هنگ کنگ, اعتراض در هنگ کنگ, چین, پکن, امنیت

هنگ کنگ, اعتراض در هنگ کنگ

دفتر امنیتی جدید چین در هنگ کنگ افتتاح شد

دفتر امنیتی جدید چین در هتلی مشرف به پارک ویکتوریای هنگ ‌کنگ افتتاح شد بیشتر بخوانید🔽

08/07/2020 06:48:00 ب.ظ

دفتر امنیت ی جدید چین در هتلی مشرف به پارک ویکتوریای هنگ ‌کنگ افتتاح شد بیشتر بخوانید🔽

مقامات پکن و هنگ کنگ تاکید دارند که آزادی‌های مدنی در هنگ کنگ دست نخورده باقی می‌ماند؛ اما در عین حال می‌گویند که « امنیت ملی» خط قرمز خواهد بود.

روز چهارشنبه ۸ ژوئیه چین طی مراسمی دفتر امنیتی و اطلاعاتی جدید خود را در سرزمین هنگ کنگ افتتاح کرد.این مراسم با حضور مقامات دولت چین و هنگ کنگ همچنین نماینده ارشد پکن در این منطقه خودمختار و فرمانده پادگان‌های چین در هنگ کنگ برگزار شد.این دفتر که حوزه اختیاراتش فراتر از دادگاه‌های محلی و نهادهای امنیتی حال حاضر در هنگ کنگ است، بر اجرای قانون امنیت ملی جدید برای هنگ کنگ که هفته گذشته به تصویب رسید نظارت خواهد کرد.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود دوازدهمین شب اعتراضات سراسری؛ از شعار «مرگ بر خامنه‌ای» در تهران و کرج تا اختلال جدی اینترنت سازمان حقوق بشر ایران: چهار نفر طی روزهای گذشته در ایران اعدام شدند

این قانون جنجالی اعتراضات و نگرانی‌های زیادی را چه در هنگ کنگ و چه در سایر نقاط جهان در خصوص احتمال نقض حقوق بشر و آزادی‌های مدنی و اجتماعی مردم این سرزمین برانگیخته است.پارلمان چین روز سه‌شنبه ۳۰ ژوئن، قانون امنیت ملی برای کنترل هنگ‌کنگ را به تصویب رساند که اعمال آن باعث ایجاد عمیق‌ترین تغییرات در شیوه زندگی شهروندان این مستعمره سابق بریتانیا از زمان بازگشت تحت حاکمیت چین در حدود ۲۳ سال پیش می‌شود.

پکن می‌گوید که این قانون در پاسخ به اعتراضات اغلب خشونت‌آمیز طرفداران دموکراسی در یک سال گذشته تصویب شده است و هدفش مقابله با براندازی، تروریسم، تجزیه طلبی و تبانی با نیروهای خارجی است.این دفتر جدید در هتلی مشرف به پارک ویکتوریا هنگ‌کنگ واقع شده است؛ مکانی که سال‌ها میزبان اعتراضات حامیان دموکراسی از جمله مراسم سالانه یادبود سرکوب تین‌آن‌من بوده است. headtopics.com

پلیس و نیروهای امنیتی به شدت اوضاع خیابان‌های اطراف را کنترل می‌کردند و تمام خیابان‌های ورودی به محل برگزاری مراسم را مسدود کرده بودند.اعلام جزئیات قانون جدید چین؛ پکن در هنگ کنگ آژانس امنیتی باز می‌کندپکن پیش‌تر در روز جمعه نیز ژنگ یانشیونگ ۵۷ ساله را به عنوان مسئول این دفتر امنیتی در هنگ کنگ معرفی کرده بود. یانشیونگ پیش‌ از این در جریان سرکوب تظاهرات سال ۲۰۱۱ میلادی در چین ارتقاء رتبه دریافت کرده بود.

AP Photoدر مراسم روز چهارشنبه، آقای یانشیونگ ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این دفتر گفت: «این مرکز، ارتباطات و همکاری‌های کاری ما با نهادهای چینی مستقر در هنگ‌کنگ از جمله پادگان محلی ارتش آزادی‌بخش خلق را تقویت می‌کند.»کری لام، مدیر اجرایی هنگ‌کنگ نیز با اشاره با تاریخی خواندن این مراسم اعلام کرد افتتاح چنین نهاد اطلاعاتی و امنیتی از سوی پکن در هنگ کنگ می‌تواند به تضمین امنیت ملی هنگ کنگ کمک کند.

خط قرمزقانون جدید امنیتی، آزادترین شهر چین را به مسیری اقتدارگرایانه سوق داده و دولت‌های غربی، فعالان حقوق بشر و کنشگران مدنی از تبعات این اقدامات ابراز نگرانی کرده‌اند.طبق قانون جدید تلاش‌هایی چون براندازی، جدایی سازی میان چین و هنگ کنگ، تروریسم و تبانی با نیروهای خارجی، مجازات حبس ابد را به همراه خواهد داشت. در هفته‌های اخیر پلیس دست‌کم ۱۰ نفر از جمله یک فرد ۱۵ ساله را در هنگ کنگ به دلیل اینکه مظنون به تهدید امنیت ملی چین بودند، دستگیر کرده است.

منتقدین نگرانند که این روند، آزادی‌های پراکنده در هنگ کنگ را از بین ببرد. در حالیکه هواداران دولت مرکزی چین بر این باورند این دست اقدامات می‌تواند بحران حدودا یک ساله‌ای که در سراسر هنگ کنگ مشاهده شده است را پایان بخشد و ثبات را به این منطقه بازگرداند. headtopics.com

رابرت مالی: اگر ایران به تعهداتش عمل کند آمریکا نیز آماده بازگشت به برجام است؛ کشتن قاسم سلیمانی امنیت آمریکا را بیشتر نکرد انتقاد روزنامه نگاران ایران از «سرکوب صدای مردم»؛ اعتراض ها را با «گلوله» پاسخ می‌دهند گزارش شبکه اسکای نیوز از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای حملات سایبری در نقاط مختلف جهان ادامه مطلب: euronews فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

واکنش وزیر خارجه بریتانیا درباره اجرای قانون امنیتی در هنگ کنگ: نمی‌توان به چین اعتماد کردواکنش وزیر خارجه بریتانیا درباره اجرای قانون امنیت ی در هنگ کنگ : نمی‌توان به چین اعتماد کرد آقای راب گفت: «مساله اعتماد در میان است و کشورهای بسیاری در سراسر جهان این سوال را مطرح می کنند: آیا چین به تعهدات بین‌المللی خود عمل می‌کند؟»

وزیر خارجه اسرائیل در مورد انفجارهای ایران: ما اقداماتی انجام می‌دهیم که بهتر است ناگفته بماندوزیر خارجه اسرائیل در مورد انفجارهای ایران: ما اقداماتی انجام می‌دهیم که بهتر است ناگفته بماند بنا به گزارش جروزالم پست، آقای اشکنازی پنج ژوئیه گفت: «‌سیاست چندین دولت [اسرائیل] از دیرباز این بوده است که اجازه ندهیم ایران توانایی‌های هسته‌ای داشته باشد.»

کرونا در ایران؛ هشدار مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا درباره بازگشت پیک کرونا در تهران

۲۰۰ جان‌باخته کرونا در ۲۴ ساعت گذشته / ۱۹ استان در شرایط قرمز و هشداررکوردشکنی بی‌سابقه فوتی‌های کرونا در کشور: ۲۰۰ نفر! *تعداد مبتلایان جدید: ۲۶۳۷ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۲۰۰ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۴۵۶۸۸ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۰۷۰۰۰ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۱۹۳۱ نفر

انفجار در یک کارگاه در جنوب تهران دو کشته و سه زخمی به جای گذاشتانفجار در یک کارگاه در جنوب تهران دو کشته و سه زخمی به جای گذاشت به گزارش خبرگزاری‌های داخل ایران، این حادثه بامداد سه شنبه ۱۷ تیر به دلیل انفجار کپسول اکسیژن در یک کارگاه پرکننده کپسول‌های اکسیژن رخ داد.

کرونا در ایران؛ رکوردشکنی در مهندسی آمار مرگ‌و‌میر کرونا