دفاع دولت و رسانه‌های حکومتی از افزایش رابطه ''عمیق و راهبردی'' با شرق | DW | 03.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

سخنگوی دولت می‌گوید که رابطه ایران با روسیه و چین، ''راهبردی'' است. روزنامه ایران هم از انتشار مطالب انتقادی درباره چین، از جمله درباره سموم کشاورزی چینی، انتقاد کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه ۱۳ دی (۳ ژانویه) در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره رابطه ایران با چین گفت که روابط میان دو کشور، «راهبردی و عمیق است».

در همین روز روزنامه ایران هم در گزارشی با عنوان ''جنگ روایت‌ها در ایستگاه شرق''، ضمن تمجید از ''تحرکات دیپلماتیک و شبانه‌روزی تیم جدید'' مذاکره کننده ایرانی نوشت که ''به خصوص چین و روسیه'' نقش جدی در ''پیشرفت'' این مذاکرات داشته‌اند.

این روزنامه صبح تهران که زیر نظر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی اداره می‌شود، ضمن دفاع از افزایش رابطه ایران با شرق، تاکید کرد که «رابطه داشتن به معنای وابستگی نیست».

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اهداف احتمالی چین از راه‌اندازی کنسولگری در بندرعباس | DW | 01.01.2022شمار شهروندان چینی در ایران چند هزار نفر بیشتر نیست اما چین قصد دارد در مرکز استان هرمزگان کنسولگری تاسیس کند. ظاهرا این کار با برنامه‌های چین برای گسترش حضور و نفوذ خود در جنوب ایران بی‌ارتباط نیست. چین داره در تمام کشورهای دنیا نفوذ میکنه. ابرقدرت واقعی در دهه آینده. متأسفانه برخلاف غرب با دیکتاتوری حکومت میکنه امریکا در المان پایگاه نظامی دارد. ظاهرا این کار با برنامه های امریکا برای گسترش و نفوذ خود در کل المان بی ارتباط نیست چین همین الان هم تو بهترین نقطه تهران سفارت داره، ملکش هم متعلق به آقای محسنیان هستش
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بیانیه استانداری وان ترکیه درباره مرگ یک زن بر اثر سرما در مرز ایرانبیانیه استانداری وان ترکیه درباره مرگ یک زن بر اثر سرما در مرز ایران استانداری وان ترکیه در رابطه با انتشار اخبار مربوط به مرگ یک زن بر اثر سرما در مرز مشترک با ایران، اعلام کرد که فرد مذکور در قسمت ایرانی مرز، جان خود را از دست داده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر بهداشت ایران: دولت قبل از واکسن کرونا استفاده سیاسی کرددولت عنقلابی رهبر که واردات واکسن رو ممنوع کرد هم تو دولت کار میکنه؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بهاروند: همه باید از هیات مذاکره کننده ایران حمایت کنیمسفیر ایران در انگلیس در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تاکنون هیچ یک از کشورهای غربی و امریکا ابتکار قابل توجهی اعم از سیاسی، حقوقی و عملی برای تضمین تداوم اجرای تعهدات در توافق مهم و استراتژیک هسته‌ای ارائه نکرده‌اند. بوی قنبل قهرمانانه میاد حال شبی رو دارن که اعلام کردن واسه امام دعا کنید!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شیما بابایی، فعال مدنی، از بازداشت و ربایش پدرش توسط ماموران حکومت ایران خبر دادشیما بابایی، فعال حقوق بشر ساکن بلژیک، با انتشار ویدیویی در خارج از کشور، با ابراز نگرانی درباره وضعیت پدرش، می‌گوید این احتمال قوی وجود دارد که ماموران حکومت ایران با سناریوی... تــــــــــــــوپ تــــانک فشفشه ملت خـــــاموش کــــوسکشه نـــه شیخ خوبه نــــــــــه ملا بریــــــــــــن به ایت اللــــــه ملای خـــــوب ملای مردس دستها توکون غیرتها بیرون حکومت واژگــــــــــــــون سیدلی گه پدر💩💩 تواسلامت میرینیم ایرانو پس میگیریم ایرانی خفته یتکــون
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

از سرگیری ادامه دور هشتم مذاکرات وین از عصر امروزاز سرگیری ادامه دور هشتم مذاکرات وین از عصر امروز دور هشتم مذاکرات وین که همزمان با آغاز سال نو میلادی به مدت سه روز متوقف شده بود از عصر امروز (دوشنبه) در هتل کوبورگ از سر گرفته می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »