دهقان، طحان نظیف و صادقی‌مقدم اعضای حقوقدان شورای نگهبان شدند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«دهقان، طحان نظیف و صادقی‌مقدم اعضای حقوقدان شورای_نگهبان شدند» تا این لحظه که شمارش آرا انجام شده محمد دهقان با ۲۲۲ رای، محمدحسین صادقی مقدم با ۱۸۰ رای به‌همراه هادی طحان نظیف به شورای نگهبان راه یافتند

، انتخاب 3 عضو حقوقدان شورای نگهبان در دستورکار امروز نمایندگان در صحن علنی پارلمان قرار داشت.

طبق آئین‌نامه داخلی مجلس هر یک از گزینه‌های معرفی شده از سوی رئیس قوه قضائیه 10 دقیقه فرصت دارند تا در جلسه علنی رزومه و سوابق اجرایی خود را به نمایندگان ارائه دهند.تا این لحظه که شمارش آرا انجام شده محمد دهقان با 231 رای، محمدحسین صادقی مقدم با 182 رای به‌همراه هادی طحان نظیف با 157 رای به شورای نگهبان راه یافتند. عبدالحمید مرتضوی نیز با 149 رای از حضور در شورای نگهبان بازماند.

به گزارش تسنیم، روز آیت‌الله ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه طی نامه‌ای آقایان عبدالحمید مرتضوی،‌علی غلامی، هادی طحان نظیف، محمد دهقان و محمد حسن صادقی مقدم را به عنوان 5 گزینه حقوقدان شورای نگهبان به مجلس معرفی کرد که علی غلامی امروز از جمع کاندیداها انصراف داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

«گزارش/ ۳ عضو جدید حقوقدان شورای_نگهبان را بهتر بشناسیم»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«غلامی» از جمع کاندیداهای حقوقدان شورای نگهبان انصراف داد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim«غلامی از جمع کاندیداهای حقوقدان شورای نگهبان استعفا داد» علی غلامی از حقوقدانان معرفی شده برای شورای_نگهبان، صبح امروز در جلسه رای‌گیری برای انتخابات حقوقدانان در مجلس استعفا داد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

روسای کمیسیون‌های مجلس امروز با آیت‌الله جنتی دیدار می‌کنند🔻الیاس حضرتی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: 🔹روسای کمیسیون‌های مجلس امروز با آیت‌الله جنتی دیدار می‌کنند 🔹دیدار بعدی با «رئیس‌جمهوری» است 🔹مشکلات و مسائل مردم در جلسات مطرح می‌شود/ باشگاه خبرنگاران
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

انتصاب سه عضو فقهای شورای نگهبان از سوی رهبر انقلابحضرت آیت الله خامنه‌ای در احکام جداگانه‌ای آقایان آیت‌الله یزدی و آیت‌الله آملی‌لاریجانی را با توجه به پایان یافتن دوره عضویت آنان در شورای نگهبان، مجدداً برای یک دوره جدید به‌عنوان عضو فقهای این شورا منصوب کردند. رهبر انقلاب اسلامی همچنین در حکم دیگری، حجت‌الاسلام والمسلمین اعرافی را بجای مرحوم آیت الله مؤمن به عضویت فقهای شورای نگهبان منصوب کردند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

به نام رئیسی به کام جنتی؛ حقوقدان‌های شورای نگهبان را چه کسی انتخاب کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انتصاب ۳ عضو فقهای شورای نگهبان برای یک دوره جدیدحضرت آیت الله خامنه‌ای در احکام جداگانه‌ای آقایان آیت‌الله یزدی و آیت‌الله آملی‌لاریجانی را با توجه به پایان یافتن دوره عضویت آنان در شورای نگهبان، مجدداً برای یک دوره جدید به‌عنوان عضو فقهای این شورا منصوب کردند. رهبر انقلاب اسلامی همچنین در حکم دیگری، حجت‌الاسلام والمسلمین اعرافی را به جای مرحوم آیت الله مؤمن به عضویت فقهای شورای نگهبان منصوب کردند. گور پدر تو و شورای نگهبان ـی از تروریست های مسلمان‌نما و داعش شیعه.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تایید وزارت اطلاعات شرط دریافت تابعیت فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجیتایید وزارت اطلاعات شرط دریافت تابعیت فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوبه پیشین خود درباره تعیین تکلیف تابعیت فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی را جهت تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »