دكتر پوشاک و عطر | DW | 14.04.2020

14/04/2020 01:29:00 ب.ظ

۲۶ فروردین ۱۳۹۰؛ ۹ سال پیش در چنین روزی بیژن پاكزاد در لس‌آنجلس درگذشت. می‌گفت: «از موفقیت در این است كه به كشور خودت بسنده نكنی و همه كشورهای جهان هدفت باشد تا تعداد خريدارانت سر به آسمان بزند.»

روزشمار چهره‌های تاریخی

۲۶ فروردین ۱۳۹۰؛ ۹ سال پیش در چنین روزی بیژن پاكزاد در لس‌آنجلس درگذشت. می‌گفت: «از موفقیت در این است كه به كشور خودت بسنده نكنی و همه كشورهای جهان هدفت باشد تا تعداد خريدارانت سر به آسمان بزند.»

۲۶ فروردین ۱۳۹۰؛ ۹ سال پیش در چنین روزی بیژن پاكزاد در لس‌آنجلس درگذشت. می‌گفت: «از موفقیت در این است كه به كشور خودت بسنده نكنی و همه كشورهای جهان هدفت باشد تا تعداد خريدارانت سر به آسمان بزند.»

دبستان را در تهران گذراند و سپس برای ادامه تحصيل به سوئيس رفت و همكلاس و همنشين شاهزادگان بزرگ اروپایی و آسیایی شد و با سليقه پوشاكی آنان آشنايی يافت كه در كسب و كار آینده‌اش نقش برجسته‌ای داشت.نخست در لوزان شيمی خواند و سپس در"زانگت گالِن" دوره طراحی لباس ديد؛ در ميلان ايتاليا گالری پوشاک گشود و ديری نپاييد كه به تهران بازگشت و فروشگاه"پلنگ صورتی" را تأسيس كرد و طرح‌های تازه‌ای برای پوشاک توانگران و بلندپايگان اداری و سياسی و هنری كشور ريخت.

۲۹ ساله بود كه به آمريكا رفت و پس از سه سال فروشگاه بلندآوازه"بيژن" را گشود و پوشاک و ادكلن و عطرهايی با نام خود عرضه كرد."بوتيک بيژن" رفته رفته گسترش يافت و در چند شهر آمريكا مانند نيويورک و دالاس هم گشوده شد.ويژگی اين فروشگاه‌ها آرايش با فرش‌های ايرانی و لوسترهای گرانبها با بهره‌گيری از هنر ميهنی او بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

rezaami87603403 روحش شاد یادش گرامی بله چین کثافت برای بالابردن اقتصاد خودش مردم دنیا را بکام مرگ فرستاد

آمار مبتلایان به کرونا در جهان به یک میلیون ۸۰۰هزارنفر نزدیک شد🔺آمار مبتلایان به کرونا در جهان به یک میلیون ۸۰۰هزارنفر نزدیک شد ⚡️براساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تا کنون یک میلیون و ۷۷۷هزار و ۶۶۶نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و کووید ۱۹ جان ۱۰۸هزار و ۸۶۷نفر را گرفته است. The United States is no longer united Now every American has only herself. یعنی اینقدر دقیق بهشون امارش میرسه که اخرش باید این تعداد عدد ۶۶۶دربیاد؟؟؟ یعنی عدد شیاطین این‌فراماسونی و شیطان پرستی وگروه‌های زیرزمینی که عشق اینکارهاو اینجور رمزو اصرار توکارهاشون طراحی میکنند اوسکلی بیش نیستن..! والا... گندشو در اوردن فکر کنم تعداد قدمهاو....غیره حساب کنند

تصویری؛ عدم پایبندی مردم به مقررات مقابله با کرونا در ایران به دلیل فشارهای معیشتیبرغم ممنوعیت فعالیت‌های تجاری غیر ضروری و مشاغل خدماتی از سوی دولت ایران برای جلوگیری از شیوع ویروس دولت فرقی شیعه هیچ کمکی برای معیشت مردم انجام نداده است فقط یک میلیون تومان وام با سود ۱۲ درصد اختصاص داده است مردم گرسنه مجبورند به سر کار های خود برگردند ...🤮 شهر هرت!

دکتر زالی: طی روز گذشته ۵۰۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های تهران بستری شدندفرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از پذیرش حدود ۵۰۰ بیمار جدید کرونایی در بخشهای عادی و ویژه بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت:هنوز هم کما فی السابق آمار مراجعان به بیماستان ها عدد قابل توجهی است دروغه در ایران کرونا نیست ! همه مشاغل و ادارات را باز کنید ! البته مملکتی که صاحاب نداره همین هم هست ! نه ؟! دروغ ، دروغ و دروغ آیت_الله_تشتک امپراطوری_دروغ جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون

مراسم عید پاک در کلیسای مزار مقدس در اورشلیم زیر سایه سنگین ویروس کرونا برگزار شد🔺مراسم عید_پاک در کلیسای مزار مقدس در اورشلیم زیر سایه سنگین ویروس_کرونا برگزار شد ⚡️در حالی که اورشلیم به تعطیلی کشیده شده است، یکشنبه عید پاک در مکان سنتی مرگ و رستاخیز عیسی مسیح تنها توسط عده انگشت‌شماری از روحانیون مسیحی برگزار شد. اگه الان توی ایران عید شعبان برگزار میشد حتما می نوشتید: بدون توجه به نکات بهداشتی این عید بین این همه آدم برگزار شد. امسال عید پاک مسیحیان و دهه ی تولد حضرت صاحب الزمان و عید فطیر یهود همزمان شده است. صدای امریکا,شماهم رسانه ی همه ملت ایران شوید همه احزاب از خارج کشور و داخل کشور

تحلیل وضعیت کرونا در کشور/ موج جدید اپیدمی در ۳ استانبر اساس آخرین بررسیهای صورت گرفته درباره بیماری کووید ۱۹ در کشور تا روز ۲۳ فروردین ماه، روند تغییرات مرگ و ابتلا به این بیماری در روزهای اخیر در کل کشور روندی نزولی داشته؛ اگرچه در مورد سه استان به نظر می رسد موج جدید اپیدمی شروع شده است. سه استان روند صعودی در مرگ و ابتلا داشتند و چهار استان هم اخیراً پیک اپیدمی را تجربه کرده‌اند.

جهانگیری: نمایش انسان دوستی جامعه پزشکی در بحران کرونا در تاریخ ثبت خواهد شدمعاون اول رییس جمهور با اشاره به عظمت ملت ایران در مواجهه با حوادث غیرمترقبه طبیعی و اجتماعی گفت: احساس همبستگی اجتماعی و مسئولیت مدنی و نوع دوستی مردم ایران مزیت بزرگی است که باید قدر این فرصت و عزمت را بیش از پیش بدانیم. آخر حرومزاده ای کیر سگ های بچه های توییتر توی دماغت موافقم ، مثل استان قدس رضوى ، بنياد مستضعفان ، صدا و سيما و سپاه پاسداران و خود رهبر

بیژن پاكزاد در تهران زاده شد.بهنود مکری انتشار اینترنتی مستند «آواز خدا» درباره جایگاه چند هزار ساله ساز تنبور در ایران عارف محمدی، هنرمند ایرانی ساکن تورنتو در کانادا، پس از اکران موفقیت‌آمیز فیلم «آواز خدا» (به انگلیسی: Song of God) در جشنواره‌های سینمایی و شهرهای مختلف، این فیلم مستند را در فضای مجازی منتشر کرد.جدید کرونا در این کشور اما فشارهای معیشتی باعث شده که بسیاری از تجار، مغازه داران و فروشندگان به ممنوعیت پایبند نباشند و به روشی مقررات را دور زده و به فعالیت خود از پشت درهای نیمه باز مغازه‌ها ادامه دهند.به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، دکتر علیرضا زالی با اشاره به آخرین آمار بیماران در تهران اظهار داشت: درطی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶۲۳ نفر از بیماران کرونایی بستری در بخشهای عادی و ویژه در بیمارستان های تهران مرخص شدند.

پدرش بازرگان توانگری بود كه فرزند را با ترفندهای اقتصادی آشنا كرد. دبستان را در تهران گذراند و سپس برای ادامه تحصيل به سوئيس رفت و همكلاس و همنشين شاهزادگان بزرگ اروپایی و آسیایی شد و با سليقه پوشاكی آنان آشنايی يافت كه در كسب و كار آینده‌اش نقش برجسته‌ای داشت. تنبور، سازی با قدمت چند هزار ساله، متعلق به ایران باستان و تنبورنوازانی که در پی آن هستند تا پیام صلح خود را به مردم جهان برسانند. نخست در لوزان شيمی خواند و سپس در"زانگت گالِن" دوره طراحی لباس ديد؛ در ميلان ايتاليا گالری پوشاک گشود و ديری نپاييد كه به تهران بازگشت و فروشگاه"پلنگ صورتی" را تأسيس كرد و طرح‌های تازه‌ای برای پوشاک توانگران و بلندپايگان اداری و سياسی و هنری كشور ريخت. دولت ایران برخلاف خیلی از کشورها با موضوع قرنطینه اجباری برای جلوگیری از شیوع کرونا برخورد جدی نکرد و مقامات ایران ابتدا این مسئله را توطئه دشمنان تلقی کردند. ۲۹ ساله بود كه به آمريكا رفت و پس از سه سال فروشگاه بلندآوازه"بيژن" را گشود و پوشاک و ادكلن و عطرهايی با نام خود عرضه كرد. او که مرشد معنوی متعلق به یکی از آیین های عرفانی کهن ایران «یارسان» است. "بوتيک بيژن" رفته رفته گسترش يافت و در چند شهر آمريكا مانند نيويورک و دالاس هم گشوده شد. به گفته دکتر زالی بخشی از این کاهش رشد به خاطر مراجعه افراد به مراکز بهداشتی و  مراقبان سلامت است.

ويژگی اين فروشگاه‌ها آرايش با فرش‌های ايرانی و لوسترهای گرانبها با بهره‌گيری از هنر ميهنی او بود. عارف محمدی در گفتگو با صدای آمریکا می گوید: «ساخت این مستند ابتدا در سال ۲۰۱۴ بر پایه معرفی سید قدمیار از طرف دوست هنرمندم مهدی فراهانی شکل گرفت. روحانی گفت :ن«کار و فعالیت در کشور باید به صورت آنچه که در ماه ها و هفته های گذشته بوده ادامه پیدا کند منتهی هرکجا جمعیت و اجتماعی است همه مراقبت های لازم پزشکی را باید انجام دهیم». او به خاطر نوآوری در زمينه طراحی لباس و عطر و تلاش‌های تجاری و كارآفرینی‌اش جايزه‌های بسياری دريافت كرد كه از مهمترين آنها جایزه شهروند افتخاری شهر دالاس بود. می‌گفت: «من مانند پزشک‌ها از سن، وزن، زندگی خصوصی و علاقه‌مندی‌های مشتريانم آگاهی‌های بسيار دارم. در نهایت با همراهی سید سلمان حسینی، یکی از هفت نوه تنبور نواز قدمیار و گروه تولید فیلم طی ۳ سال به سرانجام رسید.» از مشتریان سرشناسش جز خاندان پهلوی، جرج بوش، باراک اوباما، ولادیمیر پوتین و تام كروز بودند. او شيفته رنگ زرد بود و در بوتیک‌هایش فقط از اين رنگ بهره می‌برد و همه خودروهایش هم زرد بودند. این پژوهش‌ها منجر به سفر او به غرب ایران و فیلمبرداری از زادگاه و محل زندگی قدمیار، مصاحبه با تنبورنوازان و کارشناسان، و‌ ضبط تصاویری از تنبورنوازی در مکان هایی تاریخی از جمله بیستون کرمانشاه شد. انتهای پیام.

از دو بار ازدواجش سه فرزند داشت كه از آنها دختر بزرگش كار او را ادامه می‌دهد. او نخستين طراح ايرانی بود كه رئیس جمهور وقت ایالات متحده برای مراسم يادبودش پيام ويژه فرستاد. عارف محمدی در گفتگو با صدای آمریکا می گوید: «آواز خدا در دو سال گذشته در تعدادی از جشنواره های سینمایی مانند مونترال اکران شد و جوایز مختلفی چون بهترین مستند فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو و بهترین مستند رسانه های قومی کانادا را دریافت کرد. بیژن پاكزاد در ۶۷ سالگی در جنوب كالیفرنیا درگذشت. تاریخ . عارف محمدی، نویسنده، کارگر‌دان، تهیه کننده، و کارشناس سینما، بنیان‌گذار گروه هنری «موج نو» در تورنتو است و تهیه و تولید آثار مستندی چون «اتوبوس»، «افق‌های روشن»، و «بازمانده‌ای از ماگادان» را در کارنامه حرفه ای خود دارد.