دغدغه اصلی دولت اجرای برنامه هفتم است/ بار مالی زیادی به دولت تحمیل شده است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 1 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 4%
  • Publisher: 63%

رئیس سازمان برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که پیشرفت اقتصادی توام با عدالت محور اصلی لایحه برنامه هفتم توسعه است، گفت: دغدغه اصلی دولت بر این است که لایحه برنامه هفتم به سرنوشت برنامه‌های قبلی توسعه دچار نشود و دولت بتواند برنامه را به اجرا در بیاورد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، داوود منظور در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی کلیات لایحه برنامه هفتم توسعه ضمن ارائه گزارشی از فرآیند تهیه و تنظیم لایحه برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: تجربیات برنامه ‌ریزی کشور به خصوص در یک دهه گذشته حاکی از آن است که تهیه و تدوین برنامه‌های توسعه به صورت تعریف نیازها و مطالبات بخشی دستگاه‌ها بدون توجه به واقعیات منابع و ظرفیت کشورها بوده و تمرکزی بر پیشران‌ها و فرصت‌ها نشده است.

به گزارش ایسنا، داوود منظور در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی کلیات لایحه برنامه هفتم توسعه ضمن ارائه گزارشی از فرآیند تهیه و تنظیم لایحه برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: تجربیات برنامه ‌ریزی کشور به خصوص در یک دهه گذشته حاکی از آن است که تهیه و تدوین برنامه‌های توسعه به صورت تعریف نیازها و مطالبات بخشی دستگاه‌ها بدون توجه به واقعیات منابع و ظرفیت کشورها بوده و تمرکزی بر پیشران‌ها و فرصت‌ها نشده است. این باعث شده که با بحران‌ها و هدر رفت منابع روبه‌رو بوده و در نتیجه مشکلات کشور به موضوعات بزرگتر تبدیل شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دشتی‌اردکانی: مساله‌محور بودن برنامه هفتم مورد توجه کمیسیون تلفیق بودیک عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: امیدواریم با همکاری و همدلی مجلس شورای اسلامی و دولت برنامه هفتم توسعه با نگاه به ارتقاء معیشت و رفاه مردم به تصویب برسد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حمله دولت لهستان به فیلم برنده جشنواره کنفیلم «مرز سبز» که با انتقاد شدید از نگرش دولت لهستان به پناهندگان ساخته شده اما با وجود حمله اعضای دولت این کشور، در سینماها لهستان اکران شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رجایی: برنامه هفتم توسعه برای ساماندهی کارکنان دولت سکوت کرده استنماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسائل صندوق‌ های بازنشستگی، ساماندهی کارکنان دولت و مسائل زیست‌محیطی از موضوعات مغفول‌مانده در لایحه برنامه هفتم توسعه است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مردمی‌سازی اقتصاد در برنامه هفتم به خوبی پیش‌‎بینی شده استنماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: مردمی سازی اقتصاد در برنامه هفتم به خوبی پیش بینی شده اما لازم است در این مورد دولت مکمل کار باشد نه اینکه فقط مدیریت را برعهده داشته باشد و بخش خصوصی مکمل قرار گیرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رحیمی‌مظفری: تغییرات لایحه برنامه از سوی کمیسیون تلفیق ضروری بودنماینده سروستان با بیان اینکه «لایحه دولت برای برنامه هفتم توسعه حفظ وضع موجود بود»، از تغییرات انجام شده بر لایحه از سوی کمیسیون تلفیق دفاع کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »