ده فضانورد تازه ناسا؛ کسانی که شاید روزی پا بر مریخ بگذارند

17/09/1400 05:31:00 ب.ظ

ده فضانورد تازه ناسا؛ کسانی که شاید روزی پا بر مریخ بگذارند بیشتر بخوانید🔽

در میان این ده نفر یک پزشک، یک کارشناس روباتیک، یک جراح، یک مهندس زیست‌شناسی، و نیز یک کارشناس حفاری وجود دارد. ناسا آژانس فضایی ایالات متحده ده تن فضانورد تازهٔ خود را معرفی کرد.

اعضای این تیم ده نفره که شامل ۶ مرد و ۴ زن هستند از میان حدود ۱۲ هزار داوطلب برگزیده شده‌اند. تمرینات این فضانوردان تازه‌وارد همزمان با دوران هیجان‌انگیزی از مأموریت‌های اکتشافی آغاز می‌شود و احتمال دارد آنان روزی بر سطح ماه یا حتی مریخ قدم بگذارند.

ناسا برنامه دارد طی چهار سال آينده فضانوردانی را روانه سطح ماه کند و برنامه‌های بلندمدتی نیز برای ارسال فضانورد به مریخ در کار است. معیار انتخاب فضانوردان ناسا چیست؟ برای انجام هر سفر اکتشافی فضایی، هزینه‌ای هنگفت در نظر گرفته می‌شود و صدها و گاه هزاران نفر سالها برای آماده‌سازی آن برنامه‌ریزی و کار می‌کنند، پس مسافران چنین سفری می‌باید با دقتی خاص دست‌چین شوند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مبارک باشه تو کشورهای ما آشوب بپا کنید و سپس از دیکتاتوری پشتیبانی کنید و جایزه بدهید و احیانا به این دوستان هم آموزش بدهید که از مریخ برای دوستان در ج.ا اورانیم بهمراه بیاورند. سوغاتی غنی؟ نه خودشان غنی میکنند ،نیازی نیست آژانس آموزشهای لازم رو داده شما نگران نباش دیراعلی

جزییات حادثه یک دستگاه اتوبوس با یک دستگاه تریلی در آزادراه قم_کاشان+ اسامی مصدومانسخنگوی اورژانس کشور درباره حادثه تصادف یک دستگاه اتوبوس با یک دستگاه تریلی در آزاده راه قم_کاشان توضیحاتی ارائه کرد.

شکایت یک سارق از سربازی که مانع از دزدی او شداز اول هم معلوم بود ، تا سارقه خدا تومن دیه نگیره ول نمیکنه .... کیر تو ق.ق

روایت لحظه آزادی؛ یک مرد آمریکایی به «اشتباه» ۲۷ سال پشت میله‌های زندان ماندمردی از ماساچوست به دلیل آنچه «محکومیت به قتل غیرقانونی» و «سرقت مسلحانه» نامیده می‌شود، نزدیک به سه دهه از عمرش را در زندان سپری کرد. او بالاخره روز سه‌شنبه هفتم دسامبر پس از ۲۷ سال از زندان آزاد شد. خوب شد چرا که زندان بسیار سختی دارد وخداکند که به گناه خود پی برده باشد. به همین دلیل که اشتباهات قضائی غیر ممکن نیستند، حکم اعدام نباید وجود داشته باشد! چون به هیچ وجه قابل برگشت و جبران‌پذیر نمی‌باشند.

بنگلادش: حکم اعدام برای ۲۰ نفر به اتهام مشارکت در قتل یک دانشجوی منتقد دولتجسد ابرار فهد ۲۱ ساله، در اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی در خوابگاهش در دانشگاه مهندسی و فناوری بنگلادش پیدا شد.

ائتلاف عربی یک پهپاد حوثی را در حریم هوایی یمن منهدم کردسرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی رسمی وزارت دفاع پادشاهی عربی سعودی بامداد چهارشنبه، 8 دسامبر گفت، پدافند سعودی یک پهپاد حوثی که به سمت منطقه غرب یمن شلیک شده

وعده کمک مالی با عضوگیری در یک کانال تلگرامی به نام رئیسی