ده فیلم برتر ۲۰۲۱

04/10/1400 09:07:00 ب.ظ

از بین حدود ۵۰۰ فیلم که در سال ۲۰۲۱ در جشنواره‌های جهانی به نمایش در آمدند یا در سینماهای اروپا روی پرده رفتند، ۱۰ فیلم برتر را از نگاه محمد عبدی مرور کنید.

از بین حدود ۵۰۰ فیلم که در سال ۲۰۲۱ در جشنواره‌های جهانی یا در سینماهای اروپا توسط نگارنده دیده شده، ۱۰ فیلم برتر را از نگاه محمد عبدی مرور کنید. یک سال میلادی دیگر گذشت، آن هم سالی که تالارهای سینما نیمه‌جان شدند و برخی جشنواره‌های فیلم تعطیل شدند یا به نمایش آنلاین فیلم‌ها بسنده کردند.

از بین حدود ۵۰۰ فیلم که در سال ۲۰۲۱ در جشنواره‌های جهانی یا در سینماهای اروپا توسط نگارنده دیده شده، ۱۰ فیلم برتر را بدون ترتیب خاص مرور کنید.

ماربو کوتیار در صحنه‌ای از فیلم آنت پرها (Feathers/ عمر الزهیری) یک فیلم دیدنی از سینمای مصر که در جشنواره کن چشم‌ها را خیره کرد، روایتی غریب و سوررئال از مرغ شدن مردی توسط یک شعبده‌باز که در فضایی به شدت رئال روایت می‌شود و با فضاسازی سنجیده و نماهای اغلب ثابت (مدیون نقاشی‌های باروک و نورپردازی به سبک کاراواجو) از اشکال هندسی ساده نظیر مربع و مثلث به زیبایی سود می‌جوید تا در نهایت روایتگر تنهایی یک زن در یک جامعه مردسالار باشد؛ با پایانی تکان‌دهنده و درخور.

کاترین کورسینی در جشنواره کن ۲۰۲۱ فیلم بی آن که شعاری شود به تماشای شخصیت‌هایش می‌نشیند و در فضایی بسیار پرتنش - که آشکارا سمبلی است از فرانسه امروز- انواع و اقسام شخصیت‌ها را از طبقه‌های مختلف در کنار هم قرار می‌دهد بی آن که به قضاوت آنها بنشیند. headtopics.com

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

راهپیمایی انبوهی از جمعیت آزادشهر در حمایت از مولوی گرگیج

مرگ دست‌کم ۳۲ نفر در پی وقوع آتش سوزی در یک کشتی در بنگلادشبیشتر قربانیان در اثر آتش سوزی جان خود را از دست دادند و تعدادی نیز پس از پریدن به داخل رودخانه غرق شدند. اگر اینها اروپایی بودند نمیگفتید ؛ مرگ ۳۲ نفر بلکه میگفتید : متاسفانه فلان مردم ۳۲ نفر از عزیزانشان را از دست دادند و به انان تسلیت میگفتید . ولی از آنجایی که ملتهای دیگر پیش شما ارزشی ندارند اینجور با بی تفاوتی و بی ادبی گزارش میکنید. انالله وانا الیه راجعون

جو امنیتی در گالیکش در پی حضور مولوی گرگیج در مسجد فاروقیه | DW | 24.12.2021ویدئوهای منتشره در شبکه‌های اجتماعی حاکی از برقراری جو امنیتی در گالیکش استان گلستان در پی حضور مولوی محمدحسین گرگیج، امام جمعه عزل‌شده اهل سنت در مسجد فاورقیه این شهرستان است.

بازجویی و گرفتن تعهد کتبی از شرکت‌کنندگان در مراسم خاکسپاری حیدر قربانیهمزمان با بازداشت چند چهره‌ سرشناس کُرد به دلیل حضور در مراسم خاکسپاری حیدر قربانی، زندانی سیاسی، اداره اطلاعات از ده‌ها نفر دیگر نیز به دلیل حضور در این مراسم تعهد کتبی گرفته است. تروریست قاتل هم شد فعال سیاسی؟

بیش از 50 فلسطینی در حمله نظامیان اسرائیل زخمی شدندنظامیان اسرائیل با یورش به تجمع فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی 53 نفر را مجروح کردند. - خبرگزاری آناتولی İran maşğul elir

اومیکرون؛ لغو بیش از ۲۰۰۰ پرواز در شب کریسمس | DW | 24.12.2021ابتلا به کرونا دلیل عمده لغو بیش از ۲۰۰۰ پرواز در سراسر جهان در شب کریسمس عنوان شده است. یک‌چهارم پروازهای لغو‌شده مربوط به آمریکاست. بیش از ۵۷۰۰ پرواز تأخیر داشته‌اند.