ده سوپ برای روزهای سرد سال | DW | 13.02.2022

24/11/1400 06:38:00 ب.ظ

ده سوپ برای روزهای سرد سال آلمانی‌ها عاشق سوپ هستند. در کنار دست‌پخت مردم مناطق گوناگون این کشور، سوپ‌های 'مهاجر' نیز بر سر سفره‌ها راه‌ یافته‌اند. گزارش تصویری

آلمانی‌ها عاشق سوپ هستند. در کنار دست‌پخت مردم مناطق گوناگون این کشور، سوپ‌های 'مهاجر' نیز بر سر سفره‌ها راه‌ یافته‌اند. نگاهی به ده سوپ محبوب در این گزارش تصویری: آلمانی‌ها عاشق سوپ هستند. در کنار دست‌پخت مردم مناطق گوناگون این کشور، سوپ‌های"مهاجر" نیز بر سر سفره‌ها راه‌ یافته‌اند.

نگاهی به ده سوپ محبوب در این گزارش تصویری: گرچه سوپ کدوحلوایی یک سوپ آلمانی نیست اما در منوی تقریبا تمام رستوران‌های این کشور در فصل‌های پائیز و زمستان یافت می‌شود. سوپ کدو‌ حلوایی بسیار سالم و مغزی است. رنگ زرد و نارنجی این سوپ هم زینت‌پخش هر سفره‌ای در اوقات تاریک و سرد سال است.

اصلیت سوپ"فلدلِ"، اتریشی است که از طریق کوه‌های آلپ به جنوب آلمان راه‌ یافته و در آنجا بومی شده است."فلدلِ" از آرد، تخم مرغ، شیر، نمک و اندکی جوز هندی تهیه و در ماهی‌تابه سرخ می‌شود. در مزه سوپ"فلدلِ" جعفری، تره،"برگ بو"، نمک و فلفل نقش به‌سزایی ایفا می‌کند.

کوفته آرد سمولینا از گندم دروم تهیه می‌شود. سمولینا مقادیر فراوانی ویتامین، پروتئین، املاح و مواد مغذی دارد که ماده اولیه تولید ماکارونی هم هست. از پیاز و هویج و در بعضی از مناطق ایالت بایرن از ماهی هم در سوپ کوفته سمولینا استفاده می‌شود. این سوپ آنقدر مقوی و سالم است که از آن برای تقویت بنیه بیماران هم استفاده می‌کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

همه‌پرسی چهارگانه سوئیس؛ از ممنوعیت آزمایش روی حیوانات تا تخصیص یارانه به رسانه‌هاسوئیس هر سال چهار همه‌پرسی برگزار می‌کند و رای‌گیری روز یکشنبه نخستین همه‌پرسی سازماندهی شده از سوی مقامات این کشور برای سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود.

چند کارمند سازمان ملل در جنوب یمن ربوده شدند | DW | 13.02.2022رسانه‌ها از ربوده شدن چند نفر از کارمندان سازمان ملل در جنوب یمن خبر داده‌اند. در مورد شمار ربوده‌شدگان ارقام متفاوتی منتشر شده است. در برخی گزارش‌ها صحبت از ۵ نفر است و در برخی دیگر از ربوده شدن شش کارمند سخن رفته است.

ترکیه مالیات بر کالاهای اساسی را یک درصد کرد | DW | 13.02.2022رجب طیب اردوغان وعده داده برای کاهش فشار شدید تورم بر مردم ترکیه مالیات بر کالاهای اساسی از ۸ درصد به یک درصد کاهش یابد. بر پایه آمار رسمی میزان تورم در ترکیه در ماه ژانویه سال جاری میلادی به نزدیک ۵۰ درصد رسیده است. اینجا بر عکسه میخوان بیشتر کنن بودجه حوزه علمیه تامین شه

انتخاب رئیس‌جمهور آلمان؛ اشتاین‌مایر در یک قدمی ابقا | DW | 13.02.2022امروز یکشنبه رئیس جمهور جدید آلمان از سوی مجمع فدرال این کشور انتخاب می‌شود. فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهور کنونی که از پشتیبانی اکثریت رأی‌دهندگان در این مجمع برخوردار است، به احتمال قوی در مقام خود ابقا خواهد شد.

عکس روز: تظاهرات کامیون‌ها | همه مطالب مدیا سنتر | DW | 13.02.2022تظاهرات کامیون‌ها نمی‌خواهند واکسن کرونا بزنند. اینجا در کانبرا، پایتخت استرالیا هزاران راننده با کامیون‌هایشان تجمع کرده‌اند؛ شبیه اعتراض رانندگان کامیون در کانادا. پس از ۱۴ روز تحصن، حالا پلیس خواهان پایان این حرکت اعتراضی شده است. عکس روز:

بازداشت حدود ۱۰۰ نفر در جریان اعتراض کامیو‌ن‌داران فرانسه | DW | 13.02.2022پلیس فرانسه در جریان اعتراضات کامیون‌داران در پاریس حدود یکصد نفر از معترضان را بازداشت کرده است. کامیون‌داران که به سیاست‌های کرونایی دولت فرانسه معترض‌اند، توانستند اعتراضات را به بلوار شانزه‌لیزه بکشانند.