کرونا

کرونا

دلیلی برای تعطیلی کلاس‌های درس دانشگاه‌ها وجود ندارد

#کرونا دانشگاه را تعطیل نخواهد کرد | شرایط در مورد بیماری کرونا در کشور کنترل شده و وضعیت غیرعادی نیست؛ بنابراین هیچ دلیلی برای تعطیلی کلاس‌ها یا توقف برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی، وجود ندارد.

22/02/2020 03:06:00 ب.ظ

کرونا دانشگاه را تعطیل نخواهد کرد | شرایط در مورد بیماری کرونا در کشور کنترل شده و وضعیت غیرعادی نیست؛ بنابراین هیچ دلیلی برای تعطیلی کلاس‌ها یا توقف برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی، وجود ندارد.

تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شرایط در مورد بیماری کرونا در کشور کنترل شده و وضعیت غیرعادی نیست؛ بنابراین هیچ دلیلی برای تعطیلی کلاس‌ها یا توقف برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی، وجود ندارد.

وی افزود: بیماری کرونا مختص یک روز، دو روز یا دوهفته نیست که با تعطیلی بتوان مانع گسترش آن شد،‌ بلکه باید برای چند ماه و حتی چند سال برای مقابله با آن تلاش کرد.حقدوست با اشاره بر اینکه تعداد فوتی ها در سایر بیماری ها بیشتر است، عنوان کرد: با وجود این، باید نکات ایمنی را رعایت و در برنامه ریزی ها بدبینانه به مسائل نگاه کرد، اما واقعیت نشان می دهد که در حال حاضر این شرایط کنترل شده و وضعیت غیرعادی نشده است.

ظریف: دنیا علیه نژادپرستی متحد شود شعله‌ور شدن مجدد آتش در منطقه حفاظت شده خائیز/ تقاضای کمک از مردم داریم وزیر کشور: ۴۰، ۴۵ نفر یعنی حدود ۲۰ درصد از کشته‌شدگان آبان با سلاح غیرسازمانی شهید شدند

وی در ادامه افزود: ویروس کرونا در ایران نیز دیده شده است؛ اگرچه پیشتر تمهیداتی برای کنترل به اجرا درآمد، اما اکنون باید کمرها را محکم تر بست تا این مشکل را نیز مانند مشکلات دیگر رفع کنیم.معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به فضای اضطراب موجود در جامعه نسبت به شیوع این ویروس عنوان کرد: اضطراب موجود در جامعه بیشتر از واقعیت ها است. خطر این بیماری نسبت به ترس ایجاد شده در جامعه به واقع ناچیز است.

این اپیدمیولوژیست بر اساس تازه ترین رویدادها درباره ویروس کرونا عنوان کرد: جز در شهر قم در هیچ شهر دیگری انتقال بیماری را به صورت محلی نداشتیم اگرچه موضوع به این معنی نیست که در سایر نقاط نیز نخواهیم داشت.حقدوست افزود: هیچ کشوری در جهان و هیچ شهری در ایران از انتقال محلی در امان نیست اما به نظر می رسد شاخص های انتقال و مرگ و میر کمتر از آن چیزی است که پیشتر گمان می شد. اگر این ویروس دو تا سه هفته در قم چرخش داشته است، باید عنوان کرد که میزان انتقال آن محدود بوده است در غیر این صورت باید افراد بیشتری مبتلا می شدند.

وی با اشاره به خطرات پیش روی پزشکان به عنوان اصلی ترین مجریان درمان و سلامت در کشور گفت: پزشکان ما خطرات این رشته را می پذیرند و باید ایثارگرانه تر فعالیت کنند.معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: دانشجویان رشته های علوم پزشکی به عنوان پیام آوران سلامت وظیفه سنگینی بر دوش دارند؛ باید آرام باشند، جامعه را آرام سازند، خود احتیاط کنند و هم به دیگران نکات ایمنی را آموزش دهند.

وی با تاکید بر کمک همگانی و برطرف ساختن اضطراب ایجاد شده در جامعه، تصریح کرد: در حال حاضر با هجوم بیماران به دلیل آنفلوآنزای فصلی نیز روبه رو هستیم. همگی باید دست به دست هم دهیم. اگرچه این به آن معنا نیست که دانشجویان علوم پزشکی خود را بیش از حد در معرض خطر قرار دهند اما خطر آنچنان نیست نبوده و نیاز به برخی اقدام های ویژه است.

حقدوست در ادامه از شرایط متفاوت شهر قم سخن گفت و خطاب به دانشجویان افزود: آرامش خود را حفظ کنید و از شایعات منتشر شده در فضای مجازی و برخی رسانه ها دوری کنید و اخبار را تنها از معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دنبال کنید. ادامه مطلب: خبرگزاری ایرنا »

نتانیاهو از برنامه‌هایی برای ساخت ۳ هزار خانه جدید برای یهودیان خبر دادنتانیاهو از برنامه‌هایی برای ساخت ۳ هزار خانه جدید برای یهودیان خبر داد به نوشته رویترز، او وعده داده است که مطابق طرح صلحی که ماه گذشته توسط پرزیدنت ترامپ ارائه شد، شهرک های یهودی‌نشین در مناطق کرانه باختری و دره اردن را ضمیمه خاک اسرائیل کند. خدا ایشالا نتانیاهو رو از رو زمین برداره چرا این همه ریخت و پاش میکنید بزودی از روی کره زمین محوتون میکنیم آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران فرمودند: که اسرائیل ۲۵سال آینده را نخواهد دید وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد، ۲۵سال که خوبه فردای خودتان را هم نخواهید دید می‌آییم ای قدس بر هیبت قاسم قسم ای قدس می‌آییم رسما اشغال کرده و ادم میکشه مردم دنیا هم فقط نگاه مکنن زیبا نیست ؟

همکاری هلال‌احمر با وزارت بهداشت؛ محدودیتی برای توزیع ماسک وجود ندارد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimهمکاری هلال‌احمر با وزارت بهداشت؛ محدودیتی برای توزیع ماسک وجود ندارد سرپرست سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر: توزیع ماسک بر اساس پروتکل‌ها به عهده وزارت بهداشت است و این مجموعه با توجه به داشتن ۱۲ هزار داروخانه در سطح کشور در این زمینه عمل می‌کند

هیچ مورد مشکوکی از ابتلا به کرونا در میان دانشجویان مشاهده نشده است/دستورالعمل جدید خوابگاه‌ها برای پیشگیری از کرونا فردا ابلاغ می‌شود/ مذاکره وزارت علوم و وزارت بهداشت درباره تعطیلی دانشگاه‌هامعاون دانشجویی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با ایلنا: هیچ مورد مشکوکی از ابتلا به کرونا در میان دانشجویان مشاهده نشده است/دستورالعمل جدید خوابگاه‌ها برای پیشگیری از کرونا فردا ابلاغ می‌شود/ مذاکره وزارت علوم و وزارت بهداشت درباره تعطیلی دانشگاه‌ها

ابزارهای جدید توییتر برای مقابله با نشر دروغ و اخبار جعلیوبسایت توییتر خبر داده است که برای مقابله با نشر دروغ و اخبار جعلی در این شبکه اجتماعی ابزار تازه‌ای را در دست آزمایش دارد. سانسور نرم

حذف «مرد و زن» از ابزار هوش مصنوعی گوگل برای پرهیز از برچسب زنی جنسیتیشرکت گوگل روز پنجشنبه ۲۰ فوریه (۱ اسفند) اعلام کرد از این پس در ابزار هوش مصنوعی خود که در اختیار توسعه‌دهندگان نرم‌افزار قرار می دهد، از کلمات مرد و زن برای برچسب‌گذاری جنسیتی افراد در تصاویر استفاده نخواهد کرد. عالی «برچسب زنی جنسیتی؟!» گویا برای بعضی‌ها جنسیت «جرم» است! همه باید ابتر باشند؛ جامعة‌ یکدست ابتران! Wow that's great!!!!

مسئولان مذهبی قم درخواست وزارت بهداشت برای اعمال محدودیت در اماکن مذهبی را رد کردندمسئولان مذهبی قم درخواست وزارت بهداشت برای اعمال محدودیت در اماکن مذهبی را رد کردند نکته جالب این که یک مقام اماکن مذهبی قم همین محدودیت های دیده شده در عکس را نیز رد کرده و گفته است که هیچگونه مشکل و محدودیتی برای زائران اعمال نشده است. بیچاره ویروس‌کرونا که باید وارد بدن این فسیلها بشه. ای کیر توو زائر و زیارت ، بعد از چهل سال از سواری گرفتن اخوندها از مردم هنوز یک مشت ابله و بی سواد گرد این حرم های خیالی میچرخن جیب بری به سلامت باد