دفتر حقوق بشر سازمان ملل از ایران خواست اعدام احمدرضا جلالی را لغو کند

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل روز سه‌شنبه، ۲۷ اردیبهشت، از حکومت ایران خواست اعدام احمدرضا جلالی، پژوهشگر دوتابعیتی ایرانی سوئدی زندانی، را متوقف و حکم اعدام او را لغو کند.

پرویز پرستویی، بازیگر سرشناس که اوایل اردیبهشت حضور او برای اکران فیلمش در کالیفرنیای آمریکادر پی داشت، در نامه‌ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی، در حمایت از مردم معترض ایران، نوشت: «حکم رفاه ملت را با خون بنده امضا کنید.»

این بازیگر در ادامه به «عرض اصلی» خود خطاب به علی خامنه‌ای پرداخته و با اشاره به موج گرانی‌ها و اعتراضات به وضعیت اقتصادی گفته است: «روا نیست مردم از نداری و تنگدستی در خیابان‌ها گاز اشک‌آور بخورند و گلوله.»او همچنین با بیان این‌که «مردم توان خرید مرغ و ماکارونی و روغن ندارند و سفره‌هایشان خالی است» می‌افزاید: «جای مردم در کنار خانواده است، نه زندان، آن هم بخاطر نبود معاش.

مواجهه حکومت ایران با این اعتراضات همچون دیگر اعتراضات در سال‌های گذشته به‌شکل سرکوب و بازداشت شهروندان توسط نیروهای امنیتی و انتظامی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اخندها قاتل مردم ایران اند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

غیر از شورای عالی کار هیچ نهادی اجازه دخالت در حقوق کارگران را ندارد/ دولت به سرعت دستورات لازم برای تعیین حقوق بازنشستگان را صادر کندرئیس فراکسیون کارگری مجلس، گفت: تعیین مزد کارگران از اختیارات قانونی شورای عالی کار است که با مشارکت دولت، کارفرمایان و کارگران تشکیل می‌شود؛ غیر از این شورا، مجلس شورای اسلامی یا دولت محترم اختیاراتی ندارند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزارت خارجه ایران از «بررسی» به تعویق افتادن اعدام احمدرضا جلالی خبر دادسخنگوی وزارت خارجه ایران دربارهٔ حکم اعدام احمدرضا جلالی، پژوهشگر دوتابعیتی، می‌گوید که «درخواست داده‌اند اجرای حکم در زمان دیگری انجام شود که در حال بررسی است.» مادر به خطا ها قصد معامله دارند اعدام هم درخواستی شده! برای بابک زنجانی هم درخواست دادن عقب بندازین! پس حداد عادل واژه جدید ساخته. اعدام تعلیقی!!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

خطیب‌زاده: درخواست تعویق حکم اعدام احمدرضا جلالی در حال بررسی است«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت خارجه ایران، دربارهٔ حکم اعدام احمدرضا_جلالی، پژوهشگر دوتابعیتی ایرانی سوئدی زندانی در ایران، گفت: «درخواست داده‌اند اجرای حکم در زمان دیگری انجام شود که در حال بررسی است.» اخبار_ایران اين اعدام لحظه لحظه أست پس چيست😡😡مرگ بر نظام نكبت اسلامى 🤜🏻🤜🏻 خلاصش کنیدراحت میشه اینکه مدام درانتظارباشه دورازانسانیته
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا؛ فرد مسلحی که ۱۰ نفر را در حمله «نژادپرستانه» کشت، تحت نظر بوده استرویترز در گزارشی به نقل از فرماندار ایالت نیویورک آورده است که فرد مهاجم از دوران دبیرستان به دلیل تمایلات افراطی تحت نظر مقامات بوده است. خوب شد خودش نگفت تحت نظر بوده، وگرنه میگفتن پارانویا داره تروریست نبوده؟ بسیار کارخوب شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترکیه حمله مسلحانه به مسئول مدرسه‌ای در افغانستان را محکوم کردوزارت امور خارجه ترکیه حمله مسلحانه به معاون مدرسه‌ وابسته به بنیاد معارف ترکیه در افغانستان را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

استیلی: سعی می‌کنیم دومین بازی دوستانه را هم در کانادا انجام بدهیممدیر تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید در جلسه هیات‌رئیسه، فدراسیون به دنبال حل مشکل البسه تیم بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »