دلار ۲۶ تومانی؛ پراید ۱۰۰ میلیونی؛ ریال تا کجا سقوط می‌کند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 83 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بورس_تهران هفته گذشته حال و روز خوشی نداشت. درعوض بازار_ارز، طلا وخودرو تمام هفته را درالتهاب گذراند، تا آنجا که درگیری میان خریداران ارز مقابل صرافیها خبرساز شد. در بازار بورس، ارز، طلا ، خودرو و مواد غذایی چه می‌گذرد؟ گزارش ranjipour 👇 اخبار_ایران

با سقوط ۵ درصدی از یک میلیون ۶۴۲ هزار واحد در روز شنبه به یک میلیون و ۵۵۶ هزار واحد در روز پنج‌شنبه ۲۰ شهریور سقوط کرد و ارزش کل بازار بورس تهران در کمتر از یک هفته بیش از ۳ میلیون میلیارد تومان کمتر شد.

در عوض بازار ارز، طلا و خودرو تمام هفته را در التهاب گذراند، تا آنجا که درگیری میان خریداران ارز مقابل صرافی‌های پایتختدلار طی هفته گذشته هزار تومان گران شد. قیمت هر یک دلار آمریکا از ۲۴۵۰۰ تومان روز شنبه به بیش از ۲۵۵۰۰ تومان در روز پنج‌شنبه رسید. هزار تومان افزایش در کمتر از یک هفته در بازار ملتهب ارز در تهران نشان از سقوط ۴ درصدی ارزش ریال دارد.

از آن سو قیمت هر سکه طلا هم با حدود ۵درصد افزایش از ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در روز شنبه به حدود ۱۲ میلیون تومان در آخرین روز هفته رسید.تعبیر می‌شد، در سومین هفته شهریور ماه از مرز ۱۰۰ میلیون تومان گذشت. بسیاری انگشت اتهام را به سمت و سوی خودروسازان نشانه رفتند و احتکار خودرو را عامل گرانی معرفی کردند. حال آنکه مسئولان خودروسازی اطمینان می‌دهند که نه کاهش تولید و نه کاهش فروش باعث به وجود آمدن این وضعیت شده، بلکه «عطش بازار» برای خرید را عامل گران‌ شدن خودرو می‌دانند.

از سوی دیگر گزارش‌های پراکنده میدانی از ایران حاکی از آن است که قیمت مواد خوراکی نیز طی روزهای گذشته افزایش چشمگیری داشته است. تا آنجا که کاربری در توییتر با اشاره به افزایش قیمت خامه در سوپرمارکت‌های تهران به شوخیشوخی تلخی است، اما واقعیت این است که ارزش ریال به شکل بی‌سابقه‌ای در حال سقوط است. نه فقط ارزش اسمی آن، بلکه رسما و حتی با احتساب قدرت خرید نیز ارزش پول ملی ایران به پایین‌ترین حد تاریخی خود رسیده است.

در ماه‌های گذشته بورس توانسته بود چشم‌انداز مطمئنی برای حفظ ارزش پول ایرانی ترسیم کند، اما از اواخر مرداد این چشم‌انداز مطمئن نیز از دست رفت. با اینکه بازدهی واقعی بورس تهران در یک بازه کوتاه‌مدت ، میان‌مدت و بلندمدت ، چشمگیر است و در مقام مقایسه از برخی بازارهای معتبر جهان هم جلوتر است، اما به نظر می‌رسد برخی اطمینان خود را نسبت به آینده بورس از دست داده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روز تلخ بورس‌بازان وال‌استریت؛ چهارمین ثروتمند جهان ۱۶.۳ میلیارد دلار از دست دادایلان ماسک در پی سقوط ۲۱ درصدی قیمت سهام شرکت خودروسازی تسلا ۱۶.۳ میلیارد دلار از ثروت خالص خود را از دست داد و با دو پله تنزل به جایگاه ششمین ثروتمند جهان بازگشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سبقت طلا از دلار در شکستن رکورد گرانی؛ قیمت سکه ۶ ماهه دو برابر شدهمزمان با افزایش نرخ آزاد دلار به بیش از ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار تهران با عبور از مرز ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به بالاترین حد تاریخی خود رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دستور همتی برای مقابله با سفته‌بازی ارز؛ سکه ۱۲ میلیون تومان شد و دلار رسمی ۵۰ تومان بالا رفتشکاف نرخ رسمی و آزاد دلار آمریکا در بازار تهران یک روز پس از وعده رئیس کل بانک مرکزی ایران مبنی بر «اجرای پرقدرت سیاست تعدیل تدریجی نرخ ارز» و کاهش فاصله این دو نرخ‌ با هدف «جلوگیری از سفته‌بازی»، با گران‌تر کردن نرخ رسمی تنها۵۰ تومان کاهش یافت و به دو هزار و ۹۰۰ تومان رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افت بهای نفت ایران به پایین‌ترین حد ۳ ماه گذشته؛ تخفیف‌ عربستان دامنگیر تهران شدهمزمان با عقب‌نشینی قیمت جهانی نفت تا مرز ۴۰ دلار، قیمت نفت سنگین ایران نیز به پایین‌ترین حد در ۸۶ روز گذشته رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دردسرهای فراوان استقلال در آستانه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا | DW | 09.09.2020تیم استقلال تهران در آستانه دیدارهای معوق لیگ قهرمانان آسیا با چالش‌های فراوانی دست‌وپنجه نرم می‌کند؛ از وضعیت نابسامان سرمربی گرفته تا پرسش‌های مربوط به قراردادها و شرایط بازیکنان فعلی و جدید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

واعظی: دولت در بورس دخالت نمی‌کندواعظی: *دولت در بورس دخالت نمی‌کند *از سرمایه مردم صیانت می‌کنیم *در هیچ‌جای دنیا کسی نمی‌تواند بگوید بازار بورسی داریم که همیشه مثبت است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »