هشتگرد, شهروندخبرنگار

هشتگرد, شهروندخبرنگار

دلالان مسکن و شهروندانی که به هشتگرد پناه برده‌اند

04/10/2020 10:38:00 ق.ظ

از یکی دو سال پیش با تکمیل تدریجی آپارتمان‌ها و امکان خریدو فروش آن‌ها در هشتگرد ، مشاوران املاک به این منطقه سرازیر شدند و شروع به بازار گرمی و بالا بردن قیمت‌های منطقه کردند. مشاوران املاک در فاز ۱ شهرک هستند که آبادتر است: شهروندخبرنگار گزارش می‌دهد

در حالی‌ که یاس و ناامیدی در چهره‌اش موج می‌زند و از شدت ناراحتی هر لحظه ممکن است بغضش بترکد، می‌گوید: «تهران، سرزمین آبا و اجدادی‌ام دیگر برای من جای زندگی نیست. از عهده هزینه‌های زندگی و اجاره مسکن بر نمی‌آیم و خرید خانه هم در این شهر برای من و خانواده‌ام به رویایی دست‌نیافتنی تبدیل شده است.»

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند گلایه رهبر انقلاب از رعایت‌نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز عفو بین‌الملل: علیه معترضان خوزستان از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده | DW | 23.07.2021

«وحید» که پس از ۴۰ سال زندگی در این شهر، مجبور به مهاجرت به «شهر جدید هشتگرد» شده است، می‌گوید: «۱۵ سال پیش ازدواج کردم و از همان زمان در محله‌های غرب تهران سکونت داشتم. پنج سالی هم بود که با ۲۰۰ میلیون تومان آپارتمانی را در محله "شهران" رهن کرده بودم، اما مرداد که سر رسید سال اجاره خانه بود. صاحب‌خانه مبلغ را به ۲۵۰ میلیون تومان همراه با دومیلیون تومان اجاره ماهیانه افزایش داد. با این میزان افزایش دیگر امکان تمدید نداشتم؛ برای همین به هشتگرد رو آوردم.»

وی به موضوع افزایش مسکن در این شهرک تازه‌ تاسیس طی یک‌ سال گذشته اشاره کرد و گفت: «قیمت آپارتمان‌های این منطقه که بخشی از پروژه "مسکن مهر" هستند نیز از پارسال تا به حال رو به افزایش گذاشته و هر ماه گران‌تر از ماه قبل می‌شود. به همین دلیل، با ۱۰۰میلیون تومان پول رهنی که از قبل داشتم و فروش طلاهای همسرم و مقداری قرض از پدر و مادرم، یک واحد آپارتمان ۷۵ متری در یکی از فازهای مسکن مهر شهر جدید هشتگرد به مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان خریدم تا هم از شر مستاجری خلاص شوم و هم سرپناهی برای همسر و فرزندانم ایجاد کنم.» headtopics.com

به گفته وحید، «اما این بخش از شهرک که شامل پنج دستگاه آپارتمان پنج طبقه می‌شود، از حداقل امکانات زندگی برخوردار است و خانواده‌ام به شدت از این شرایط ناراحت هستند و در سختی به سر می‌برند.»شهر جدید هشتگرد یکی از بخش‌های استان البرز است. این شهرک که در نزدیکی شهر هشتگرد و در بخش مرکزی ساوجبلاغ در سال ۱۳۷۰ بنا شده است، ابتدا شامل یک فاز بود. به همین دلیل چند مرکز خرید، مرکز بهداشت و مدرسه احداث و شرایط برای سکونت تعداد اندکی از ساکنان فراهم شد. اما با پیوستن این شهرک به طرح مسکن مهر در سال ۱۳۸۶، مقرر شد آپارتمان‌سازی در شش فاز دیگر انجام شود تا مسکن ارزان‌قیمت برای افراد شاغل در کارخانه‌ها، مراکز تولیدی اطراف و شهرستان‌ها و مناطق مجاور فراهم شود.

اما از یکی دو سال پیش با تکمیل تدریجی آپارتمان‌ها و امکان خرید و فروش آن‌ها، مشاوران املاک هم به این منطقه سرازیر شدند و شروع به بازار گرمی و بالا بردن قیمت‌های منطقه کردند. بیشتر مشاوران املاک این شهرک در فاز یک دایر شدند، به طوری که وقتی وارد این فاز می‌شوی، تبلیغات و دفاتر خرید و فروش ملک، بیشتر از هر چیز دیگری به چشم می‌خورد. هر چند که تبلیغات محیطی و پارچه‌نوشته‌های زیادی هم بر در و دیوار و وسط بلوارهای آن از فاز یک گرفته تا فاز هفت، از دور نمایان است.

این شهرک که حالا به یکی از مقصد‌های اصلی مهاجران تبدیل شده است، تا همین پارسال به دلیل کمبود امکانات خدماتی و رفاهی چندان مورد استقبال نبود و بسیاری از مسکن‌های مهر آن خالی از سکنه بود و کمتر کسی تمایل به خرید آن‌ها یا زندگی در آن‌ها را داشت. اما با راه افتادن متروی تهران به هشتگرد در اواخر سال گذشته و به دنبال جهش چند برابری قیمت مسکن و افزایش ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی رهن و اجاره در بسیاری از مناطق تهران، خیلی‌ها به این شهرک پناه آورده‌اند.

با رونق گرفتن بازار خرید و فروش ملک در شهر جدید هشتگرد، عده‌ای از سرمایه‌داران خرد هم با انگیزه کسب سود به خرید آپارتمان در این شهرک می‌پردازند، زیرا که مشاوران املاک خبر از بالا رفتن قیمت ملک در این منطقه در ماه‌های آینده و سودهای ۳۰ تا ۴۰ درصدی تا پایان سال می‌دهند. headtopics.com

خامنه‌ای پس از هشت روز به اعتراضات خوزستان واکنش نشان داد | DW | 23.07.2021 تصاویری از دیوارکشی ترکیه در مرز ایران | DW | 23.07.2021 تقدیر از دو ویروس‌شناس نامدار در آلمان و آمریکا | DW | 23.07.2021

«کیوان» یکی از این سرمایه‌دارانی است که از ایلام به تهران آمده تا چند تا از آپارتمان‌های مسکن مهر هشتگرد را بخرد و تا پایان سال آن‌ها را نگه دارد و بعد از عید، هر کدام را حداقل با ۴۰ درصد سود بفروشد؛ زیرا مشاور املاکی که به واسطه او این آپارتمان‌ها را خریده، قول داده قیمت آپارتمانی که ۲۵۰ میلیون تومان خریده تا پایان سال به ۴۰۰ میلیون برسد و سال جدید که دیگر کسی با این قیمت‌ها فروشنده نیست.

کیوان می‌گوید: «این روزها که هیچ کدام از بازارهای سرمایه‌گذاری اعم از خودرو، طلا، دلار و بورس قابل اطمینان نیست، ملک همچنان سودآور است، آن هم در منطقه‌ای که تازه در حال جذب جمعیت است و از چند ماه پیش شروع به رشد جهشی کرده است.»او به «مرتضی» یکی از همشهریانش که از پارسال به این شهرک آمده و ضمن سکونت در این‌جا، مشاور املاک راه انداخته است، اشاره می‌کند و می‌گوید: «مرتضی کارش را خوب بلد است و حداقل هفته‌ای دو تا سه معامله انجام می‌دهد و از هر معامله حدود پنج‌میلیون تومان نصیبش می‌شود. بنابراین، درآمد ماهیانه‌اش ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان است. در این شرایط بد اقتصادی درآمد کمی نیست.»

کیوان می‌افزاید: «ساکنان این منطقه اغلب ماشین ندارند، اما جلوی اغلب املاکی‌‌ها خودروهای مدل بالای خارجی پارک شده است.» بر اساس آن‌چه در طرح اولیه مسکن مهر شهر جدید هشتگرد پیش‌بینی شد، قرار بود با مسطح کردن ارتفاعات این منطقه، ۳۹ هزار واحد مسکونی بنا شود و حدود ۷۴ هزار نفر را در خود جای دهد. این تعداد مسکن می‌بایست از سال ۱۳۸۶ تا سال ۱۳۹۲ هم‌زمان با پایان دوره دوم دولت «احمدی‌نژاد» ساخته و تحویل متقاضیان می‌‌شد. اما در حالی‌ که نیمه دوم سال ۱۳۹۹ آغاز شده است و چیزی هم تا پایان دوره دوم دولت «روحانی» باقی نمانده، هنوز این پروژه تکمیل نشده است.

«داود صفدری»، مدیرعامل «شرکت عمران شهر جدید هشتگرد»، ضمن انتقاد از احداث مسکن در این منطقه، گفته است: «ساخت پروژه‌های مسکن مهر، به نامتوازن‌تر شدن هشتگرد کمک کرده، با این حال وظیفه ما تکمیل واحدهای مسکونی در این شهر است. در حال حاضر توسعه شهر جدید هشتگرد فعلی، نامتوازن است و پیوستگی در بافت و کالبد شهری وجود ندارد؛ زیرا که شهرهای جدید در ایران، از محل منافع حاصل از آماده‌سازی و فروش اراضی توسعه می‌یابند و این امر سبب می‌شود رشد شهری در شهرهای جدید، متوازن نباشد.» headtopics.com

او وعده داده است که واحدهای باقیمانده مسکن مهر تا پایان سال تکمیل و به مالکان تحویل داده شوند: «با وجود مشکلات فراوان، تا کنون حدود ۲۵ هزار واحد احداث و واگذار شده‌اند و واحدهای باقیمانده به شدت در حال پیشروی هستند.»صفدری با تکذیب هر گونه دلالی مشاوران املاک در این منطقه، گفته است: «در مسکن مهر هشتگرد وجود ندارد و تنها در شهر جدید پردیس، این اتفاق رخ داده است.»

اما حضور در منطقه و مشاهده میدانی وضعیت خریدوفروش‌ها و تردد افرادی که از تهران یا شهرهای دیگر به بنگاه‌ها سر می‌زنند و از آپارتمان‌ها بازدید می‌کنند و برخی از آن‌ها به امید سوددهی و چند برابر شدن قیمت‌ها، بیش از یک واحد خریده‌اند، نشان از حکایتی دیگر دارد.

مجوز آژانس دارویی اروپا برای واکسن کودکان و نوجوانان مدرنا | DW | 23.07.2021 آمریکا به حملات هوایی خود علیه طالبان ادامه می‌دهد | DW | 23.07.2021 خرسی به مدت یک هفته در تعقیب مردی در آلاسکا بود | DW | 23.07.2021 ادامه مطلب: ایران وایر »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

آغاز مرحله دوم ثبت‌نام وام ودیعه مسکن- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimآغاز مرحله دوم ثبت‌نام وام_ودیعه_مسکن وزارت راه و شهرسازی: متقاضیان طرح کمک ودیعه اجاره مسکن که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، می‌توانند از ساعت۱۲ امروز تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۳۰ مهر جهت ثبت نام در این طرح اقدام نمایند

دستمزد ۳۳ درصد سبد معیشت را پوشش می‌دهد/ هزینه‌های زندگی بدون سهم مسکن ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان استسبد ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومانیِ اسفندماه در شهریور با احتساب سهم مسکن به ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و بدون آن به ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است؛ هزینه خوراکی‌های خانوار به تنهایی در شش ماه نخست سال، بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است.

اصل فتنه اقتصادی نه در خیابان که در بانک به پا شده‌است/ بانک‌های خصوصی، صندوق‌ها و موسسات اعتباری در حال فلج کردن تولید هستند/ کسی که اسکناس لطیف را به‌دست غیرمولد می‌دهد، مجرم‌تر از کسی است که اسلحه می‌فروشددبیرکل خانه کارگر می‌گوید: ضروری است که هیات وزیران، مجلس، شورای پول و اعتبار، شورای اقتصاد و بانک مرکزی در گزارش‌هایی، بدون غنا دادن به اعمال برخی بانک‌ها روشن کنند که چگونه آنها در ۱۰ سال گذشته به غیرمولدها پناه داده‌اند؛ غیرمولدهایی که باید به عنوان مجرم محاکمه شوند. بانک‌ها نباید به دشمنان مردم و اقتصاد پناه بدهند و از آنها حمایت کنند.

طلاق به دهه هفتادی‌ها رسیدطلاق به دهه هفتادی‌ها رسید نسل ازدواج‌هایی که به طلاق ختم شده به دهه هفتادی‌ها رسیده است و حدود نیمی از نسل ازدواج‌های زنان که منجر به طلاق شده‌اند، مربوط به زنان دهه هفتادی است./ روزنامه ایران علی برکت الله. دست آمریکا دهه هشتادی میشناسم دوسال پیش عقد کرد امسال طلاق گرفت،زیبا نیست آیا؟؟

فریبا عادلخواه از زندان خارج شدفریبا عادلخواه از زندان خارج شد. وکیل وی با اشاره به این نکته که هنوز تاریخی برای بازگشت وی به زندان مشخص نشده، ابراز امیدواری کرد که این آزادی موقت به آزادی قطعی تبدیل شود.

آغاز مرحله دوم ثبت‌نام وام ودیعه مسکن- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimآغاز مرحله دوم ثبت‌نام وام_ودیعه_مسکن وزارت راه و شهرسازی: متقاضیان طرح کمک ودیعه اجاره مسکن که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، می‌توانند از ساعت۱۲ امروز تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۳۰ مهر جهت ثبت نام در این طرح اقدام نمایند