دعوت ترکیه از آلمان، فرانسه و روسیه به بحث درباره بحران پناهجویان | DW | 21.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهور ترکیه از رهبران آلمان، روسیه و فرانسه دعوت کرده تا درباره منطقه‌ امن در شمال سوریه اجلاسی مشترک تشکیل دهند. اردوغان گفته در صورت عدم توافق آمریکا ظرف دو هفته با این طرح، ترکیه آن را به تنهایی اجرا می‌کند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، در صدد است همراه با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، اجلاسی مشترک درباره بحران پناهجویان تشکیل دهد.

با فاجعه بارتر شدن وضعیت جنگ در ادلب، به زعم اردوغان سه میلیون از مردم ادلب که بی‌پناه و درمانده‌اند، بیش از پیش به دروازه‌های اروپا نزدیک شده‌اند. اردوغان بارها گفته است که آنکارا نمی‌خواهد با بستن درهای کشورش به روی آوارگان سوری،‌ آنها را اخراج کند.استدلال اردوغان برای این طرح چنین است: تا سه میلیون آواره سوری را می ‌توان در این منطقه حائل اسکان داد و به این ترتیب از مهاجرت آنها به اروپا جلوگیری کرد.

در این رابطه جیمز جفری، نماینده ویژه دونالد ترامپ در امور سوریه نیز گفت در زمینه ایجاد منطقه امن در شمال سوریه توافق حاصل شده، اما ایالات متحده در خصوص نقش ترکیه در منطقه حائل هنوز تصمیم نگرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گارد ساحلی ترکیه 119 مهاجر را از خطر غرق شدن نجات داد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های امروز ترکیهدیدار اردوغان با جانبازان، کشته شدن 30 کشاورز در حمله هوایی آمریکا در شرق افغانستان و استقبال گسترده مردم از جشنواره تکنوفست از مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های امروز جمعه 20 سپتامبر 2019 ترکیه است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ارباش: ترکیه امسال در 149 کشور گوشت قربانی توزیع کردرئيس سازمان امور دینی ترکیه گفت که این بنیاد در چارچوب کمپین «ذبح نیابتی» به مناسبت عید قربان، گوشت‌های قربانی امسال را میان نیازمندان در 149 کشور توزیع کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ضربه سنگین ارتش ترکیه به تروریست‌های پ.ک.ک
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تاکید مجدد ترکیه بر لزوم ایجاد منطقه امن در سوریه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیهاین حادثه که روز چهارشنبه در منطقه توزلا در نزدیکی استانبول روی داد به دنبال حریق در ساختمان کارگاه آغاز شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »