دلار در بودجه سال 99، 8500 تومان در نظر گرفته شده است

17/09/1398 07:18 ب.ظ

🔻هادی قوامی، نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین: دولت از دلار در بودجه سال آینده درآمد پنهانی دارد/170 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در بودجه سال آینده دیده شده است این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ دلار در بازار بیشتر از نرخ دلار در بودجه سال 99 است. بنابراین دولت از دلار در بودجه سال آینده درآمد پنهانی دارد. این موضوع را در کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون تلفیق شفاف خواهیم کرد.

هادی قوامی نماینده اسفراین و نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگاربه نرخ دلار در بودجه سال 99 اشاره کرد و گفت: دلار نیمایی در بودجه سال آینده 8500 تومان دیده شده است و برای کالاهای اساسی هم 4200 تومان است.او ادامه داد: نرخ دلار در بازار بیشتر از نرخ دلار در بودجه سال 99 است. بنابراین دولت از دلار در بودجه سال آینده درآمد پنهانی دارد. این موضوع را در کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون تلفیق شفاف خواهیم کرد.نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ اینکه چه میزان از درآمدهای بودجه سال آینده محقق می‌شود گفت: حدود 70 تا 80 درصدِ آنچه مربوط به نفت است محقق می‌شود. همچنین 90 درصد درآمدی که از مالیات در بودجه دیده شده است محقق خواهد شد.قوامی با تاکید بر اینکه باید به سمت گسترش پایه‌های مالیاتی در بودجه برویم گفت: باید به سمت و سویی برویم که پایه‌های مالیاتی در بودجه گسترش پیدا کند؛ برای مثال مالیات بر عایده سرمایه یا مالیات بر کانال‌های دیگری که در حال حاضر بسته است باید اخذ شود. البته باید ملاحظاتی را در نظر گرفت.او همچنین سهم مالیات در بودجه سال 99 را این‌طور برآورد کرد: در بودجه از حدود 485 هزار میلیارد تومان، 170 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی است.

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

نرخ دلار در بودجه سال ۹۹ برای کالاهای اساسی ۴۲۰۰ تومان استدفتر سخنگوی دولت با صدور اطلاعیه‌ای سخنان علی ربیعی در خصوص نرخ دلار در بودجه سال آینده را اصلاح و اعلام کرد: منظور سخنگوی دولت دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان بوده که به اشتباه ۴۵۰۰ تومان بیان شده است.

بودجه ۸۴ میلیارد تومانی هنرهای نمایشی کشور در سال ۹۹بودجه هنرهای نمایشی کشور در سال ۱۳۹۹ معادل ۸۴ میلیارد و ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

روحانی هنگام تحویل بودجه سال ۹۹ به مجلس: بودجه سال آینده بودجه استقامت و مقابله با تحریم استحسن روحانی، رئیس جمهور ایران امروز با حضور در مجلس بودجه سال ۱۳۹۹ را جهت بررسی به مجلس ارائه کرد و در سخنانی اذعان کرد که سال آینده به لحاظ اقتصادی، سال 'فشار حداکثری و ادامه تحریم‌هاست' و بر همین اساس نیز 'بودجه سال آینده بودجه استقامت و مقابله با تحریم است'و 'بر این‌مبنا بودجه ۹۹ را طراحی کردیم'. آقای روحانی رقم بودجه سال آینده را '۴۸۴ هزار میلیارد تومان' اعلام کرد. روحانی خیال می کنه کمبود کلان بوجه را با افزایش قیمت بنزین ودر نتیجه افزایش قیمت های دیگر پر کنه که اگر مردم مالیاتش را بدهند رأیم_راازروحانی_پس_میگیرم حسن اقا الکی گفتی من از گرونی بنزین خبری نداشتم بماند.میخای نون رو هم 10000تومن بکن که دیگه دژاستقامت خودتون رو محکم کنین.با جسد مردم دژ خودتون رو بسازین که در امان باشید.مردم برای شما هیچ ارزشی ندارن شماها فقط برای بقای خودتون گوشت جلوی توپ میخاین.

ارزیابی 'غیرواقع‌بینانه' روحانی از بودجه سال ۱۳۹۹ | DW | 08.12.2019حسن_روحانی تصویری بسیار مثبت از تحولات اقتصادی و بودجه‌ای سال ۹۹ به مجلس ارائه کرده است. برخی از رسانه‌ها نسبت به غیرواقعی بودن این بودجه و الزام اصلاح مکرر آن در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا هشدار داده‌اند این خودش کلا تو توهمه انچنان رونقه اقتصادی برا انداخت که از خوشی نمیدونیم باید چیکار کنیم خدایا نجاتمون بده از دسته جاهلین دیگه چیزی نمیخوام این و حل کنی بقیشو خودمون ردیف میکنیم روحانی گوه خورد با شما

بودجه سال ۹۹ و دغدغه‌های آناستاد موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی معتقد است؛ بودجه­‌ریزی بدون هدف مطابق با سند توسعه کشور، جز اتلاف منابع و دور شدن کشور از شاخص‌­های توسعه را به همراه نخواهد داشت .

بودجه سال ۱۳۹۹؛ آیا بنیادهای رهبری همچنان از پرداخت مالیات معافند؟همزمان با جهش مالیات بر نقل و انتقال سهام، مشاغل و حقوق کارکنان غیردولتی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، دولت همچنان قصد دارد از افزایش مالیات بر نهادها و بنیادهای تحت نظارت رهبر ایران اجتناب کند.