دموکرات‌ها «برزخ سیاسی» را برای ترامپ رقم می‌زنند/ جامعه اطلاعاتی آمریکا در حال شورش علیه کاخ‌سفید است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 87 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 38%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کارشناس مسائل آمریکا گفت: رقبای رئیس‌جمهوری آمریکا به دنبال آن هستند با عدم ارجاع پرونده استیضاح وی به سنا، او را تا لحظه آخر به افکار عمومی با عنوان متهم معرفی کنند.

«امیرعلی ابوالفتح» کارشناس مسائل آمریکا در تشریح پیامدهای استیضاح ترامپ و سناریوی بعدی دموکرات‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: استیضح دونالد ترامپ به عنوان سومین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکا و اولین رئیس جمهورِ منتصب به حزب جمهوری‌خواه دارای ابعاد مختلفی است اما آنچه باید مورد نظر قرار بگیرد این است که پیچیدگی‌های حزبی در ورطه کنونی حتی در ایالات متحده افزایش پیدا کرده که طی ماه‌های آینده احتمالاً شاهد فاز جدیدی از اقدام‌های دموکرات‌ها خواهیم بود.

وی ادامه داد: آنچه به عنوان یک موضوع مهم در این میان باید مورد نظر قرار بگیرد این است که دموکرات‌ها به احتمال زیاد مصوبه استیضاح را به برای طی مراحل بعدی به سنا ارائه نخواهند کرد که در این میان دو دلیل وجود دارد. نخست اینکه دموکرات‌ها معتقدند اگر جلسه استیضاح در سنا برگزار و رای‌گیری برای محاکمه رئیس جمهور ایالات متحده انجام شود، جمهوری‌خواهان این جلسه را در نزدیک‌ترین زمان به سریع‌ترین نحو برگزار می‌کنند و نهایتاً رأی به بی‌گناهی ترامپ صادر می‌کنند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: این دو دلیل باعث شده دموکرات‌ها به این نتیجه برسند که رقبای جمهوری‌خواهشان در سنا و به خصوص در مورد پرونده استیضاح ترامپ، صادق نیستند. در این راستا نانسی پلوسی به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم اعلام کرده که ما به این روند و جمهوری‌خواهان حاضر در سنا اعتماد نداریم.

ابوالفتح با بیان اینکه دموکرات‌ها به دنبال باز نگه داشتن پرونده ترامپ تا زمان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ هستند، گفت: دموکرات‌ها از روز اول می‌دانستند که استیضاح ترامپ در سنا رای نمی‌آورد و از این منظر به دنبال بی‌آبرو کردن ترامپ بودند. حالا هم با عنایت به مثبت شدن استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان و اینکه جمهوری‌خواهان نمی‌خواهند ترامپ را از قدرت ساقط کنند، به سمتی پیش می‌روند که پرونده استیضاح را به مجلس سنا ارجاع ندهد تا به نوعی «برزخ سیاسی» را برای ترامپ رقم بزنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سُنت سیاسی در ایالت متحده بر این اساس است که حزب شروع کننده استیضاح رئیس جمهور پس از برگزاری نزدیک‌ترین انتخابات بعد از استیضاح و حتی در صورت پیروزی، مقداری از کرسی‌های خود را از دست خواهد داد؛ چراکه آن حزب نتوانسته استیضاح را به سرانجام برساند و به افکار عمومی اینگونه القاء می‌شود که با آنها بازی شده و حتی برچسب دروغگو به آنها الصاق می‌شود. از این منظر احتمال دارد که دموکرات‌ها در انتخابات آتی تعدادی از کرسی‌های خود را از دست بدهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کی گفته این حرف و.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کنگره آمریکا خط لوله گازی نورداستریم ۲ را تحریم کرد | DW | 18.12.2019کنگره آمریکا خط لوله نورداستریم ۲ را که قرار است گاز روسیه را از دریای بالتیک به آلمان انتقال دهد تحریم کرد. این پروژه تقریبا به اتمام رسیده و فقط ۳۰۰ کیلومتر از آن باقی مانده اس. تحریم‌ها با امضای ترامپ اجرا می‌شود. المانی ها با رهبری مرکل دارن گور خودشون رو میکنن با این کار دارن اهروم فشار رو میدن دست روسیه و... بهتر بود برای سرنگون ج.ا تلاش میکردن و گاز رو از ایران خریداری میکردن تا از کشور کمونیستی و دیکتاتوری مثل روسیه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تاکید مرکل بر مخالفت کشورش با تحریم‌های اعمالی آمریکا علیه ایرانصدراعظم آلمان: ما با تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا مخالفیم و این مسئله از دیروز آغاز نشده است، در رابطه با ایران نیز چنین مشکلی داریم من گزینه دیگری به جز مذاکره با آمریکا ندارم و بدین طریق نشان می‌دهم که با این رویه ایالات متحده مخالفم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مجلس نمایندگان آمریکا دونالد ترامپ را استیضاح کردمجلس نمایندگان آمریکا دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را استیضاح کرده است. آقای ترامپ سومین رئیس جمهور در تاریخ آمریکاست که استیضاح می شود. آقای ترامپ که پیشتر این اقدام را 'تلاش برای کودتا' خوانده بود چهارشنبه در توییتی نوشت 'مرتکب کار اشتباهی نشده است.' ریدن دهن هر چی بی بی سی چیه. ذوق مرگ شدی bbc?! تخمش هم نمیخورن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

وزارت خزانه‌داری آمریکا قاضی صلواتی و قاضی مقیسه را تحریم‌ کرددفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا، اوفک، نام دو قاضی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران را به فهرست افراد تحت تحریم های آمریکا اضافه کرد. اوفک روز پنجشنبه ۲۸ آذر خبر اضافه شدن نام قاضی ابوال این خوکها رو باید زنده زنده سوزاند.قاتلین جوانان ایران کارخوبی شد اینها ظالم استند این دونفر دستور قتل بسیاری از بیگناهان را صادر کرده اند و در فردای آزادی باید محاکمه گردند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

توییت ظریف دقیق نیست؛ آمریکا می‌تواند تحریم‌های شورای امنیت را احیا کنداین مردک ظریف اصلا ارزش ندارد که درباره‌اش صحبت کنیم چه رسد به اینکه گفتار بنویسیم. مشتی خاین وطن‌فروش و بی‌هویت. ظریف از این زرهای مفت زیاد میزنه، مرتیکه بی سواد 😪 همین پارسال عربده کشد ک آمریکا نمیتونه از برجام خارج بشه 😂😂 نتیجه اش را دیدیم😐 خاک بر سرت ک مایه ننگی🤮
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تاکید آمریکا و اسرائیل بر 'مقابله با تهدیدهای ایران در منطقه' | DW | 19.12.2019مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل تاکید کردند که دو طرف بر سر مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران توافق دارند. این دو در بیانیه‌ای گفته‌اند که رصد کردن پیامدهای ناآرامی‌های اخیر ایران را ادامه می‌دهند. اصلاً هم در امور داخلی کشورها دخالت نمیکنند.. فقط ایرانه که در امور داخلی کشورها دخالت میکنه.. واقعا اگه شما میخواهد منطقه رو آروم کنین اول برین سراغ اروپایها و به به اونا بگین هیچ وقت نمیتوانن این رژیم آخوندی رو با مذاکره درست کنن که چی بشه؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »