دلار ۲۶ تومانی؛ پراید ۱۰۰ میلیونی؛ ریال تا کجا سقوط می‌کند؟

21/06/1399 09:20:00 ق.ظ

بورس_تهران هفته گذشته حال و روز خوشی نداشت. درعوض بازار_ارز، طلا وخودرو تمام هفته را درالتهاب گذراند، تا آنجا که درگیری میان خریداران ارز مقابل صرافیها خبرساز شد. در بازار بورس، ارز، طلا ، خودرو و مواد غذایی چه می‌گذرد؟ گزارش ranjipour 👇 اخبار_ایران

با سقوط ۵ درصدی از یک میلیون ۶۴۲ هزار واحد در روز شنبه به یک میلیون و ۵۵۶ هزار واحد در روز پنج‌شنبه ۲۰ شهریور سقوط کرد و ارزش کل بازار بورس تهران در کمتر از یک هفته بیش از ۳ میلیون میلیارد تومان کمتر شد.

در عوض بازار ارز، طلا و خودرو تمام هفته را در التهاب گذراند، تا آنجا که درگیری میان خریداران ارز مقابل صرافی‌های پایتخت شد. در بازار بورس، ارز، طلا ، خودرو و مواد غذایی چه می‌گذرد؟ *** دلار طی هفته گذشته هزار تومان گران شد. قیمت هر یک دلار آمریکا از ۲۴۵۰۰ تومان روز شنبه به بیش از ۲۵۵۰۰ تومان در روز پنج‌شنبه رسید. هزار تومان افزایش در کمتر از یک هفته در بازار ملتهب ارز در تهران نشان از سقوط ۴ درصدی ارزش ریال دارد.

از آن سو قیمت هر سکه طلا هم با حدود ۵درصد افزایش از ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در روز شنبه به حدود ۱۲ میلیون تومان در آخرین روز هفته رسید. گران‌ شدن خودرو که نور علی نور بود. پراید که چند ماه پیش خبر ۹۰ میلیون تومانی شدن آن به headtopics.com

تلخ تعبیر می‌شد، در سومین هفته شهریور ماه از مرز ۱۰۰ میلیون تومان گذشت. بسیاری انگشت اتهام را به سمت و سوی خودروسازان نشانه رفتند و احتکار خودرو را عامل گرانی معرفی کردند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

روز تلخ بورس‌بازان وال‌استریت؛ چهارمین ثروتمند جهان ۱۶.۳ میلیارد دلار از دست دادایلان ماسک در پی سقوط ۲۱ درصدی قیمت سهام شرکت خودروسازی تسلا ۱۶.۳ میلیارد دلار از ثروت خالص خود را از دست داد و با دو پله تنزل به جایگاه ششمین ثروتمند جهان بازگشت.

سبقت طلا از دلار در شکستن رکورد گرانی؛ قیمت سکه ۶ ماهه دو برابر شدهمزمان با افزایش نرخ آزاد دلار به بیش از ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار تهران با عبور از مرز ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به بالاترین حد تاریخی خود رسید.

دستور همتی برای مقابله با سفته‌بازی ارز؛ سکه ۱۲ میلیون تومان شد و دلار رسمی ۵۰ تومان بالا رفتشکاف نرخ رسمی و آزاد دلار آمریکا در بازار تهران یک روز پس از وعده رئیس کل بانک مرکزی ایران مبنی بر «اجرای پرقدرت سیاست تعدیل تدریجی نرخ ارز» و کاهش فاصله این دو نرخ‌ با هدف «جلوگیری از سفته‌بازی»، با گران‌تر کردن نرخ رسمی تنها۵۰ تومان کاهش یافت و به دو هزار و ۹۰۰ تومان رسید.

افت بهای نفت ایران به پایین‌ترین حد ۳ ماه گذشته؛ تخفیف‌ عربستان دامنگیر تهران شدهمزمان با عقب‌نشینی قیمت جهانی نفت تا مرز ۴۰ دلار، قیمت نفت سنگین ایران نیز به پایین‌ترین حد در ۸۶ روز گذشته رسید.

دردسرهای فراوان استقلال در آستانه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا | DW | 09.09.2020تیم استقلال تهران در آستانه دیدارهای معوق لیگ قهرمانان آسیا با چالش‌های فراوانی دست‌وپنجه نرم می‌کند؛ از وضعیت نابسامان سرمربی گرفته تا پرسش‌های مربوط به قراردادها و شرایط بازیکنان فعلی و جدید.

واعظی: دولت در بورس دخالت نمی‌کندواعظی: *دولت در بورس دخالت نمی‌کند *از سرمایه مردم صیانت می‌کنیم *در هیچ‌جای دنیا کسی نمی‌تواند بگوید بازار بورسی داریم که همیشه مثبت است