دفع حمله دزدان دریایی خلیج عدن توسط تکاوران دریایی ارتش- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

24/07/1400 05:31:00 ب.ظ

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

نفت‌کش_ایرانی, اخبار نظامی | اخبار دفاعی

🎥 حمله دزدان‌دریایی به نفت‌کش_ایرانی ناکام ماند فرمانده نیروی دریایی ارتش: ناوگروه ۷۸ نیروی دریایی ارتش بامداد امروز در حین اسکورت دو نفتکش ایرانی با حمله ۵ قایق دزدان دریایی، مواجه شد با اقدام به موقع تکاوران این ناوگروه حمله آن‌ها دفع شد

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

، امیر دریادار ایرانی در گفتگویی از دفع حمله دزدان دریایی به کاروان تجاری ایرانی توسط  تکاوران ناوگروه 78 نیروی دریایی ارتش دریایی در خلیج عدن خبر داد.وی در این باره گفت: ناوگروه 78 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی متشکل از ناوشکن البرز بامداد امروز در حین اسکورت دو نفتکش ایرانی با حمله 5 قایق دزدان دریایی که در حقیقت ما آنها را تروریسم دریایی می‌دانیم، مواجه شد که با اقدام به موقع تکاوران این ناوگروه و تیراندازی ایذایی آنان قایق‌های مهاجم مجبور به ترک صحنه شدند و حمله آنها دفع شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: با این اقدام به موقع تکاوران دریایی ارتش، این دو نفتکش به سلامت از منطقه خلیج عدن عبور کردند و هم اکنون نیز کشتی‌های خودی و کشتی‌های سایر کشورها در امنیت کامل در حال عبور از این منطقه هستند و تا کنون مورد خاصی در این منطقه مشاهده نشده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

تصاویر مربوط به کشته شدن سرکرده داعش در سوریه

خبرگزاری آناتولی به تصاویری از عملیات مخالفان نظامی در جنوب سوریه که منجر به کشته شدن ابوالحسن الهاشمی القریشی سرکرده گروه تروریستی داعش شده، دست یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

رزمایش دریایی مشترک روسیه و چین در دریای ژاپنوزارت دفاع روسیه اعلام کرد، نیروهای دریایی روسیه و چین رزمایشی مشترک را در دریای ژاپن آغاز کرده‌اند.

فرانسه؛ شرکت‌های هوایی و دریایی در صورت امتناع از بازگرداندن «اخراجی‌ها» جریمه می‌شوندشورای قانون اساسی فرانسه سال ۲۰۱۹ نیز بخشی از مجموعه قوانین پناهندگی را مورد تایید قرار داد که به موجب آن شرکت‌های حمل و نقل در صورت سوار کردن افراد فاقد مدارک مسافرتی و یا مدارک جعلی به مقصد این کشور، ملزم به پرداخت جریمه‌های سنگین می‌شوند.

وزارت خارجه آمریکا حمله به مسجد شیعیان در افغانستان را محکوم کردوزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه ۲۳ مهر حمله به یک مسجد شیعیان در جنوب افغانستان را محکوم و بر حق مردم این کشور برای نیایش در صلح و امنیت تاکید کرد. ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توئیتی نوشت، «ما قویا حمله امروز به یک مسجد شیعه در قندهار، سومین حمله از این دست در ماه جاری، را محکوم... بعدش چی؟🤔 خودش خودش رو الکی محکوم میکنه. چه خوب که کشتن مردم را درست ندانستید،خودتون جانیان را آوردید.

قتل قانونگذار بریتانیایی «حادثه تروریستی» اعلام شد؛ وزیر خارجه آمریکا: حمله به مقام منتخب حمله به دموکراسی استپلیس بریتانیا اواخر روز جمعه اعلام کرد قتل یک نماینده پارلمان با چاقو به عنوان یک حادثه تروریستی در نظر گرفته می‌شود. در بیانیه‌ای پلیس بریتانیا گفته شده است که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد «انگیزه بالقوه حمله مرتبط با افراطگرایی اسلامی» است. دیوید آمس نماینده پارلمان بریتانیا از حزب محافظه‌کار... امريكا گوه خورد خوب حمله تروریستی بوده در مقابل چه میکنید؟ تا زمانی که داعش و طالبان و دیگر گروههای نیابتی و تروریستی پذیرفته شوند در کشورها ،بدون هیچ تحقیق و تفحص ،معلومه که جوانان آن کشو ها را که کنجکاوند و میخواهند عقاید نویی را تجربه کنند ،اینچنین آلوده به باورهای غلط خود میکنند و و برای جان آن کشورها شده و ناامنی را گسترش میدهند

داعش مسئولیت حمله مرگبار به مسجد شیعیان قندهار را برعهده گرفتانفجارهای روز جمعه اولین حمله گروه داعش در شهر قندهار، پایگاه اصلی طالبان محسوب می‌شود. دستکم ۴۱ نفر در حمله روز جمعه کشته شدند. تعداد مجروحان این حادثه حدود ۷۰ نفر گزارش شده است. داعش وجود ندارد کار شبکه حقانی و گروهک ترورستی طالب است، طالب برای اینکه مشروعیت خود را بدست بیاورد از وحشت برای ترساندن جهان استفاده میکند همه کار خود این گروهک ترورستی است. همه میگفتن که داعشیا دارن میرن افغانستان اما کسی جلوش و نمیگرفت چرا؟ تامین امنیت شیعیان افغانستان بعهده طالبان میباشد اگر طالبان نتواند امنیت شیعیان را نتامین کند مردم بانها اعتماد نخواهد کرد .

پنتاگون به دنبال پرداخت غرامت به خانواده قربانیان حمله پهپادی کابل و انتقال آنها به آمریکاوزارت دفاع آمریکا به مبلغی که به عنوان غرامت درنظر گرفته شده اشاره نکرده است. در حمله پهپادی روز ۲۹ اوت ۱۰ نفر از جمله هفت کودک کشته شدند. مث این پولدارایی که بچه مردمو میکشن و بعدش یه پولی به طرف میدن و رضایت میگیرن. کاش این خانواده هیچوقت این پول رو قبول نکنن. نمایشی از اعتقاد به اصول اخلاقی و انسانی در جنگ 🖒

خبرگزاری تسنیم ، امیر دریادار ایرانی در گفتگویی از دفع حمله دزدان دریایی به کاروان تجاری ایرانی توسط  تکاوران ناوگروه 78 نیروی دریایی ارتش دریایی در خلیج عدن خبر داد.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی،‌ وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای تشریح کرد، نیروی دریایی روسیه در یک مانور دریایی مشترک با نیروی دریایی چین و با شرکت کشتی های جنگی و پشتیبانی ناوگان اقیانوسیه این نیرو از جمله کشتی ضدزیردریایی"دریادار پانتلیف"،  دو ناوچه، دو مین روب و یک زیردریایی و همینطور یک قایق موشک انداز و یک یدک کش امدادی شرکت دارد.Aa فرانسه در ادامه روند تشدید مقررات ضد مهاجرتی خود اعلام کرده که با شرکت‌های حمل و نقل متخلف در صورت تن ندادن به اخراج خارجی‌های غیر مجاز در این کشور برخورد خواهد کرد.اشتراک چاپ وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه ۲۳ مهر حمله به یک مسجد شیعیان در جنوب افغانستان را محکوم و بر حق مردم این کشور برای نیایش در صلح و امنیت تاکید کرد.

وی در این باره گفت: ناوگروه 78 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی متشکل از ناوشکن البرز بامداد امروز در حین اسکورت دو نفتکش ایرانی با حمله 5 قایق دزدان دریایی که در حقیقت ما آنها را تروریسم دریایی می‌دانیم، مواجه شد که با اقدام به موقع تکاوران این ناوگروه و تیراندازی ایذایی آنان قایق‌های مهاجم مجبور به ترک صحنه شدند و حمله آنها دفع شد. فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: با این اقدام به موقع تکاوران دریایی ارتش، این دو نفتکش به سلامت از منطقه خلیج عدن عبور کردند و هم اکنون نیز کشتی‌های خودی و کشتی‌های سایر کشورها در امنیت کامل در حال عبور از این منطقه هستند و تا کنون مورد خاصی در این منطقه مشاهده نشده است. ۱۲ هواپیما و هلیکوپتر شاخه هوایی ناوگان اقیانوسیه نیروی دریایی روسیه و نیروی دریایی چین هم در این مانور شرکت دارند. انتهای پیام/ . اعضای این شورا که از آنها به عنوان «حکما» یاد می‌شود تابستان امسال در خصوص یک مسئله مهاجرتی مرتبط با قانون اساسی از سوی شرکت هواپیمایی ایرفرانس مورد سوال قرار گرفته بودند.