دكتر پوشاک و عطر | DW | 14.04.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

۲۶ فروردین ۱۳۹۰؛ ۹ سال پیش در چنین روزی بیژن پاكزاد در لس‌آنجلس درگذشت. می‌گفت: «از موفقیت در این است كه به كشور خودت بسنده نكنی و همه كشورهای جهان هدفت باشد تا تعداد خريدارانت سر به آسمان بزند.»

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دبستان را در تهران گذراند و سپس برای ادامه تحصيل به سوئيس رفت و همكلاس و همنشين شاهزادگان بزرگ اروپایی و آسیایی شد و با سليقه پوشاكی آنان آشنايی يافت كه در كسب و كار آینده‌اش نقش برجسته‌ای داشت.

نخست در لوزان شيمی خواند و سپس در"زانگت گالِن" دوره طراحی لباس ديد؛ در ميلان ايتاليا گالری پوشاک گشود و ديری نپاييد كه به تهران بازگشت و فروشگاه"پلنگ صورتی" را تأسيس كرد و طرح‌های تازه‌ای برای پوشاک توانگران و بلندپايگان اداری و سياسی و هنری كشور ريخت. ۲۹ ساله بود كه به آمريكا رفت و پس از سه سال فروشگاه بلندآوازه"بيژن" را گشود و پوشاک و ادكلن و عطرهايی با نام خود عرضه كرد.ويژگی اين فروشگاه‌ها آرايش با فرش‌های ايرانی و لوسترهای گرانبها با بهره‌گيری از هنر ميهنی او بود.

او به خاطر نوآوری در زمينه طراحی لباس و عطر و تلاش‌های تجاری و كارآفرینی‌اش جايزه‌های بسياری دريافت كرد كه از مهمترين آنها جایزه شهروند افتخاری شهر دالاس بود.از مشتریان سرشناسش جز خاندان پهلوی، جرج بوش، باراک اوباما، ولادیمیر پوتین و تام كروز بودند.از دو بار ازدواجش سه فرزند داشت كه از آنها دختر بزرگش كار او را ادامه می‌دهد. او نخستين طراح ايرانی بود كه رئیس جمهور وقت ایالات متحده برای مراسم يادبودش پيام ويژه فرستاد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

rezaami87603403 روحش شاد یادش گرامی

بله چین کثافت برای بالابردن اقتصاد خودش مردم دنیا را بکام مرگ فرستاد

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمار مبتلایان به کرونا در جهان به یک میلیون ۸۰۰هزارنفر نزدیک شد🔺آمار مبتلایان به کرونا در جهان به یک میلیون ۸۰۰هزارنفر نزدیک شد ⚡️براساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تا کنون یک میلیون و ۷۷۷هزار و ۶۶۶نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و کووید ۱۹ جان ۱۰۸هزار و ۸۶۷نفر را گرفته است. The United States is no longer united Now every American has only herself. یعنی اینقدر دقیق بهشون امارش میرسه که اخرش باید این تعداد عدد ۶۶۶دربیاد؟؟؟ یعنی عدد شیاطین این‌فراماسونی و شیطان پرستی وگروه‌های زیرزمینی که عشق اینکارهاو اینجور رمزو اصرار توکارهاشون طراحی میکنند اوسکلی بیش نیستن..! والا... گندشو در اوردن فکر کنم تعداد قدمهاو....غیره حساب کنند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تصویری؛ عدم پایبندی مردم به مقررات مقابله با کرونا در ایران به دلیل فشارهای معیشتیبرغم ممنوعیت فعالیت‌های تجاری غیر ضروری و مشاغل خدماتی از سوی دولت ایران برای جلوگیری از شیوع ویروس دولت فرقی شیعه هیچ کمکی برای معیشت مردم انجام نداده است فقط یک میلیون تومان وام با سود ۱۲ درصد اختصاص داده است مردم گرسنه مجبورند به سر کار های خود برگردند ...🤮 شهر هرت!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دکتر زالی: طی روز گذشته ۵۰۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های تهران بستری شدندفرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از پذیرش حدود ۵۰۰ بیمار جدید کرونایی در بخشهای عادی و ویژه بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت:هنوز هم کما فی السابق آمار مراجعان به بیماستان ها عدد قابل توجهی است دروغه در ایران کرونا نیست ! همه مشاغل و ادارات را باز کنید ! البته مملکتی که صاحاب نداره همین هم هست ! نه ؟! دروغ ، دروغ و دروغ آیت_الله_تشتک امپراطوری_دروغ جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مراسم عید پاک در کلیسای مزار مقدس در اورشلیم زیر سایه سنگین ویروس کرونا برگزار شد🔺مراسم عید_پاک در کلیسای مزار مقدس در اورشلیم زیر سایه سنگین ویروس_کرونا برگزار شد ⚡️در حالی که اورشلیم به تعطیلی کشیده شده است، یکشنبه عید پاک در مکان سنتی مرگ و رستاخیز عیسی مسیح تنها توسط عده انگشت‌شماری از روحانیون مسیحی برگزار شد. اگه الان توی ایران عید شعبان برگزار میشد حتما می نوشتید: بدون توجه به نکات بهداشتی این عید بین این همه آدم برگزار شد. امسال عید پاک مسیحیان و دهه ی تولد حضرت صاحب الزمان و عید فطیر یهود همزمان شده است. صدای امریکا,شماهم رسانه ی همه ملت ایران شوید همه احزاب از خارج کشور و داخل کشور
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تحلیل وضعیت کرونا در کشور/ موج جدید اپیدمی در ۳ استانبر اساس آخرین بررسیهای صورت گرفته درباره بیماری کووید ۱۹ در کشور تا روز ۲۳ فروردین ماه، روند تغییرات مرگ و ابتلا به این بیماری در روزهای اخیر در کل کشور روندی نزولی داشته؛ اگرچه در مورد سه استان به نظر می رسد موج جدید اپیدمی شروع شده است. سه استان روند صعودی در مرگ و ابتلا داشتند و چهار استان هم اخیراً پیک اپیدمی را تجربه کرده‌اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جهانگیری: نمایش انسان دوستی جامعه پزشکی در بحران کرونا در تاریخ ثبت خواهد شدمعاون اول رییس جمهور با اشاره به عظمت ملت ایران در مواجهه با حوادث غیرمترقبه طبیعی و اجتماعی گفت: احساس همبستگی اجتماعی و مسئولیت مدنی و نوع دوستی مردم ایران مزیت بزرگی است که باید قدر این فرصت و عزمت را بیش از پیش بدانیم. آخر حرومزاده ای کیر سگ های بچه های توییتر توی دماغت موافقم ، مثل استان قدس رضوى ، بنياد مستضعفان ، صدا و سيما و سپاه پاسداران و خود رهبر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »