دلال بازی دلیل افزایش قیمت برنج بومی

28/01/1401 08:40:00 ق.ظ

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت: *دلیل افزایش قیمت برنج دلال بازی در بازار است *ترمز افزایش قیمت برنج کشیده شده است *برخی از برنجکاران رشت برای خرید سم، کود و بیمه تنخواه ندارند *ممکن است امسال برخی از شالیزارها دچار تنش آبی شوند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: دلیل افزایش قیمت برنج دلال بازی در بازار است. وی افزود: در عید امسال ۲۰۰ تن برنج خارجی نظیر؛ برنج هندی و تایلندی در فروشگاه های مختلف رشت توزیع...

وی افزود: در عید امسال ۲۰۰ تن برنج خارجی نظیر؛ برنج هندی و تایلندی در فروشگاه های مختلف رشت توزیع شد و این توزیع همچنان ادامه دارد. اسدی پرور در خصوص افزایش قیمت برنج بومی در روزهای اخیر خاطرنشان کرد: اگر اقدامات لازم انجام نمی شد شاید قیمت برنج بومی به ۹۰ هزار تومان هم در رشت می رسید.

ترمز افزایش قیمت برنج کشیده شده است وی یادآور شد: در حال حاضر ترمز افزایش قیمت برنج کشیده شده و قیمت صعودی برنج بومی کاهش یافته است و به طور میانگین کیلویی ۷۰ هزار تومان است که مصرف کنندگان می توانند از کارخانه های شالیکوبی تا ۶۵ هزار تومان هم تهیه کنند.

اسدی پرور تصریح کرد: کاملا مشخص است که دلیل افزایش قیمت برنج دلال بازی ها است و برای برنج ۱۴۰۱ تمهیدات ویژه ای اندیشیده شده تا دست دلالان از بازار برنج بومی کوتاه شود. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: یکی از این راهکارها کشت قراردادی برنج است که سهم شهرستان رشت امسال برای اجرای این قرارداد ۴۶۶۰ هکتار است که ۴۱۶۰ هکتار آن برای کشت قراردادی برنج بومی و ۵۰۰ هکتار نیز برای کشت برنج ارقام پرمحصول است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

خردگرایی مخل| بهمن بازرگانی

از دیر زمان هوس بلعیدن این حجم عظیم را داشتم. هر دو فیلم و سریال را دیده بودم. هیچ یک جای خالی کتاب را پر نمی‌کرد. این را به تأکید می‌گویم. پس از خواندنش. تأمل در فلسفه تاریخِ تولستوی، به درک رمان کمک می‌کند: «همه اشخاص بی‌شماری که در این جنگ شرکت داشتند بر این گمان بودند که می‌دانند چه می‌کنند حال آن‌که همه جز ابزارهایی بی‌اراده در خدمت تاریخ نبودند و کاری را پیش می بردند که خود از آن خبر نداشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رسیدن نرخ سه نوع برنج ایرانی به ۱۰۰ هزار تومان/ افزایش قیمت‌ها ادامه داردرئیس اتحادیه برنج فروشان بابل گفت: قیمت برنج کشت دوم طارم، هاشمی و امراللهی در بنکداری کیلویی 90 هزار تومان است و این نوع برنج‌ها در خرده‌فروشی بالای 100 هزار تومان بفروش می‌رسند.

قیمت سه نوع برنج ایرانی بالای ۱۰۰ هزار تومان اعلام شد | DW | 16.04.2022رئیس اتحادیه برنج‌فروشان بابل عنوان کرده که قیمت سه نوع برنج ایرانی به بیش از ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. حسن تقی‌زاده گفته است که مصرف‌کنندگان باید برای خرید برنج طارم، هاشمی و امراللهی چنین مبلغی را پرداخت کنند. نتیجه ورود و دخالت تروریست های سپاه در تولید برنج حتلا صبحت کردن گغتن هرچی گرون شده ازهمین امشب ارزون بشه والا

افزایش یا ایستایی بستری‌های کرونا در ۲۵ استان / افزایش فوتی‌ها در تهرانافزایش یا ایستایی بستری‌های کرونا در ۲۵ استان افزایش فوتی‌ها در تهران در هفته اخیر، ۱۲ استان افزایش بارز بستری‌های ناشی از کرونا داشتند و در عین حال کاهش موارد مثبت متوفی نیز در ۱۴ استان گزارش شده است. مدارس باید با ((لج بازی)) مسئولین آموزش و پرورش باز میشد؟؟ !! همه چیز آرومه مدرسه ها باز شده همه با خوشحالی از سفر برگشتند كرونا عادی و فوتی ها نرماله !

تاخیر در تامین روغن محصولات کنسروی/ احتمال افزایش نرخ تن ماهی بعد از ماه رمضاندبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران گفت: انجمن‌های تولیدکنندگان کنسرو، یک ماه است که سهمیه روغن را از وزارت کشاورزی دریافت نکردند از این‌رو واحدهای تولیدکننده بزرگ با نیمی از ظرفیت اقدام به تولید می‌کنند و تولیدکنندگان خرد، خط تولید خود را متوقف کرده‌اند.

آلودگی هوا مراجعه بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌ها را ۳۰ درصد افزایش دادیک مقام وزارت بهداشت ایران با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی مراجعه بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌ درباره به خطر افتادن «سلامت عمومی جامعه» در صورت تداوم گرد و غبار در کشور هشدار داد.

افزایش کنکوری‌های علوم انسانی/زنان کمترین متقاضیان گروه ریاضیرئیس مرکز اجرای آزمون های سازمان سنجش با بیان اینکه یک میلیون و۴۸۷ نفر در کنکور امسال شرکت کردند، گفت: زنان بیشترین شرکت کنندگان این آزمون هستند و متقاضیان گروه علوم انسانی افزایش یافته است.