکلات سه سال و نیم اخیر و جنگ اقتصادی بی نظیر در تاریخ منطقه که یک ملتی را ۳ سال و نیم به طور کامل محاصره می‌کنند و ظالمان کاخ سفید و دیگران هم از ترس کارخ سفید دست روی دست بگذارند حالا مسئولین دارایی آمریکا اعلام کنند که تحریم واکسن و ماسک را بر می‌دارند. این گزارش نشان می‌دهد هند در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۲۶. به گزارش رویترز، وزارت خارجه عربستان در توئیتی در همین رابطه نوشت:‌ «در این دیدار اهمیت قراردادن مکانیسم‌های ضروری برای بازرسی سریع و جامع از تمامی سایت‌های هسته‌ای ایران، مطرح شد.۵ میلیون کیلوگرم پلاستیک داخل اقیانوس تخلیه کرده است. A post shared by Carl Nassib (@carlnassib) مایکل سام در سال ۲۰۱۴ نخستین بازیکن همجنسگرایی بود که توسط تیم‌ «سنت لوئیس رمز» برای بازی در لیگ ملی فوتبال آمریکا انتخاب شد؛ ولی پس از مدتی او را کنار گذاشتند و او دیگر در هیچ مسابقه‌‌ای بازی نکرد.

ضایعات پلاستیکی برای محیط زیست اثرات زیانباری دارند کانوا/اسپلش علی‌رغم اینکه ایالات متحده سالانه دو برابر هند زباله پلاستیکی تولید می‌کند (۴۲ میلیارد کیلوگرم)، با این حال تنها ۲.  روحانی گفت: این مردم بزرگوار ما صورت ترامپ را به خاک مالیدند.۴ میلیون کیلوگرم از آن را در اقیانوس می‌ریزد. یکی از دلایل این امر می‌تواند آن باشد که آمریکا زباله‌های پلاستیکی خود را به کشورهای دیگر صادر می‌کند. آمریکا تنها در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱ میلیون کیلوگرم زباله صادر کرد. هر اقتتاح پنجشنبه یک تو دهانی به آمریکایی‌ها بود که شما نمی‌توانید تولید ایران را تعطیل کنید. در مجموع پنج تخلیه‌کننده نخست زباله پلاستیکی جهان سالانه ۳۱۴ میلیون کیلوگرم پلاستیک به اقیانوس می‌ریزند. راجر گودل او در بخش دیگری از بیانیه خود گفت که «خانواده ان‌اف‌ال به کارل افتخار می‌کند که با شجاعت، حقیقت را با دیگران به اشتراک گذاشت.

اما چه کشورهایی در ده رده برتر این فهرست هستند؟ ۱. هند - ۱۲۶. رییس دولت ادامه داد: من از مناطق آزاد تشکر می‌کنم که از مناطق واردکننده به مناطق صادرکننده و تولید کننده تبدیل شدند.۵ میلیون کیلوگرم ۲. چین - ۷۰.۷ میلیون کیلوگرم ۳. لینک کوتاه. نگرانی‌ از واکنش‌های منفی احتمالی، یا عدم علاقه تیم‌های فوتبال به همکاری با بازیکنان همجنسگرا از جمله دلایلی است که باعث‌ سکوت آنها در این زمینه می‌شود.

اندونزی - ۵۶.۳ میلیون کیلوگرم ۴. برزیل - ۳۸ میلیون کیلوگرم ۵. تایلند - ۲۲.۸ میلیون کیلوگرم ۶.

مکزیک - ۳.۵ میلیون کیلوگرم ۷. مصر - ۲.۵ میلیون کیلوگرم ۸. ایالات متحده -۲.

۴ میلیون کیلوگرم ۹. ژاپن - ۱.۸ میلیون کیلوگرم ۱۰. بریتانیا - ۷۰۳ هزار کیلوگرم تعداد پسماندهای پلاستیکی شناور در اقیانوسها از ماهی ها پیشی می گیرد در حالی که پلاستیک یک ماده مفید و بادوام است و استفاده‌های عمومی زیادی دارد، با این وجود بادوامی آن به این معنی است که تجزیه‌اش در طبیعت بسیار بیشتر از مواد دیگر طول می‌کشد. آلودگی پلاستیکی طبیعت، حیوانات دریایی و تنوع زیستی اقیانوس‌ها را از بین می‌برد.

کشورهایی که تولید ناخالص داخلی بالاتری دارند بیشترین این آسیب‌ها را وارد می‌کنند. ذرات ریز پلاستیک معروف به میکروپلاستیک‌ها (ماده‌ای که عموماً در سطح جهان ممنوع است و عمدتا در مواد آرایشی یافت می‌شود) به زیست دریایی آسیب می‌رسانند و از بین نمی‌روند. آن‌ها همچنین حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که توسط ماهی‌ها مصرف شده و در نهایت می‌توانند وارد زنجیره غذایی انسان شوند. ضایعات پلاستیکی در اقیانوس کانوا/اسپلش کارشناسان می‌گویند ما می‌توانیم از راه‌های مقرون به صرفه مصرف پلاستیک خود را کاهش دهیم اما ساده‌ترین آن‌ها، جایگزینی پلاستیک‌های یکبار مصرف با گزینه‌های قابل استفاده مجدد است. برای مثال خرید یک بطری آب قابل استفاده مجدد یا یک لیوان قهوه قابل استفاده مجدد در طولانی‌مدت در هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند و در عین حال برای محیط زیست مفید است.

همچنین خرید کالاهای بسته بندی نشده از سوپرمارکت‌های محلی روشی دیگر است. در عین حال می‌توانید از خرده‌فروشان بخواهید هنگام ارسال اجناس، کالاهای شما را بدون بسته‌بندی پلاستیکی ارسال کنند. .