دلال بازی دلیل افزایش قیمت برنج بومی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت: *دلیل افزایش قیمت برنج دلال بازی در بازار است *ترمز افزایش قیمت برنج کشیده شده است *برخی از برنجکاران رشت برای خرید سم، کود و بیمه تنخواه ندارند *ممکن است امسال برخی از شالیزارها دچار تنش آبی شوند

مسعود اسدی پرور در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه شهرستان رشت بزرگترین شهرستان تولید کننده برنج کشور است، اظهار کرد: در گذشته رصد قیمت و تنطیم بازار برنج بر عهده وزارت سمت بود که اخیرا به جهاد کشاورزی واگذار شده و این امر موجب شد که عید امسال شاهد قیمت مناسب برنج باشیم.

اسدی پرور در خصوص افزایش قیمت برنج بومی در روزهای اخیر خاطرنشان کرد: اگر اقدامات لازم انجام نمی شد شاید قیمت برنج بومی به ۹۰ هزار تومان هم در رشت می رسید.وی یادآور شد: در حال حاضر ترمز افزایش قیمت برنج کشیده شده و قیمت صعودی برنج بومی کاهش یافته است و به طور میانگین کیلویی ۷۰ هزار تومان است که مصرف کنندگان می توانند از کارخانه های شالیکوبی تا ۶۵ هزار تومان هم تهیه کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: یکی از این راهکارها کشت قراردادی برنج است که سهم شهرستان رشت امسال برای اجرای این قرارداد ۴۶۶۰ هکتار است که ۴۱۶۰ هکتار آن برای کشت قراردادی برنج بومی و ۵۰۰ هکتار نیز برای کشت برنج ارقام پرمحصول است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رسیدن نرخ سه نوع برنج ایرانی به ۱۰۰ هزار تومان/ افزایش قیمت‌ها ادامه داردرئیس اتحادیه برنج فروشان بابل گفت: قیمت برنج کشت دوم طارم، هاشمی و امراللهی در بنکداری کیلویی 90 هزار تومان است و این نوع برنج‌ها در خرده‌فروشی بالای 100 هزار تومان بفروش می‌رسند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قیمت سه نوع برنج ایرانی بالای ۱۰۰ هزار تومان اعلام شد | DW | 16.04.2022رئیس اتحادیه برنج‌فروشان بابل عنوان کرده که قیمت سه نوع برنج ایرانی به بیش از ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. حسن تقی‌زاده گفته است که مصرف‌کنندگان باید برای خرید برنج طارم، هاشمی و امراللهی چنین مبلغی را پرداخت کنند. نتیجه ورود و دخالت تروریست های سپاه در تولید برنج حتلا صبحت کردن گغتن هرچی گرون شده ازهمین امشب ارزون بشه والا
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

افزایش یا ایستایی بستری‌های کرونا در ۲۵ استان / افزایش فوتی‌ها در تهرانافزایش یا ایستایی بستری‌های کرونا در ۲۵ استان افزایش فوتی‌ها در تهران در هفته اخیر، ۱۲ استان افزایش بارز بستری‌های ناشی از کرونا داشتند و در عین حال کاهش موارد مثبت متوفی نیز در ۱۴ استان گزارش شده است. مدارس باید با ((لج بازی)) مسئولین آموزش و پرورش باز میشد؟؟ !! همه چیز آرومه مدرسه ها باز شده همه با خوشحالی از سفر برگشتند كرونا عادی و فوتی ها نرماله !
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تاخیر در تامین روغن محصولات کنسروی/ احتمال افزایش نرخ تن ماهی بعد از ماه رمضاندبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران گفت: انجمن‌های تولیدکنندگان کنسرو، یک ماه است که سهمیه روغن را از وزارت کشاورزی دریافت نکردند از این‌رو واحدهای تولیدکننده بزرگ با نیمی از ظرفیت اقدام به تولید می‌کنند و تولیدکنندگان خرد، خط تولید خود را متوقف کرده‌اند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آلودگی هوا مراجعه بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌ها را ۳۰ درصد افزایش دادیک مقام وزارت بهداشت ایران با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی مراجعه بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌ درباره به خطر افتادن «سلامت عمومی جامعه» در صورت تداوم گرد و غبار در کشور هشدار داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

افزایش کنکوری‌های علوم انسانی/زنان کمترین متقاضیان گروه ریاضیرئیس مرکز اجرای آزمون های سازمان سنجش با بیان اینکه یک میلیون و۴۸۷ نفر در کنکور امسال شرکت کردند، گفت: زنان بیشترین شرکت کنندگان این آزمون هستند و متقاضیان گروه علوم انسانی افزایش یافته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »