دفتر امنیتی جدید چین در هنگ کنگ افتتاح شد

08/07/2020 06:48:00 ب.ظ

دفتر امنیتی جدید چین در هتلی مشرف به پارک ویکتوریای هنگ ‌کنگ افتتاح شد بیشتر بخوانید🔽

هنگ کنگ, اعتراض در هنگ کنگ

دفتر امنیت ی جدید چین در هتلی مشرف به پارک ویکتوریای هنگ ‌کنگ افتتاح شد بیشتر بخوانید🔽

مقامات پکن و هنگ کنگ تاکید دارند که آزادی‌های مدنی در هنگ کنگ دست نخورده باقی می‌ماند؛ اما در عین حال می‌گویند که « امنیت ملی» خط قرمز خواهد بود.

روز چهارشنبه ۸ ژوئیه چین طی مراسمی دفتر امنیتی و اطلاعاتی جدید خود را در سرزمین هنگ کنگ افتتاح کرد.این مراسم با حضور مقامات دولت چین و هنگ کنگ همچنین نماینده ارشد پکن در این منطقه خودمختار و فرمانده پادگان‌های چین در هنگ کنگ برگزار شد.این دفتر که حوزه اختیاراتش فراتر از دادگاه‌های محلی و نهادهای امنیتی حال حاضر در هنگ کنگ است، بر اجرای قانون امنیت ملی جدید برای هنگ کنگ که هفته گذشته به تصویب رسید نظارت خواهد کرد.

این قانون جنجالی اعتراضات و نگرانی‌های زیادی را چه در هنگ کنگ و چه در سایر نقاط جهان در خصوص احتمال نقض حقوق بشر و آزادی‌های مدنی و اجتماعی مردم این سرزمین برانگیخته است.پارلمان چین روز سه‌شنبه ۳۰ ژوئن، قانون امنیت ملی برای کنترل هنگ‌کنگ را به تصویب رساند که اعمال آن باعث ایجاد عمیق‌ترین تغییرات در شیوه زندگی شهروندان این مستعمره سابق بریتانیا از زمان بازگشت تحت حاکمیت چین در حدود ۲۳ سال پیش می‌شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

واکنش وزیر خارجه بریتانیا درباره اجرای قانون امنیتی در هنگ کنگ: نمی‌توان به چین اعتماد کردواکنش وزیر خارجه بریتانیا درباره اجرای قانون امنیت ی در هنگ کنگ : نمی‌توان به چین اعتماد کرد آقای راب گفت: «مساله اعتماد در میان است و کشورهای بسیاری در سراسر جهان این سوال را مطرح می کنند: آیا چین به تعهدات بین‌المللی خود عمل می‌کند؟»

وزیر خارجه اسرائیل در مورد انفجارهای ایران: ما اقداماتی انجام می‌دهیم که بهتر است ناگفته بماندوزیر خارجه اسرائیل در مورد انفجارهای ایران: ما اقداماتی انجام می‌دهیم که بهتر است ناگفته بماند بنا به گزارش جروزالم پست، آقای اشکنازی پنج ژوئیه گفت: «‌سیاست چندین دولت [اسرائیل] از دیرباز این بوده است که اجازه ندهیم ایران توانایی‌های هسته‌ای داشته باشد.»

کرونا در ایران؛ هشدار مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا درباره بازگشت پیک کرونا در تهران

۲۰۰ جان‌باخته کرونا در ۲۴ ساعت گذشته / ۱۹ استان در شرایط قرمز و هشداررکوردشکنی بی‌سابقه فوتی‌های کرونا در کشور: ۲۰۰ نفر! *تعداد مبتلایان جدید: ۲۶۳۷ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۲۰۰ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۴۵۶۸۸ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۰۷۰۰۰ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۱۹۳۱ نفر

انفجار در یک کارگاه در جنوب تهران دو کشته و سه زخمی به جای گذاشتانفجار در یک کارگاه در جنوب تهران دو کشته و سه زخمی به جای گذاشت به گزارش خبرگزاری‌های داخل ایران، این حادثه بامداد سه شنبه ۱۷ تیر به دلیل انفجار کپسول اکسیژن در یک کارگاه پرکننده کپسول‌های اکسیژن رخ داد.

کرونا در ایران؛ رکوردشکنی در مهندسی آمار مرگ‌و‌میر کرونا

Aa روز چهارشنبه ۸ ژوئیه چین طی مراسمی دفتر امنیتی و اطلاعاتی جدید خود را در سرزمین هنگ کنگ افتتاح کرد.دومینیک راب وزیر خارجه بریتانیا وزیر خارجه بریتانیا با اشاره به اعمال قانون امنیتی جدید توسط چین در هنگ کنگ، این قانون را مغایر توافق تاریخی بین بریتانیا و چین دانست و گفت که نمی‌توان در زمینه تعهدات بین‌المللی به چین اعتماد کرد.گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل (راست) در جریان دیدار اخیرش با وزیر خارجه آلمان گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، در پاسخ به پرسشی در مورد انفجارهای اخیر در تاسیسات مرتبط با برنامه‌های موشکی و هسته‌ای ایران بر عزم اسرائیل در جلوگیری از دستیابی ایران به توانایی‌های هسته‌ای تاکید کرد.کنند .

این مراسم با حضور مقامات دولت چین و هنگ کنگ همچنین نماینده ارشد پکن در این منطقه خودمختار و فرمانده پادگان‌های چین در هنگ کنگ برگزار شد. این دفتر که حوزه اختیاراتش فراتر از دادگاه‌های محلی و نهادهای امنیتی حال حاضر در هنگ کنگ است، بر اجرای قانون امنیت ملی جدید برای هنگ کنگ که هفته گذشته به تصویب رسید نظارت خواهد کرد.. این قانون جنجالی اعتراضات و نگرانی‌های زیادی را چه در هنگ کنگ و چه در سایر نقاط جهان در خصوص احتمال نقض حقوق بشر و آزادی‌های مدنی و اجتماعی مردم این سرزمین برانگیخته است.» وزیر خارجه اسرائیل افزود که در نتیجه «ما اقداماتی انجام می‌دهیم که بهتر است ناگفته بماند. پارلمان چین روز سه‌شنبه ۳۰ ژوئن، قانون امنیت ملی برای کنترل هنگ‌کنگ را به تصویب رساند که اعمال آن باعث ایجاد عمیق‌ترین تغییرات در شیوه زندگی شهروندان این مستعمره سابق بریتانیا از زمان بازگشت تحت حاکمیت چین در حدود ۲۳ سال پیش می‌شود. تعهد داد که با هنگ‌کنگ چگونه برخورد خواهد کرد و به ویژه به استقلال و آزادی‌های آن احترام خواهد گذاشت. پکن می‌گوید که این قانون در پاسخ به اعتراضات اغلب خشونت‌آمیز طرفداران دموکراسی در یک سال گذشته تصویب شده است و هدفش مقابله با براندازی، تروریسم، تجزیه طلبی و تبانی با نیروهای خارجی است. علوی علاوه بر این، فشار خون، دیابت، چاقی و کم تحرکی را از عوامل دیگر تداوم شیوع ویروس کرونا.

این دفتر جدید در هتلی مشرف به پارک ویکتوریا هنگ‌کنگ واقع شده است؛ مکانی که سال‌ها میزبان اعتراضات حامیان دموکراسی از جمله مراسم سالانه یادبود سرکوب تین‌آن‌من بوده است. پیش از این لندن در واکنش به قانون جدید امنیتی برای اعطای حق شهروندی به صدها هزار شهروند هنگ‌کنگی اعلام آمادگی کرده بود.» وزیر دفاع اسرائیل افزود: «ما به اقدامات خود در تمامی جبهه‌ها برای کم کردن امکان هسته‌ای شدن ایران ادامه می‌دهیم و ما این برنامه را برای دفاع از امنیت خود دنبال می‌‌کنیم. پلیس و نیروهای امنیتی به شدت اوضاع خیابان‌های اطراف را کنترل می‌کردند و تمام خیابان‌های ورودی به محل برگزاری مراسم را مسدود کرده بودند. اعلام جزئیات قانون جدید چین؛ پکن در هنگ کنگ آژانس امنیتی باز می‌کند پکن پیش‌تر در روز جمعه نیز ژنگ یانشیونگ ۵۷ ساله را به عنوان مسئول این دفتر امنیتی در هنگ کنگ معرفی کرده بود. ایالات متحده، چین را به نقض تعهدش نسبت به دموکراسی در هنگ کنگ متهم کرده است. یانشیونگ پیش‌ از این در جریان سرکوب تظاهرات سال ۲۰۱۱ میلادی در چین ارتقاء رتبه دریافت کرده بود. AP Photo در مراسم روز چهارشنبه، آقای یانشیونگ ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این دفتر گفت: «این مرکز، ارتباطات و همکاری‌های کاری ما با نهادهای چینی مستقر در هنگ‌کنگ از جمله پادگان محلی ارتش آزادی‌بخش خلق را تقویت می‌کند..

» کری لام، مدیر اجرایی هنگ‌کنگ نیز با اشاره با تاریخی خواندن این مراسم اعلام کرد افتتاح چنین نهاد اطلاعاتی و امنیتی از سوی پکن در هنگ کنگ می‌تواند به تضمین امنیت ملی هنگ کنگ کمک کند. خط قرمز قانون جدید امنیتی، آزادترین شهر چین را به مسیری اقتدارگرایانه سوق داده و دولت‌های غربی، فعالان حقوق بشر و کنشگران مدنی از تبعات این اقدامات ابراز نگرانی کرده‌اند. شاهد این بوده‌ایم که چین بار دیگر به جهان نشان داد که [حکومت و هیات حاکمه چین] وعده‌هایشان را زیر پا می گذارند، تعهداتی پوچ دارند، و هرگز قصد عمل به وعده هایشان را نداشتند. طبق قانون جدید تلاش‌هایی چون براندازی، جدایی سازی میان چین و هنگ کنگ، تروریسم و تبانی با نیروهای خارجی، مجازات حبس ابد را به همراه خواهد داشت. در هفته‌های اخیر پلیس دست‌کم ۱۰ نفر از جمله یک فرد ۱۵ ساله را در هنگ کنگ به دلیل اینکه مظنون به تهدید امنیت ملی چین بودند، دستگیر کرده است. منتقدین نگرانند که این روند، آزادی‌های پراکنده در هنگ کنگ را از بین ببرد.

در حالیکه هواداران دولت مرکزی چین بر این باورند این دست اقدامات می‌تواند بحران حدودا یک ساله‌ای که در سراسر هنگ کنگ مشاهده شده است را پایان بخشد و ثبات را به این منطقه بازگرداند. مقامات هنگ کنگ و پکن تاکید دارند که حقوق و آزادی‌های مدنی افراد دست‌نخورده باقی می‌ماند اما در عین حال تاکید می‌کنند که «امنیت ملی» خط قرمز خواهد بود. .