دلایل نادیده گرفتن کارگران ساختمانی چیست؟ / برای بیمه هم باید سهمیه داشت!

18/04/1400 11:50:00 ق.ظ

فقط ۳۰ درصد کارگران ساختمانی بیمه‌اند! دلایل نادیده گرفتن کارگران ساختمانی چیست؟ / برای بیمه هم باید سهمیه داشت!

آخر کارگری که در سال گاهی سه ماه هم کار ندارد، چطور هر ماه مرتب حق بیمه بدهد؟! این سه ماه مهلت، نه فقط ناعادلانه که بسیار ظالمانه است! خدمات بیمه‌ای و درمانی ارائه شده به بیمه شدگانِ مشمول صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی و به طور مشخص...

خدمات بیمه‌ای و درمانی ارائه شده به بیمه شدگانِ مشمول صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی و به طور مشخص کارگران شاغل و بازنشسته، به شدت ناکافی است؛ شاخص اصلی پایین بودن سطح خدمات، نیاز مبرم بیمه‌شدگان به ثبت نام و برخورداری از بیمه تکمیلی است و این یعنی، بیمه پایه توانمندی پوشش دادن خدمات درمانی مورد نیاز را ندارد! علاوه بر این، مستمری‌ها به اندازه خط فقر نیست و ۳.۵ میلیون بازنشسته و مستمری‌بگیر صندوق تامین اجتماعی عموماً زیر خط فقر به سر می‌برند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

«وانکا»، من و «آنتوان چخوف»| علی اصغر شیرزادی

هر وقت به هر دلیل و علت دچار خستگی ذهنی می‌شوم یکی دو داستان «آنتوان چخوف» را می‌خوانم. با هر بازخوانی می‌بینم که چراغی کوچک در داستان او روشن می‌شود و معنایی تازه سر بر می‌آورد. داستان کوتاه «وانکا» از مجموعه داستان‌های این نویسنده همیشه زنده را -شاید- برای دهمین بار در یکی از شب‌های ماه آخر پاییز گذشته خوانده‌ام. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پشت پرده تقابل میان نظامیان روس و کشورهای عضو ناتو در دریای سیاه چیست؟در هفته های اخیر شاهد افزایش تقابل میان نیروهای دریایی روسیه و برخی از کشورهای عضو ناتو بوده ایم. یورونیوز در همین باره با یک تحلیلگر سیاسی گفتگو کرده است. پشت پرده این موضوع که نیاز حیاتی بین‌الملل توحش به تبدیل کشورهای همجوار روسیه به لجنزارهای اقتصادی و اجتماعی‌ست. اما آنچه که در اینجا به عنوان خبر بر روی پرده آورده‌شده وقاحت آتلانتیسم است که کشوری را که در آب‌های سرزمینی خود حضور دارد تحت عنوان «نیروهای نظامی» معرفی می‌کند.

وزارت کار در واکنش به اعتصاب کارگران صنعت نفت: اول باید سر کار حاضر شوید تا رسیدگی کنیموزارت کار در واکنش به اعتصاب_کارگران صنعت نفت: اول باید سر کار حاضر شوید تا رسیدگی کنیم به گزارش ایلنا، در پی اعتراض کارگران در عسلویه، کنگان و پارس جنوبی در هفته گذشته، وزارت کار برای حل بحران «یک تیم مدیریتی» به منطقه فرستاد هرچی میگن دروغه اعتصابات_اعتراضات_سراسری اون الاغ هایی که می‌گفتند رای بدهید تا اصلاح طلبان سه درصدی همچنان در راس قدرت باشند.

مقام‌های دبی: آتش‌سوزی کشتی در بندر جبل علی، حادثه و ناشی از انفجار یک کانتینر بودیک کشتی حین پهلو گرفتن در بندر جبل علی شامگاه چهارشنبه در اثر انفجار یکی از کانتینرهایش دچار آتش‌سوزی شد. مقام‌های دبی آتش‌سوزی این کشتی را «حادثه‌ای» ناشی از انفجار یکی از کانتینرهای روی کشتی توصیف کردند و گفتند این آتش‌سوزی مصدومی نداشته و مهار شده است.

تصاویری از درگیری پلیس با معترضان ضد قرنطینه در کنیاپلیس همچنین برای متفرق ساختن معترضان گازاشک‌آور و تیر هوایی شلیک کرد.

خطر خشک شدن دریاچه ارومیه تهدیدی برای ایران و منطقهخطر خشک شدن دریاچه ارومیه تهدیدی برای ایران و منطقه خطر خشک شدن دریاچه ارومیه در استان آذربایجان غربی تهدید زیست محیطی برای ایران و منطقه به شمار می‌رود.

پاکستان: برای از سرگیری مذاکرات «بین‌الافغانی» تلاش می‌کنیمسفیر دائمی پاکستان در سازمان ملل متحد اعلام کرد که اسلام آباد برای فراهم کردن زمینه آغاز مجدد مذاکرات بین گروه طالبان و دولت افغانستان تلاش می‌کند. - خبرگزاری آناتولی