دنیای مجازی، انسان مجازی | DW | 28.01.2021

09/11/1399 03:05:00 ب.ظ

تا همین دو دهه پیش هر انسانی تنها ساکن یک کشور بود با حقوقی ویژه. دنیای مجازی جهان جدیدی است ورای تمامی کشورها که 'شهروندان مجازی' را در خود جای داده است. این نوشته نگاهی دارد کوتاه بر گستره کار و کاربرد دنیای مجازی.

تا همین دو دهه پیش هر انسانی تنها ساکن یک کشور بود با حقوقی ویژه. دنیای مجازی جهان جدیدی است ورای تمامی کشورها که 'شهروندان مجازی' را در خود جای داده است. این نوشته نگاهی دارد کوتاه بر گستره کار و کاربرد دنیای مجازی. تا همین دو دهه پیش هر انسانی تنها ساکن یک کشور بود با حقوقی ویژه. دنیای مجازی جهان جدیدی است ورای تمامی کشورها که"شهروندان مجازی" را در خود جای داده است. این نوشته نگاهی دارد کوتاه بر گستره کار و کاربرد دنیای مجازی.

در این راستا فرهنگی نو نیز دارد شکل می‌گیرد که بنیان در جهان دیجیتال دارد. جهان دیجیتال از یک‌سو ما را به مشارکت عمومی دعوت می‌کند و از سوی دیگر می‌کوشد رفتارهای خاصی را در ما تقویت کند. گاه مورد تشویق قرار می‌گیریم و گاه می‌آموزیم چگونه و به چه شکل نفرت خویش ابراز داریم. گاه نیز عمیق‌ترین غریزه‌های انسانی ما به بازی گرفته می‌شوند. ورای نمایش‌های پُرهیجانی از عشق و خشونت سعی می‌شود احساس‌های ما سمت و سو داده شوند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در دوازدهم ژانویه ۲۰۲۱ به دنبال بسته شدن حساب کاربری دونالد ترامپ در شبکه توییتر، تلگرام اعلام داشت که طی ۷۲ ساعت بیش از ۲۵ میلیون نفر بر کاربران این رسانه افزوده شده و مجموع شمار آن به ۵۰۰ میلیون نفر رسیده است. این رسانه در سال ۲۰۱۳ بنیان گذاشته شده است. headtopics.com

واتس‌اپ یک پیامرسان سریع است، وابسته به فیسبوک که در سال ۲۰۰۹ راه‌اندازی شد و اکنون بیش از دو میلیارد عضو دارد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

«اونلی فنز»؛ نگرانی از محبوبیت شبکه‌ای اجتماعی که تقاطع پورنو و دنیای مجازی استعضویت کاربران جدید در شبکه اجتماعی «اونلی فنز» از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون ۷۵ درصد افزایش یافته است. به طور میانگین هر شبانه روز حدود ۲۰۰ هزار کاربر جدید به این شبکه اجتماعی می‌پیوندند.

خشونت جنسی و‌جنسیتی؛ از دنیای واقعی تا فضای مجازی

سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کووید۱۹ نشان داد که دنیای ما دنیای نابرابری استسازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کووید۱۹ نشان داد که دنیای ما دنیای نابرابری است سازمان بهداشت جهانی، روز چهارشنبه ۷ آوریل (۱۸ فروردین)، مطابق با روز جهانی بهداشت، مردم جهان را به پیوستن به یک کارزار جدید برای ساختن جهانی سالم و عادلانه دعوت کرد

سردار جلالی: ولنگاری در فضای مجازی بزرگترین ظلم به مردم و ظرفیت‌های عظیم این فضا استرییس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: ولنگاری در فضای مجازی بزرگترین ظلم به مردم و ظرفیت‌های عظیم این فضا در مسیر پیشرفت و تقدیم دودستی آن به دشمن برای اجرای انواع عملیات‌ شناختی در شرایط جنگ اقتصادی است. اين چرا اين شكليه ؟ این آقا با این هیبت هرچی گفت شما به حسّتون اعتماد کنین و باور نکنین🤣 همین فضای مجازی نشون داد ک حکام ایران چه کسانی هستن.

عددنما| کرونا چه تاثیری بر فعالیت مجازی گذاشته است؟آخرین نظرسنجی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات درباره اوقات فراغت ایرانیان در دوران کرونا نشان می‌دهد 40 درصد پاسخگویان نسبت به قبل از کرونا، بیشتر در شبکه‌­های اجتماعی فعالیت می‌کنند.